Jak změnit jazyk klávesnice ve vašem Macovi

Potřebujete na vašem Macu psát v jiném jazyce? Vstupní jazyk klávesnice můžete měnit na široký výběr jazyků a mezi nimi přepínat pomocí pár kliků nebo stisků klávesnice. Můžete také používat několik jazyků a mezi nimi přepínat tam i zpět dle vašeho výběru.

Postup

 1. 1
  Klikněte na Apple menu a vyberte Systémové nastavení.
 2. 2
  Klikněte na Klávesnice.
 3. 3
  Klikněte na tabulku Vstupní zdroje.
 4. 4
  Klikněte na tlačítko "+" pro nalezení jazyků, které si přejete přidat.
 5. 5
  Zaškrtněte políčko pro každý ze zdrojů, který si přejete použít. Můžete jich přidat několik.
 6. 6
  Zaškrtněte políčko "Zobrazit vstupní zdroje v liště menu". Ikona vlajky, která představuje aktuální používaný jazyk se zobrazí v liště menu.
 7. 7
  Klikněte na vlajku pro změnu jazyku. Můžete si velmi rychle vybrat ze zdrojů jazyků, které jste si před tím vybrali.
 8. 8
  Použijte klávesové zkratky pro změnu jazyků.
  • Command + Mezerník - Změníte na předchozí zdroj jazyku
  • Command + Alt + Mezerník - Změníte na další zdroj jazyku

Tipy

 • Pokud klávesové zkratky otevřou vyhledávač Spotlight, vraťte se do tabulky pro výběr zdrojů v menu "Jazyk a text". Klikněte na tlačítko Keyboard Shortcuts (Klávesové zkratky) a vyberte "Spotlight". Zrušte zaškrtnutí tlačítka a vyberte "Zdroj klávesnice a textu". Zaškrtněte políčko "Vybrat předchozí zdroj" a "Vybrat další zdroj".

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Software

V jiných jazycích:

English: Change the Keyboard Language of a Mac, Español: cambiar el idioma del teclado de una Mac, Deutsch: Tastatursprache beim Mac ändern, Português: Mudar o Idioma do Teclado em um Mac, Italiano: Cambiare la Lingua della Tastiera su Mac, Français: changer la langue de saisie d'un clavier sous Mac, Русский: поменять язык клавиатуры на Mac, 中文: 更改Mac键盘上的语言, Nederlands: De taal van je toetsenbord veranderen op een Mac, Bahasa Indonesia: Mengubah Bahasa Masukan Papan Tik Komputer Mac, ไทย: เปลี่ยนภาษาคีย์บอร์ดของ Mac, Tiếng Việt: Đổi ngôn ngữ bàn phím Mac, العربية: تغيير لغة لوحة المفاتيح لنظام التشغيل ماك, 한국어: 맥의 키보드 언어 변경하는 방법, 日本語: Macのコンピュータでキーボードの言語を変える

Stránka byla zobrazena 1 655 krát.
Byl tento článek přesný?