Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Outlook.com je nový název pro webové e-mailové služby společnosti Microsoft, dříve známé jako Hotmail a Windows Live Mail. Máte-li účet služby Hotmail, můžete k němu stále přistupovat prostřednictvím webových stránek Outlook.com. Heslo k tomuto účtu si můžete změnit v nastavení účtu. V případě, že si na heslo nemůžete vzpomenout, můžete využít nástroj pro obnovu hesla. Pokud nemáte účet pro obnovení přidružený k vašeho účtu Hotmail, budete muset vyplnit dotazník, čímž společnosti Microsoft ověříte svou identitu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Změna hesla z vašeho účtu

 1. 1
  Přihlaste se na Outlook (dříve Hotmail). Pro přihlášení a získání přístupu do vaší schránky zadejte e-mail a heslo.
 2. 2
  V pravém horním rohu schránky klikněte na obrázek vašeho profilu.
 3. 3
  Vyberte "Nastavení účtu".
 4. 4
  Klikněte na položku "Bezpečnost a hesla".
 5. 5
  Ověřte svůj účet (v případě potřeby). Pokud používáte jiný, než standardní prohlížeč, může se stát, že budete žádáni o ověření vašeho účtu. Microsoft odešle kód na záložní e-mailovou adresu. Pokud nemáte přístup k sekundární adrese, vyberte "Už ověřovací údaje nemám".
 6. 6
  Klikněte na "Změnit heslo". Odkaz najdete v sekci "Heslo a bezpečnostní informace" v Přehledu.
 7. 7
  Zadejte vaše aktuální a nové heslo. Na stránce "Změnit heslo" uvidíte 3 pole. První je pro vaše staré heslo a druhé dvě jsou určeny pro nové heslo. Nové heslo musíte zadat dvakrát, abyste jej potvrdili. Jakmile máte vše vyplněno, klikněte na tlačítko Uložit.
  • Toto heslo je vaše heslo k účtu Microsoft. Znamená to, že každá jiná služba společnosti Microsoft, jako je Windows 8, SkyDrive nebo Skype, bude při příštím přihlášení vyžadovat nové heslo.
  • Pokud se obáváte o zabezpečení svého účtu, můžete si nastavit, aby po vás Microsoft vyžadoval změnu hesla každých 72 hodin. Tuto možnost nastavíte zaškrtnutím tlačítka v dolní části stránky.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Změna zapomenutého hesla nebo obnova účtu

 1. 1
  Otevřete přihlašovací stránku the.Outlook.com. Hotmail heslo obnovíte pomocí stejné metody jako heslo na Outlook.
  • Hotmail účty, které byly deaktivované v důsledku nečinnosti, mohou být aktivovány zpět maximálně 365 dní od posledního přihlášení. Pokud proběhlo poslední přihlášení k účtu před více než rokem, bude odstraněn a jeho název bude poskytnut pro další použití.
  • Po manuální deaktivaci účtu máte 30 dní na opětovné obnovení, než bude účet smazán trvale.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Nelze vám získat přístup ke svého účtu?". Tlačítko naleznete pod tlačítkem Přihlásit. Dostanete se tak na stránku pro obnovení hesla.
 3. 3
  Vyberte "Zapomenuté heslo" a poté klikněte na "Další".
 4. 4
  Do pole "účet Microsoft" zadejte Hotmail adresu, ke které chcete získat přístup.
 5. 5
  Vyplňte Captcha a klikněte na "Další". Pokud nemůžete text přečíst, klikněte na "Nový", čímž získáte nový kód, nebo zvolte "Audio" a text vám bude přečten.
 6. 6
  Vyberte, jakým způsobem chcete obdržet odkaz pro obnovení. Pokud máte jinou e-mailovou adresu připojenou k účtu, můžete si nechat zaslat odkaz právě tam. Pokud tak neučiníte, můžete kliknout na "Už ověřovací údaje nemám". Tím se dostanete na dotazník, kterým ověříte vaši totožnost.
 7. 7
  V případě potřeby vyplňte dotazník. Zadejte e-mailovou adresu, ke které potřebuje získat přístup. Odpovězte co možná nejlépe na všechny otázky pro ověření vašeho účtu. Odpověď na dotazník může trvat až 24 hodin. Jedná se o jediný způsob, jak obnovit váš účet, pokud nemáte nastavenou sekundární e-mailovou adresu.
  • Nevěřte žádným stránkám, které tvrdí, že mají bezplatné telefonní číslo pro obnovu hesla. Neexistuje žádné číslo, kam byste si mohli zavolat pro obnovení účtu.
 8. 8
  Obnovte heslo. Jakmile se dostanete na stránku pro resetování hesla, budete mít možnost zadat nové heslo. Nové heslo musíte zadat dvakrát, aby bylo možné ho ověřit. Nyní již můžete použít toto heslo pro přihlášení k vašemu účtu aplikace Outlook.[1]
  • Toto heslo je vaše heslo k účtu Microsoft. Znamená to, že každá jiná služba společnosti Microsoft, jako je Windows 8, SkyDrive nebo Skype, bude při příštím přihlášení vyžadovat nové heslo.
  Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
wikiHow Staff Writer
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 993 krát
Stránka byla zobrazena 2 993 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama