Jak změnit název bezdrátové sítě

Tento návod wikiHow vás naučí, jak změnit název bezdrátové sítě. Abyste tak mohli učinit, budete potřebovat přístup ke stránce Nastavení ve vašem prohlížeči.

Postup

 1. 1
  Ujistěte se, že máte zapnutý router. Každý router je jiný, ale měli byste vidět svítit světlo, které značí, že je router aktivní a připojený k internetu.
  • Pokud váš router nefunguje, zkuste jej odpojit od internetu a zdroje a poté jej znovu připojte.
 2. 2
  Zjistěte IP adresu svého routeru. Abyste tak učinili:
  • Windows - Otevřete Start, napište "command prompt", klikněte na aplikaci Command Prompt, zadejte "ipconfig" do Command Prompt, a hledejte číslo vedle "Výchozí brány" pod nadpisem "Wireless LAN".
  • Mac – Otevřete Apple menu, klikněte na Systémové Preference, klikněte Síť, klikněte na Pokročilé, klikněte na kartu TCP/IP a hledejte číslo napravo od "Routeru:".
  • IP adresu svého routeru můžete také najít, pokud se podíváte na manuál routeru nebo pokud vyhledáte číslo modelu online.
 3. 3
  Otevřete webový prohlížeč. Výchozí webový prohlížeč pro počítače Windows a Mac je Microsoft Edge a Safari, avšak pro tento krok můžete použít jakýkoliv populární webový prohlížeč.
 4. 4
  Zadejte IP adresu svého routeru. Pokud tak učiníte, dostanete se na stránku Nastavení routeru.
 5. 5
  Pokud budete vyzváni, zadejte heslo pro svůj router. Pokud si pro stránku nastavení nastavíte specifické heslo při instalaci routeru, budete jej muset pro pokračování zadat.
 6. 6
  Vyberte současné jméno svého routeru. Protože je stránka nastavení každého routeru jiná, tento krok se bude lišit. Obvykle můžete kliknout buď na název routeru nebo na možnost Nastavení abyste se dostali do obecného nastavení svého routeru.
 7. 7
  Hledejte pole SSID. Může být také nazváno jako "Název sítě", "Název Bezdrátové sítě", "Název Routeru", či tak nějak.
  • V poli SSID již pravděpodobně bude jméno (např., "Belkin.be"), které se vztahuje k současnému názvu vaší sítě.
 8. 8
  Zadejte nové jméno své bezdrátové sítě. Mělo by to být jméno, které chcete vidět při výběru sítě z menu WiFi vašeho počítače.
 9. 9
  Uložte si nový název sítě. Klikněte na "Použít," "Uložit nastavení," "Uložit," či cokoliv jiného, co se na vaší obrazovce objeví, abyste proces dokončili. Takto uložíte název sítě.
  • V některých případech budete muset kliknout na obrázek diskety nebo zatržítko.
  • Změna nastavení routeru bude zřejmě vyžadovat restartování routeru.

Tipy

 • Svůj router můžete vždy nastavit na tovární nastavení tak, že stisknete fyzické tlačítko s názvem "reset" na routeru samotném po dobu několika vteřin. Díky tomu budete moci router nastavit od začátku, což znamená, že během procesu nastavení si budete moci vytvořit nové jméno.
 • Mezi běžné IP adresy routek patří:
  • 192.168.0.1
  • 192.168.1.1
  • 192.168.2.1
  • 10.0.0.1
  • 10.0.1.1

Varování

 • Vždy se ujistěte, že je vaše bezdrátová síť chráněná heslem.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Základní počítačové dovednosti

V jiných jazycích:

English: Change the Name of a Wireless Network, Español: cambiar el nombre de una red inalámbrica, Português: Mudar o Nome de uma Rede Sem Fio, Italiano: Cambiare il Nome a una Rete Wireless, Nederlands: De naam van een draadloos netwerk veranderen, Français: changer le nom d’un réseau sans fil, 中文: 更改无线网络名, Русский: изменить имя беспроводной сети, Bahasa Indonesia: Mengubah Nama Jaringan Nirkabel, العربية: تغيير اسم شبكة لاسلكية, हिन्दी: किसी वायरलेस नेटवर्क का नाम बदलें, Tiếng Việt: Thay đổi Tên của mạng không dây, 한국어: 무선 네트워크 이름 바꾸는 방법, ไทย: เปลี่ยนชื่อ Wi Fi, 日本語: ワイヤレスネットワーク名の変更, Türkçe: Kablosuz Ağ Adı Nasıl Değiştirilir

Stránka byla zobrazena 5 274 krát.
Byl tento článek přesný?