Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Souborový formát PDF neboli Portable Document Format (přenosný formát dokumentů) je často využíván k uchování integrity dokumentu. To znamená, že bez ohledu na aplikaci použitou k zobrazení PDF dokumentu bude stále zachován jeho vzhled. Právě proto je font v PDF obvykle neměnný. Pokud jej chcete změnit, budete potřebovat speciální software na úpravu PDF, nebo musíte dokument převést na formát, který lze editovat. Čtěte dále a dozvíte se, jak na to.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

S použitím programu Adobe Acrobat

 1. 1
  Otevřete PDF v programu Acrobat XI. Jednou z nejjednodušších cest ke změně fontu v PDF je použití programu Acrobat XI. Tento program není dostupný zdarma, patří však mezi nejlepší software pro úpravu PDF na světě.
  • Ve zdarma dostupném programu Reader dokumenty PDF editovat nelze.
 2. 2
  Otevřete nabídku Tools. Spustíte ji tlačítkem Tools v horním pravém rohu okna pro úpravu dokumentů. Otevře se vám rámeček na pravé straně okna. Zvolte kategorii Content, a v ní pak Edit Document Text.
  • Ve verzi Acrobat 9 a starší musíte kliknout na nabídku Tools, a poté vybrat Advanced Editing. Z této nové nabídky zvolíte TouchUp Text Tool.
 3. 3
  Vyberte text, který chcete změnit. Pomocí myši označte text, který chcete upravit. Kolem vybraného textu se zobrazí rámeček.
  • Pokud se rámeček kolem textu neobjeví, otevřete v nabídce Tools kategorii Recognize Text, a pak vyberte In This File.
 4. 4
  Pravým tlačítkem klikněte na vybraný text. Z menu zobrazeného po kliknutí zvolte Properties. Tím se otevře okno TouchUp Properties.
 5. 5
  Vyberte nový font. Z výsuvného menu na vršku okna Properties vyberte nové písmo. Na vybraném textu se provedené změny okamžitě projeví. [1]
  • Pro úpravu textu vysázeného ve fontu, který nemáte v počítači nainstalovaný, budete muset vybrat jiný font.
 6. 6
  Upravte si nový font. Jakmile písmo změníte, možná nebude správně vypadat nebo pasovat. Pomocí výsuvných menu můžete upravit řadu vlastností fontu tak, aby vypadal podle vašich představ.
  • Font Size – Tato možnost změní velikost písma, podobně jako v textovém editoru.
  • Character Spacing – Tímto se nastavuje velikost mezery mezi každým znakem ve slově. Pokud jsou slova příliš namačkaná a špatně čitelná, zvyšte tuto hodnotu.
  • Word Spacing – Nastavuje velikost mezery mezi slovy. Pokud věty vypadají jako jedno dlouhé slovo, zvyšte tuto hodnotu a rozšíří se mezera mezi jednotlivými slovy.
  • Horizontal Scaling – Pro natažení nebo smrštění vybraného textu ve vodorovném směru vyberte z výsuvného seznamu Horizontal Scaling poměrovou hodnotu.
  • Fill – Chcete-li změnit barvu písma u vybraného textu, vyberte si ji z výsuvné nabídky Fill.
  • Stroke – Pro přidání efektu kresby štětcem zvolte z výsuvné nabídky Stroke barvu tahu, a poté z nabídky Stroke Width sílu štetce.
 7. 7
  Vložte font. Zaškrtněte políčko Embed. Vložením fontu do souboru PDF zabráníte tomu, aby se font nahradil jiným na počítači uživatele, který jej nemá nainstalovaný. Do PDF však nelze vložit všechny fonty. Dostupnost daného fontu uvidíte v sekci Permissions.
  • Pro snížení velikosti vloženého souboru zaškrtněte pole Subset, čímž dojde ke vložení jen těch znaků, které jsou v dokumentu použity.
 8. 8
  Uložte si soubor. Jakmile jste se změnami spokojeni, můžete si soubor uložit. Pokud nechcete přepsat originál, zvolte možnost Save As.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

S použitím editoru PDF

 1. 1
  Stáhněte si program na úpravu PDF. Na internetu najdete několik takových, které vám umožní změnit v PDF dokumentu font. Tyto programy nejsou zdarma, obvykle je však lze po omezenou dobu zdarma vyzkoušet. Mezi nejpopulárnější nástroje patří:
  • Foxit Advanced PDF Editor
  • PDF Complete Office Edition
  • Infix PDF Editor
  • PitStop Pro
 2. 2
  Otevřete v editoru svůj PDF soubor. Spusťte editor a pomocí nabídky File otevřete svůj soubor PDF. PDF se načte a vy budete moci začít dokument upravovat.
 3. 3
  Zkontrolujte, že máte otevřené okno vlastností PDF. V programu Foxit klikněte pravým tlačítkem na dokument a zvolte Property List. V oknech Property List budete provádět změny fontu.
 4. 4
  Zvolte obsah, který chcete upravit. PDF soubory jsou tvořeny bloky textu. Blok, u kterého chcete změnit font, vyberete kliknutím kamkoliv do textu. V programu Foxit klikněte na Object menu a zvolte Edit Object.
 5. 5
  V sekci Property List klikněte na Font entry. Objeví se výsuvné menu s nabídkou všech dostupných fontů. Vyberte ten, který byste chtěli v textu použít.
  • Další fonty můžete přidat kliknutím na Edit. Poté vyberte možnost Import Fonts. Zde si můžete vybrat ze všech fontů nainstalovaných v počítači. [2]
 6. 6
  Upravte velikost a mezery. Jakmile font změníte, je možné, že nebudou slova sedět tak jako předtím. Využijte možnosti Font Size, Char Space a Word Space entries v okně Property List, pomocí nichž upravíte zobrazení nového fontu v dokumentu.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

S pomocí převodu dokumentu

 1. 1
  Vyberte si způsob převodu souboru. Převod souboru PDF do formátu dokumentu MS Word vám umožní upravovat soubor jako klasický dokument. Menší soubory PDF můžete zdarma převést pomocí řady webových stránek. Plánujete-li převádět souborů spoustu, nebo máte opravdu velké PDF, bude lepší stáhnout si převáděcí program.
  • Pro snadnou úpravu zvolte převod do formátu “.doc”. Ten lze upravit ve většině textových editorů.
 2. 2
  Otevřete soubor ve svém oblíbeném textovém editoru. Upravte fonty dle potřeby. Je možné, že se fonty z PDF nepřevedou úplně správně.
  • Převod dokumentu občas způsobí chyby ve formátování. Vždy převedený dokument řádně zkontrolujte.
 3. 3
  Uložte si dokument jako PDF. Klikněte na "Save As" a zvolte formát "PDF". Tím převedete soubor zpět do formátu PDF.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 6 152 krát
Kategorie: Kancelář
Stránka byla zobrazena 6 152 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama