Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Každý by chtěl být lepším milencem. Pro mnoho mužů je neschopnost výdrže v posteli zdrojem obav a stresu. Je ale snadné vyhnout se předčasné ejakulaci a nedostatku výkonnosti v posteli, stačí k tomu jen několik změn životního stylu. Zde je několik tipů, které vám pomohou zlepšit váš výkon a zajistí, že si budete sex s partnerkou užívat.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

V posteli

 1. 1
  Nespěchejte. Sex nemusí být rychlý. Pohybujte se pomalu a plynuje a nechejte vzrušení postupně narůstat. Místo abyste na partnerku tlačili, ji jen jemně drážděte, střídejte polohy a úhly, hloubku průniku a rychlost. Až budete oba připraveni, můžete zrychlit a užít si společné finále.
  • Zkuste techniku 7-9 – partnerku (a i sebe) budete moci dráždit lépe, když budete střídat 7 rychlých přírazů s 9 pomalými.
 2. 2
  Prostřídejte to. To nejlepší, co můžete udělat pro získání energie, proti křečím a proti předčasné ejakulaci je měnit rychlost a polohy. Když ucítíte, že se blíží orgasmus, rychle změňte polohu nebo partnerku zastavte a věnujte se jí orálně. Kromě toho, že váš sex bude trvat déle, si ho také mnohem více užijete.
 3. 3
  Dělejte si pauzy. Pokud máte pocit, že už se blíží orgasmus, nebo vám bude docházet síla, dejte si na několik minut pauzu. Můžete se během té doby věnovat partnerce ručně nebo orálně, nebo si spolu jen nemravně povídat. Až si trochu odpočiňte, dejte si další kolo.
 4. 4
  Zaměřte se na předehru. Pohlavní styk s průnikem není to jediné, co sex obnáší. Můžete své partnerce dopřát delší potěšení, když nezanedbáte předehru. Líbání, hlazení, povídání a využití erotických hraček vám umožní prožít skvělý a nezapomenutelný sex. Dopřávejte partnerce orální a ruční dráždění a nespěchejte s průnikem. Když do svého repertoáru zařadíte tyto činnosti, bude vám nakonec možná oběma stačit jen několik minut pohlavního styku a budete oba spokojení.
 5. 5
  Používejte silnější kondomy. Někteří lidé tvrdí, že není rozdíl mezi silnými a tenkými kondomy, ale mnoho mužů naopak říká, že silnější kondomy sníží citlivost a pomáhají jim vydržet déle. Když kromě kondomu použijete i lubrikační gel, podaří se vám orgasmus oddálit ještě déle. [1]
 6. 6
  Zkuste znecitlivující krém. V mnoha sexshopech dnes již zakoupíte znecitlivující krém, který si můžete natřít na penis, abyste omezili svoji citlivost a oddálili tím svůj orgasmus. Jistě není zrovna sexy se uprostřed styku zastavit a natírat si penis krémem, takže byste si tuto možnost měli nechat pouze pro dlouhodobé vztahy. [2]
  • Kupte si krém, který se vstřebá do kůže, abyste předešli tomu, že znecitlivíte i partnerku.
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

V životě

 1. 1
  Jezte zdravě. Nedostatek sexuální výkonnosti jak u žen, tak u mužů, může být příznakem vážnějších problémů se zdravím. Pokud chcete mít zdravý sexuální život, měli byste jíst zdravá jídla a udržovat si zdravou váhu.
  • Vyhýbejte se jídlům s vysokým obsahem tuků a cholesterolu, protože tyto látky ucpávají žíly a omezují krevní oběh. Dobrý krevní oběh je pro uspokojivý sex naprosto nezbytný. [3]
 2. 2
  Cvičte. Dobrý sex je tvrdá práce! Jako u každé fyzické aktivity můžete vylepšit svůj výkon, když budete fyzicky v kondici. Snažte se alespoň 5x týdně cvičit 30 minut a 2x týdně chvíli posilujte. Pravidelné, hlavně aerobní cvičení, vás udrží zdravé, podpoří krevní oběh a dodá vám energii, abyste v posteli zazářili. Kromě toho díky cvičení budete vypadat lépe a stanete se sebejistějším milencem.
 3. 3
  Vyhýbejte se stresu. Kvůli stresu se lidé špatně soustředí a nedokážou si sex užívat. Navíc stres může také zúžit cévy a omezit tak krevní oběh. Pokud si chcete své milování užívat, měli byste se snažit omezit stres, který v životě máte – nebo se alespoň naučit si ho netahat do ložnice.
 4. 4
  Trénujte. Jako s každou činností, i u sexu platí, že tréninkem se budete zlepšovat. Mějte s partnerkou sex častěji a snažte se vypilovat techniky oddálení orgasmu. Brzy se vaše výkonnost zlepší a bude pro vás snadnější se milovat déle.
  • Masturbace je skvělý způsob, jak se vytrénovat a naučit se oddálit orgasmus. Masturbujte tak dlouho, dokud se nebude orgasmus blížit a potom se zastavte. Zopakujte to několikrát. Pomůže vám to naučit se odhadnout, kdy se orgasmus blíží a zastavit ho. Nemusíte to dělat vždy, když masturbujete, ale je dobré to čas od času trénovat, abyste se naučili vydržet déle. [4]
  • Masturbací také můžete své tělo vytrénovat tak, aby reagovalo pouze na určitý styl stimulace – což může být problém, když chcete dosáhnout orgasmu při milování. Snažte se to tedy střídat – střídejte ruce, používejte lubrikant, zkoušejte erotické hračky a objevujte různé druhy tělesné a duševní stimulace.
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

V hlavě

 1. 1
  Nedělejte si starosti. Jednou z nejčastějších příčin předčasné ejakulace u mužů je nervozita a úzkost. [5] Nejlepší je uvolnit se a zaměřit se na to, abyste si užívali sex se svojí partnerkou. Nezapomínejte na to, že sex je o intimitě a prožitku a skvělý sex je více o chemii než o výkonu a dovednostech. Pokud se stresujete a máte plnou hlavu obav, nadechněte se a zkuste se s partnerkou trochu více sblížit.
 2. 2
  Myslete na něco jiného. Klasický způsob, kterým se muži snaží oddálit svůj orgasmus, jsou pokusy soustředit se při sexu na něco nudného. Rozkoš, kterou prožívají, si odsunou na vedlejší kolej a snaží se například řešit základní matematické příklady, dokud není i jejich partnerka připravená na orgasmus.
  • Nemyslete na nic, co by vás mohlo stresovat, nebo vám způsobit pokles vzrušení. Když při sexu přijdete o vzrušení, nebudete z toho nakonec nic mít. Myslete na abstraktní věci, například si představujte nějaké geometrické obrazce nebo si v hlavě přezpívávejte text nějaké své oblíbené písničky.
  • Neprotahujte sex na úkor pozornosti, kterou věnujete partnerce. Příliš dlouhé milování může být nudné pro oba dva, když u toho stále myslíte na jiné věci. Zkuste použít jinou techniku a vždy se snažte věnovat se partnerce naplno.

Tipy

 • Mnoho článků o sexuální výdrži doporučuje Kegelovy cviky, které zahrnují pravidelné opakované zatínání pánevního svalstva. Některé studie sice tvrdí, že tyto cviky způsobují sexuální dysfunkce u mužů, ale tyto výsledky nebyly nikdy ověřeny.[6]

Varování

 • Vždy praktikujte bezpečný sex.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 11 267 krát
Stránka byla zobrazena 11 267 krát.

Pomohl vám tento článek?