Stáhnout PDF Stáhnout PDF

V internetovém prohlížeči Mozilla Firefox, stejně jako v jiných prohlížečích, si můžete domovskou stránku jakkoliv a kdykoliv měnit. Ať už chcete mít jako úvodní stránku nějaký web zabývající se historií, nebo naopak nejnovější zpravodajský portál, nastavit si domovskou stránku není vůbec nic složitého. Pokud se vám domovskou stránku změnit nedaří, možná to způsobuje malware.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Přetažením (Počítač)

 1. 1
  Spusťte Firefox. Na Ploše dvakrát poklepejte na ikonku Firefoxu.
 2. 2
  Otevřete požadovanou domovskou stránku. Otevřete novou kartu a navštivte stránku, kterou si přejete vídat při každém spuštění prohlížeče.
 3. 3
  Přetáhněte kartu na ikonku "Domů". Klikněte a podržte kartu s požadovanou domovskou stránkou. Poté ji přetáhněte směrem k ikonce "Domů", která vypadá jako domeček.[1]
  • Kartu najdete vždy v horní části okna Firefox, obsahuje ikonku příslušné stránky a její titulek.
  • Ikonka "Domů" je obvykle pod nebo napravo od řádku Adresa. Pokud ji nevidíte, klikněte pravým tlačítkem (control+kliknutí na počítačích Mac) do prázdného prostoru poblíž jakékoliv karty. Vyberte Vlastní, vyhledejte ikonu "Domů" a přetáhněte ji na Panel nástrojů.
 4. 4
  Potvrďte rozhodnutí. V dialogovém okénku, které se objeví, klikněte na Ano a domovská stránka se změní.
  • Pokud tato metoda nefunguje, vyzkoušejte nabídku Možnosti, kterou popisujeme níže.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Nabídka Možnosti (Počítač)

 1. 1
  Zobrazte si horní panel s nabídkami. V některých verzích Windows není horní panel s nabídkami vidět. Zobrazit si ho můžete jednou z následujících možností (možná bude třeba vyzkoušet více než jednu):
  • Zmáčkněte Alt.
  • Zmáčkněte F10.
  • Kliknutím pravým tlačítkem na horní lištu okna a z nabídky vybrat Hlavní nabídka
 2. 2
  Vyberte Firefox, poté Možnosti. V Hlavní nabídce klikněte na slovo Firefox, poté v rozbalovacím menu na Možnosti. V nové kartě nebo novém okně se otevře nabídka Možnosti.
  • Některé verze Firefoxu používají termín Předvolby.
 3. 3
  Nastavte Firefox tak, aby při spuštění načítal domovskou stránku. Prohlédněte si kartu Možnosti a hledejte položku "Při startu aplikace Firefox", vedle které bude rozbalovací menu. Na toto menu klikněte a vyberte Zobrazit domovskou stránku.
  • Pokud tuto možnost nevidíte, klikněte na kartu Obecné.
 4. 4
  Změňte domovskou stránku. Hned pod položkou "Při startu aplikace Firefox" najdete položku "Domovská stránka", vedle které bude prázdné pole. Zde můžete nastavit domovskou stránku několika způsoby:
  • Napište do tohoto pole URL (internetovou adresu) požadované stránky. Pokud chcete, aby se při startu Firefoxu otevíralo několik stránek současně, oddělte příslušné URL symbolem svislé čáry: |.
  • Kliknutím na Použít aktuální stránky se budou při spuštění Firefoxu pokaždé načítat všechny stránky, které máte aktuálně otevřené.
  • Kliknutím na Použít záložku... můžete nastavit jako svou domovskou stránku jednu ze záložek.
  • Kliknutím na Obnovit výchozí vrátíte domovskou stránku na výchozí nastavení Firefoxu.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Změna domovské stránky (Android)

 1. 1
  Navštivte domovskou stránku Firefox. Na zařízeních Android ukazuje úvodní stránka Firefoxu mřížku s nejnavštěvovanějšími weby. Pokud chcete tuto úvodní stránku vidět, klepněte na horní panel, poté na Záložky a následně na Úvodní stránka Firefox.[2]
 2. 2
  Připněte na úvodní stránku konkrétní web. Na úvodní stránce podržte nějaký web, který tam chcete trvale umístit. V nabídce, která se objeví, klepněte na Připnout stránku, čímž přidáte konkrétní web na úvodní stránku.
 3. 3
  Přidejte na úvodní stránku další web. Pokud v mřížce požadovanou stránku nevidíte, podržte nějakou dlaždici déle. Z nabídky, která se objeví, zvolte Upravit. Nyní můžete zadat úplnou URL nějakého webu, nebo si vybrat nějaký web ze Záložek či z nejnavštěvovanějších stránek.
 4. 4
  Aplikaci nezapomeňte pokaždé zavřít. Pokud aplikaci Firefox neukončíte korektně, poběží stále na pozadí. Pokud chcete připnuté stránky vidět i při příštím spuštění aplikace, klepněte na Menu a vyberte Ukončit.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Odstranění malwaru z domovské stránky (Počítač)

 1. 1
  Resetujte Firefox. Pokud se vám na domovské stránce objevují proti vaší vůli pořád nějaké reklamy, nejlepším řešením je obnovit Firefox do původního nastavení. Mějte ale na paměti, že tím odstraníte všechna rozšíření i doplňky. Záložky i uložená hesla by měla v paměti Firefoxu zůstat.
 2. 2
  Odstraňte škodlivé doplňky. Domovskou stránku dokážou přenastavit nechtěné doplňky, které vám brání i změnit její nastavení. Pokud Firefox nechcete resetovat, existuje i jiný způsob jak si s tímto problémem poradit:[3]
  • Klikněte na tlačítko Menu (tři horizontální čárky nad sebou).
  • Vyberte Doplňky.
  • U každého doplňku, který nepoznáváte, klikněte na Odebrat.
  • Restartujte Firefox.
 3. 3
  Odstraňte domovskou stránku Babylon. Software pro překladatele Babylon dokáže přenastavit vaši domovskou stránku, změnit další nastavení a zabránit tomu, abyste to mohli jakkoliv napravit. Pokud se chcete tohoto softwaru zbavit, postupujte podle těchto pokynů:[4]
  • Windows: Otevřete Ovládací panely, vyberte Odinstalovat program. Klikněte na tlačítko Odinstalovat vedle programu "Babylon" a postupujte podle pokynů na obrazovce. Totéž udělejte i s lištou nástrojů Babylon, Správcem prohlížeče i Ochranou prohlížeče, pokud je v seznamu najdete. Nyní ve Firefoxu odstraňte všechny doplňky, které mají něco společného s Babylonem, jak je popsáno výše.
  • Mac: Ve složce Applications vyhledejte "Babylon". Přetáhněte jeho ikonu do koše (Trash), pak v horní nabídce klikněte na FinderEmpty Trash. Odstraňte z Firefoxu doplňky Babylon, jak je popsáno výše.
 4. 4
  Změňte vlastnosti Firefox (pouze Windows). Pokud vás Firefox ve Windows pořád přesměrovává na domovskou stránku, kterou jste nenastavili, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Firefoxu na Ploše a vyberte Vlastnosti. Zde vyhledejte pole "Najít cíl" a v něm pomocí kurzoru postupujte až na konec. Pokud v tomto poli uvidíte URL, smažte ji i s uvozovkami. Nic jiného v poli Najít cíl nemažte.[5]
  • Pokud pro Firefox používáte více zástupců nebo ikon, budete muset uvedený postup zopakovat u každé z nich.
  • Pokud tomuto problému chcete do budoucna zabránit, neinstalujte žádný program, který bude chtít měnit nastavení vašeho prohlížeče.
 5. 5
  Odstraňte malware. Pokud problém přetrvává, může to mít na svědomí i malware, kterým je váš počítač infikován. Ten ale nelze odstranit v nastavení Firefoxu. Musíte použít speciální programy na odstranění malwaru.
  Reklama

Tipy

 • Jako domovskou stránku si můžete nastavit i několik webů současně. Otevřete si je ve více kartách a poté v nastavení klikněte na Použít aktuální stránky.
 • Pokud počítač používá i někdo jiný, ujistěte se, že změna domovské stránky ostatním nevadí.
Reklama

Varování

 • Pokud adresy webů vkládáte při nastavování domovské adresy manuálně, nezapomeňte před adresou napsat i http:// nebo https://
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama