Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Google Chrome je vynikajícím webovým prohlížečem, ve kterém si ovšem nemůžete užít všech jeho výhod a funkcí, pokud v něm nemáte nastavený svůj mateřský jazyk. Chcete-li změnit výchozí jazyk v prohlížeči Google Chrome, abyste mohli začít pohodlně surfovat po internetu, stačí vám k tomu následovat několik jednoduchých kroků, a to i v takovém případě, že nejste schopni v aktuálním nastavení porozumět ani slovu. Pokud jste připraveni, pusťte se do toho a držte se přitom našich instrukcí.

Postup

 1. 1
  Klikněte na tlačítko pro nastavení. Najdete v horním pravém rohu, na liště vašeho prohlížeče Google Chrome. Vypadá jako tři horizontální čáry pod sebou.
 2. 2
  Klikněte na čtvrté pole odspoda. V angličtině na něm bude nápis "Settings" (Nastavení). Bez ohledu na to, jaký jazyk máte ve svém prohlížeči aktuálně nastavený, toto tlačítko bude v rozbaleném menu vždy čtvrté odspoda. Po jeho rozkliknutí se dostanete do nastavení.
 3. 3
  Klikněte na poslední tlačítko v dolní části obrazovky. V angličtině na něm bude napsáno "Show advanced settings..." (Zobrazit rozšířená nastavení...). Tento nápis bude modrý a psaný menším fontem, než zbytek textu. Po kliknutí na toto tlačítko rozbalíte seznam pokročilých nastavení vašeho prohlížeče Google Chrome.
 4. 4
  Klikněte na pátou možnost odspoda. V angličtině bude mít toto tlačítko nápis "Language and input settings" (Nastavení jazyka a zadávání údajů). Toto obdélníkové tlačítko šedé barvy naleznete přímo pod nápisem Jazyky, ale na rozdíl od něj ho bude možné rozkliknout. Po kliknutí se dostanete do okna, ve kterém budete moct nastavit výchozí jazyk.
 5. 5
  Klikněte na tlačítko, nacházející se úplně dole v nově otevřeném okně. Na stránce bude pouze jedno tlačítko a v angličtině ponese nápis "Add" (Přidat). Po kliknutí na tento nápis se zobrazí seznam jazyků.
 6. 6
  Zvolte výchozí jazyk. Procházejte zobrazenými možnostmi, dokud nenaleznete jazyk, který chcete ve svém prohlížeči nastavit jako výchozí. Pokud si nejste jistí, jaký název má kýžený jazyk v aktuálně nastaveném jazyce, vyhledejte ho před jeho nastavením nejprve v nějakém online slovníku.
 7. 7
  Klikněte na "OK."
 8. 8
  Klikněte na "Hotovo."
 9. 9
  Restartujte svůj prohlížeč. Nyní byste již měli mít v prohlížeči Google Chrome nastavený správný jazyk.
  Reklama

Tipy

 • Výše popsaný postup lze aplikovat i v případě, že chcete pouze změnit daný jazyk na jeho jinou regionální variantu. Google Chrome například používá automaticky americkou angličtinu, ale můžete ji změnit na britskou angličtinu, australskou angličtinu atd.
Reklama

Související články

Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak hackovatJak hackovat
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak udělat screenshot ve WindowsJak udělat screenshot ve Windows
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 13 734 krát
Stránka byla zobrazena 13 734 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama