Jak změnit výchozí jazyk v Google Chrome

Google Chrome je vynikajícím webovým prohlížečem, ve kterém si ovšem nemůžete užít všech jeho výhod a funkcí, pokud v něm nemáte nastavený svůj mateřský jazyk. Chcete-li změnit výchozí jazyk v prohlížeči Google Chrome, abyste mohli začít pohodlně surfovat po internetu, stačí vám k tomu následovat několik jednoduchých kroků, a to i v takovém případě, že nejste schopni v aktuálním nastavení porozumět ani slovu. Pokud jste připraveni, pusťte se do toho a držte se přitom našich instrukcí.

Postup

 1. 1
  Klikněte na tlačítko pro nastavení. Najdete v horním pravém rohu, na liště vašeho prohlížeče Google Chrome. Vypadá jako tři horizontální čáry pod sebou.
 2. 2
  Klikněte na čtvrté pole odspoda. V angličtině na něm bude nápis "Settings" (Nastavení). Bez ohledu na to, jaký jazyk máte ve svém prohlížeči aktuálně nastavený, toto tlačítko bude v rozbaleném menu vždy čtvrté odspoda. Po jeho rozkliknutí se dostanete do nastavení.
 3. 3
  Klikněte na poslední tlačítko v dolní části obrazovky. V angličtině na něm bude napsáno "Show advanced settings..." (Zobrazit rozšířená nastavení...). Tento nápis bude modrý a psaný menším fontem, než zbytek textu. Po kliknutí na toto tlačítko rozbalíte seznam pokročilých nastavení vašeho prohlížeče Google Chrome.
 4. 4
  Klikněte na pátou možnost odspoda. V angličtině bude mít toto tlačítko nápis "Language and input settings" (Nastavení jazyka a zadávání údajů). Toto obdélníkové tlačítko šedé barvy naleznete přímo pod nápisem Jazyky, ale na rozdíl od něj ho bude možné rozkliknout. Po kliknutí se dostanete do okna, ve kterém budete moct nastavit výchozí jazyk.
 5. 5
  Klikněte na tlačítko, nacházející se úplně dole v nově otevřeném okně. Na stránce bude pouze jedno tlačítko a v angličtině ponese nápis "Add" (Přidat). Po kliknutí na tento nápis se zobrazí seznam jazyků.
 6. 6
  Zvolte výchozí jazyk. Procházejte zobrazenými možnostmi, dokud nenaleznete jazyk, který chcete ve svém prohlížeči nastavit jako výchozí. Pokud si nejste jistí, jaký název má kýžený jazyk v aktuálně nastaveném jazyce, vyhledejte ho před jeho nastavením nejprve v nějakém online slovníku.
 7. 7
  Klikněte na "OK."
 8. 8
  Klikněte na "Hotovo."
 9. 9
  Restartujte svůj prohlížeč. Nyní byste již měli mít v prohlížeči Google Chrome nastavený správný jazyk.

Tipy

 • Výše popsaný postup lze aplikovat i v případě, že chcete pouze změnit daný jazyk na jeho jinou regionální variantu. Google Chrome například používá automaticky americkou angličtinu, ale můžete ji změnit na britskou angličtinu, australskou angličtinu atd.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

V jiných jazycích:

English: Change the Default Language in Google Chrome, Español: cambiar el idioma por defecto en Google Chrome, Português: Mudar o Idioma Padrão no Google Chrome, Italiano: Cambiare la Lingua Predefinita in Google Chrome, Deutsch: Die Sprache in Google Chrome wechseln, Français: changer la langue par défaut de Google Chrome, Русский: изменить основной язык Google Chrome, 中文: 改变Google Chrome的默认语言, Nederlands: De standaardtaal in Google Chrome aanpassen, Bahasa Indonesia: Mengubah Bahasa Utama di Google Chrome, العربية: تغيير اللغة الأساسية في متصفح جوجل كروم, 한국어: 크롬에서 기본 언어 설정 변경하는 방법, ไทย: เปลี่ยนภาษาของ Google Chrome, Tiếng Việt: Thay đổi ngôn ngữ mặc định trong Google Chrome, हिन्दी: गूगल क्रोम में डिफ़ौल्ट भाषा बदलें, 日本語: Google Chromeのデフォルト言語を変更する, Türkçe: Google Chrome'da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir

Stránka byla zobrazena 6 113 krát.
Byl tento článek přesný?