Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud jste se stali obětí domácího násilí, nebo svědčíte proti nějakému kriminálníkovi, je možné získat novou identitu. V tomto článku se dozvíte, jak si změnit jméno a jak začít nový, bezpečný život.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Změna jména

 1. 1
  Vyberte si nové jméno. Vyberte si jméno, které si snadno zapamatujete a které se vám bude líbit. Natrénujte si podpis s tímto jménem a snažte se zvyknout si na něho. Zkuste se několika lidem představit tímto novým jménem a uvidíte, zda to pro vás bude přirozené.
  • Pokud se chcete pouze někomu vyhnout, nebo nechcete platit své dluhy, nebudete si jméno moci změnit. Vaše nové jméno také nesmí obsahovat žádné číslice ani symboly, ani obchodní značky, či obscénní slova.
  • Vyberte si nějaké obyčejné jméno. Pokud chcete zajistit, aby vás lidé nemohli najít, vyberte si například jméno Petr Novák, nebo Jakub Svoboda.
 2. 2
  Zajděte si na matriku a vyplňte žádost o změnu jména. Budete muset udat pádné důvody pro změnu jména. Můžete přinést dokumenty, které jste získali na polici nebo u soudu.
 3. 3
  Dostavte se na schůzku ohledně změny jména. Většina těchto schůzek probíhá rychle a jednoduše, ale pravděpodobně budete muset zodpovědět několik otázek. Mějte připravené všechny své důvody pro změnu identity.
  • Pokud bude vaše žádost zamítnuta, požádejte o kopii zamítnutí a zkoušejte to znovu.
  • Pokud bude vaše žádost přijata, dostanete nové jméno pomocí soudního příkazu. Měli byste si schovávat kopie všech dokumentů, které obdržíte.
 4. 4
  Změňte si jméno ve všech důležitých dokumentech. S pomocí dokumentů z matriky si vyřiďte nový občanský průkaz, řidičský průkaz a další dokumenty. Změňte si jméno na půjčkách, v bance atd. Měli byste to udělat co nejdříve.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Používejte svoji novou identitu

 1. 1
  Připravte se na to, že budete muset začít od začátku. Nebudete mít žádné reference, žádné bývalé zaměstnání, ani žádné studium. Budete muset začít znovu a při hledání zaměstnání bude váš nedostatek zkušeností pravděpodobně vzbuzovat podezření.
 2. 2
  Natrénujte si představování s novým jménem. Měli byste si to natrénovat v psané formě i v mluvené formě. Své staré jméno byste neměli už nikdy vyslovit. Také si natrénujte lži, které budete muset říkat svým blízkým a historky ze své vymyšlené minulosti.
 3. 3
  Změňte své chování a začnete nosit jiné oblečení. Můžete začít jíst jiná jídla a najít si nové koníčky. Můžete změnit barvu svých vlasů, začít nosit kontaktní čočky a snažit se, aby vás nikdo nepoznal. Pravděpodobně také budete muset změnit zaměstnání.
 4. 4
  Odstěhujte se od přátel, rodiny a zaměstnanců. Nikomu neříkejte, jaké je vaše nové jméno a kde se nacházíte. Přerušte kontakty se všemi lidmi ze svého starého života, aby někdo náhodou neodhalil vaši novou identitu.
 5. 5
  Žijte v ústraní. Vládní agentury a úřady vaši změnu identity zaregistrují a kdyby vás někdy zatkla policie, vyšlo by vše najevo. Měli byste se tedy snažit na sebe neupozorňovat.
  Reklama

Varování

 • Nenechejte se oklamat podvodníky, kteří na internetu slíbí, že dokážou změnit vaši identitu. Většinou jde o podvodné způsoby, jak z lidí vylákat peníze.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 13 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 505 krát
Stránka byla zobrazena 7 505 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama