Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přišel čas koupit nový, elegantní, moderní televizor. Chcete, aby se vešel do vaší obývací stěny nebo mezi dva objekty, a proto se budete chtít ujistit, že televizor měříte správně. Měření televizoru je tak jednoduché jako vázání tkaniček u bot, ale je tu pár informací, které můžou výběr dokonalé televize malinko ulehčit.

Část 1
Část 1 ze 3:

Měření

 1. 1
  Měřte televizi diagonálně, od rohu k rohu, abyste dostali rozměr, který udávají výrobci. Možná jste si mysleli, že 80 cm TV je 80 cm široká, z levé spodní strany k pravé. Ale není to tak. 80 cm TV je měřena z levého spodního roku do pravého horního, nebo naopak z pravého spodního rohu do levého horního.
 2. 2
  Měřte od obrazovky k obrazovce, ne od rámu k rámu. Někteří lidé dělají tu chybu, že natáhnou metr od vnějšího rohu TV nebo rámu do protilehlého rohu rámu. To vám dá špatný údaj. Namísto toho, měřte diagonálně od rohu, kde obrazovka končí do protilehlého rohu, kde obrazovka také končí. Protože rám televize je ve většině případů větší než samotná obrazovka, měřením od rámu k rámu skončíte u špatného čísla.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Montáž do těsného prostoru

 1. 1
  Změřte celkovou šířku, výšku a hloubku TV. Změřte plnou velikost celého televizoru (včetně rámu), a ne jen obrazovky. Tyto údaje vám přijdou vhod, až se budete snažit novou TV umístit do stávajícího prostoru nebo do zábavního centra.
 2. 2
  Pokud chcete TV namontovat do těsného prostoru, počítejte s trochou místa navíc. Řekněme, že přemýšlíte o koupi 117 cm veliké TV. To je zhruba 113 cm na šířku a 64 cm na výšku. Technicky se takový televizor může do vašeho prostoru o 114 cm na 114cm vejít, ale pravděpodobně by to bylo moc těsné a ne moc estetické. Zvolte namísto toho raději 102 cm TV pro instalaci do vašeho zábavního centra.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Poměr stran

 1. 1
  Porozumění poměru stran a jak to souvisí s televizorem. Poměrem stran je myšlen poměr šířky a výšky obrazu. Je totiž rozdíl mezi staršími, standartními modely TV a novějšími širokoúhlými modely. Standardně se u TV používá pro jejich obraz poměr 4:3. To znamená, že na každé 4 palce šířky obrazovky budete mít 3 palce výšky. Novější širokoúhlé TV běžně užívají poměru 16:9. Což znamená, že na 16 palců šířky máte 9 palců výšky.
  • I když standardní TV (4:3) a širokoúhlá TV (16:9) mohou mít stejnou úhlopříčku, jako je třeba 32- palcový obraz pro obě, celková plocha obrazovky bude jiná. Standardní TV bude mít větší obraz a více čtvercový, zatímco širokoúhlá TV bude mít větší horizontální obraz.
  • Širokoúhlé televizory přišly po tom, co si televizní producenti začali pohrávat s poměrem stran, aby přilákali více diváků pro jejich filmy. [1] Širokoúhlá obrazovka (16:9) nabízí větší obraz s možností obsažnějšího horizontu.
 2. 2
  Proveďte jednoduchý výpočet, tak aby velikost standardní TV odpovídala té širokoúhlé. Pokud momentálně máte TV 4:3 a rádi byste pokračovali ve sledování obrazu 4:3 na širokoúhlé TV, vynásobte délku úhlopříčky staršího modelu 1,22. Výsledkem by měla být velikost úhlopříčky, kterou by měla mít širokoúhlá TV, aby odpovídala staršímu modelu.
  • Řekněme, že máte 40 palcovou (102 cm)TV s poměrem 4:3, ale přemýšlíte o inovaci a nechcete, aby se vaše obrazovka zmenšila. Budete potřebovat přinejmenším 50 palcovou (127 cm) obrazovku abyste mohli sledovat v poměru 4:3, aniž by se obraz zmenšil. Protože 1,22 x 40 = 49. A protože se většinou 49 palcové televize nevyrábí, budete muset pořídit 50 palcovou (127 cm).
 3. 3
  Je dobré vědět jak daleko umístit příslušné sezení, v závislosti na velikosti vaší TV. Jakmile jste vyřešili velikost TV, poslední kousek skládačky je vybrat jak daleko umístit sezení. Následujte tento návod [2] kam sezení umístit:
  Reklama
Obrazovka Vzdálenost pro sledování
27" 1,1 - 1,5 m
32" 1,3 - 1,8 m
37" 1,5 - 2,1 m
40" 1,6 - 2,2 m
46" 1,8 - 2,6 m
52" 2,1 - 2,9 m
58" 2,4 - 3,2 m
65" 2,7 - 3,5 m

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 17 125 krát
Kategorie: Televize
Stránka byla zobrazena 17 125 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama