Jak změnit jméno vašeho Macbooku

V tomto článku:Změna jména vašeho MacZobrazení vašeho Macbook v postraním panelu Finder

Právě jste dostali jeden krásný nový Macbook a chcete jej pojmenovat, ale nevíte jak na to? Nebo jste jej dostali po své starší sestře či koupili od kamaráda nebo odněkud z internetu? Ať už to je jakkoliv, váš Macbook potřebuje nové jméno! Záleží jen na vás, jaké jméno si zvolíte. My vám ukážeme, jak na to.

1
Změna jména vašeho Mac

 1. 1
  Otevřete Systémové preference. V nabídce Apple přejděte na možnost Systémové preference a klikněte na ni.
 2. 2
  Klepněte na složku Sdílení. Přejděte do třetí řady s názvem "Internet & Bezdrátové připojení". Napravo od ikony Bluetooth byste měli vidět malou modrou složku se žlutým nápisem "Sdílení" pod ní. Klikněte na ni.
 3. 3
  Najděte aktuální název. V horní části okna, které se vám zobrazilo, uvidíte položku Název zařízení: následovanou polem s aktuálním názvem.
 4. 4
  Změňte název. Název můžete změnit na cokoliv, co si přejete. Jednoduše přepište název, který tam je.

2
Zobrazení vašeho Macbook v postraním panelu Finder

 1. 1
  Otevřete Finder preference. V nabídce Finder vyberte Finder preference.
 2. 2
  Aktivujte váš Macbook. V okně Finder předvolby stiskněte postranní panel v horní části. Pod "Zařízení" najdete ikonu Macbook (to je ta s názvem právě nastavených hodnot). Zaškrtněte políčko vedle ní a dále zaškrtněte všechna jiná zařízení či servery, které chcete, aby se zobrazovali v postranním panelu. Zavřete okno. Váš Macbook by se měl nyní zobrazit v postranním panelu Finder.

Tipy

 • Tato metoda funguje pro všechny produkty Macintosh.
 • Standardní název může být "Steve Jobs' MacBook". Stačí se přizpůsobit vaším jménem.

Varování

 • Nepoužívejte apostrof ('), jelikož v mnoha případech se zobrazuje jako otazník (?).
 • Nastavit jméno můžete kdykoliv, jen nezapomeňte tento postup.

Věci, které budete potřebovat

 • Macbook

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 16 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

V jiných jazycích:

English: Change Your Computer's Name on a Mac, Italiano: Cambiare il Nome del Tuo MacBook, Español: cambiar el nombre en una Macbook, Deutsch: Den Namen eines MacBooks ändern, Português: Mudar o Nome do Seu MacBook, Français: changer le nom de votre Macbook, Русский: изменить имя вашего Macbook, Bahasa Indonesia: Mengubah Nama MacBook Anda, 中文: 更改MacBook的名字, Nederlands: De naam van je MacBook veranderen, ไทย: เปลี่ยนชื่อ MacBook, Tiếng Việt: Đổi tên MacBook, العربية: تغيير اسم حاسوبك المحمول ماك بوك, 한국어: 맥북 이름 변경하는 방법, हिन्दी: मैक (Mac) पर अपने कंप्यूटर का नाम बदलें

Stránka byla zobrazena 3 636 krát.
Byl tento článek přesný?