Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Změnil vám adware v prohlížeči vyhledávač? Otravuje vás neustále zobrazování výsledků z vyhledávače, který nemáte rádi? Výchozí vyhledávač si můžete v prohlížeči nastavit. V některých je to však o něco složitější.

Metoda 1
Metoda 1 ze 7:
Google Chrome

 1. 1
  Klikněte na tlačítko Chrome menu (☰). Najdete jej v pravém horním rohu okna.
 2. 2
  Zvolte v menu Nastevení. Otevřete tím novou záložku nabídky Nastavení.
 3. 3
  Klikněte na výsuvné menu v sekci "Vyhledávání", kde si vyberte vyhledávač podle své vůle. Pokud zde svůj vyhledávač nenajde, čtěte dále.
 4. 4
  Klikněte na .Spravovat vyhledávače... , kde můžete přidat další vyhledávací služby. Uvidíte zde dva seznamy: "Výchozí nastavení vyhledávání" a "Jiné vyhledávače", které se přidávají při procházení stránek. Měli byste zde najít ten vyhledávač, který chcete použít. Pokud ne, posuňte se myší dolů, dokud nedojdete k textovému políčku pro přidání dalších vyhledávačů.
 5. 5
  Vyplňte formulář. Budete potřebovat jméno vyhledávače, adresu pro vyhledávání a klíčové slovo. Poté dojde k přidání vyhledávače. Seznam URL adres nejznámějších vyhledávačů najdete v sekci Tipy na konci článku.
  • Pokud formulář vyplňovat nechcete, zkuste v prohlížeči Chrome daný vyhledávač navštívit. Ten pak bude automaticky zařazen do seznamu "Jiné vyhledávače".
 6. 6
  Najeďte na vyhledávač myší a klikněte na "Nastavit jako výchozí", čímž z něj uděláte svůj výchozí vyhledávač. Daný vyhledávat bude přidán zařazen do seznamu "Výchozí nastavení vyhledávání", a také do výsuvného menu na stránce Nastavení.
 7. 7
  Pokud se vám vyhledávač v prohlížeči neustále mění, proveďte skenování malwaru. Pokud prohlížeč stále přepíná vyhledávač i po vašem zásahu, možná je napaden malwarem či adwarem. Jak jej odstranit se dočtete zde.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 7:
Internet Explorer

 1. 1
  Klikněte na šipku (▾) vedle vyhledávací ikonu v adresovém řádku.
 2. 2
  Vyberte ikonu vyhledávače, který chcete používat. Pokud ji v seznamu nenajdete, čtěte dále.
 3. 3
  Klikněte na .Přidat. Internet Explorer vás provede svou nabídkou vyhledávačů.
 4. 4
  Vyberte si některý z nabízených vyhledávačů. Pro zobrazení více možností posuňte myší dolů a klikněte na šipku na konci seznamu. Pro více informací klikněte na konkrétní vyhledávač.
 5. 5
  Klikněte na tlačítko "Přidat do prohlížeče Internet Explorer", čímž vybraný vyhledávač do prohlížeče nainstalujete. Zobrazí se vám dialogové okno s výzvou potvrzení instalace vyhledávače.
 6. 6
  Zaškrtněte políčko "Nastavit tuto vyhledávací službu jako výchozí".
 7. 7
  Klikněte na .Přidat. Vyhledávač by měl být změněn.
 8. 8
  Klikněte na šipku (▾), pokud chcete vyhledávač přepnout. S pomocí ikon na spodku vybíráte z nainstalovaných vyhledávačů.
 9. 9
  Pokud se vám vyhledávač v prohlížeči neustále mění, proveďte skenování malwaru. Pokud prohlížeč stále přepíná vyhledávač i po vašem zásahu, možná je napaden malwarem či adwarem. Jak jej odstranit se dočtete zde.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 7:
Safari pro iPhone, iPad a iPod

 1. 1
  Otevřete aplikaci Nastavení.
 2. 2
  Klepněte na "Safari".
 3. 3
  Klepněte na "Vyhledávač".
 4. 4
  Zvolte požadovaný vyhledávač. Do tohoto seznamu nelze přidávat další vyhledávače.
 5. 5
  Zkuste hledání v Safari. Po provedení změny budou všechna hledání skrze adresový řádek probíhat přes zvolený vyhledávač.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 7:
Chrome pro Android a iOS

 1. 1
  Klepněte na tlačítko Menu. Vypadá jako tři nad sebou ležící tečky.
 2. 2
  Klepněte na "Nastavení".
 3. 3
  Klepněte na "Vyhledávač ".
 4. 4
  Ze seznamu si vyberte vyhledávač. Další vyhledávače do seznamu přidat nelze.
 5. 5
  Vyhledávejte v Chromu. Po provedení změny budou všechna hledání skrze adresový řádek probíhat přes zvolený vyhledávač.
  Reklama

Metoda 5
Metoda 5 ze 7:
Mozilla Firefox

 1. 1
  Klikněte na ikonu vyhledávače na levé straně vyhledávacího panelu. Změnou tohoto vyhledávače dojde také ke změně vyhledávání přes adresový řádek.
 2. 2
  Ze seznamu vyberte požadovaný vyhledávač. Pokud jej zde nevidíte, pokračujte ve čtení.
 3. 3
  Klikněte na "Spravovat vyhledávače", kde přidáte další vyhledávací služby.
 4. 4
  Klikněte na odkaz "Získat více vyhledávačů". Tím spustíte ve Firefoxu novou záložku se seznamme dostupných vyhledávačů, které můžete přidat.
 5. 5
  Najděte si požadovaný vyhledávač. Můžete se posouvat seznamem, nebo použít vyhledávací pole na vršku stránky.
 6. 6
  Při najetí myší na požadovaný vyhledávač klikněte na "+ Přidat do Firefoxu".
 7. 7
  Zaškrtněte políčko "Nastavit tento vyhledávač jako výchozí".
 8. 8
  Klikněte na .Přidat. Váš nový vyhledávat bude nainstalován a nastaven jako výchozí.
 9. 9
  Kliknutím na ikonu vyhledávače můžete mezi nimi přepínat. Spodní ikonou můžete vybírat z nainstalovaných vyhledávačů.
 10. 10
  Vyhledávejte ve Firefoxu. Po změně výchozího vyhledávače budou všechna hledání skrze adresový řádek Firefoxu probíhat přes zvolený vyhledávač.
 11. 11
  Pokud se vám vyhledávač v prohlížeči neustále mění, proveďte skenování malwaru. Pokud prohlížeč stále přepíná vyhledávač i po vašem zásahu, možná je napaden malwarem či adwarem. Jak jej odstranit se dočtete zde.
  Reklama

Metoda 6
Metoda 6 ze 7:
Safari pro OS X

 1. 1
  Klikněte na Safari Menu.
 2. 2
  Zvolte Nastavení.
 3. 3
  Klikněte na záložku "Obecné".
 4. 4
  Klikněte na výsuvné menu "Výchozí vyhledávač".
 5. 5
  Vyberte si svůj oblíbený vyhledávač. Volit můžete jen z vyhledávačů, které jsou součástí Safari (Google, Yahoo! a Bing).
 6. 6
  Pokud se vám vyhledávač v prohlížeči neustále mění, proveďte skenování malwaru. Pokud prohlížeč stále přepíná vyhledávač i po vašem zásahu, možná je napaden malwarem či adwarem.Jak jej odstranit se dočtete zde.
  Reklama

Metoda 7
Metoda 7 ze 7:
Odstranění malwaru

 1. 1
  Pochopte, co malware a adware způsobuje. Vyhledávače virů vás ochrání před mnoha hrozbami, existuje však řada programů, které se mezi viry neřadí, a přesto stále mohou v prohlížeči napáchat paseku. Malware a adware si často nainstalujete spolu s jinými programy a jedním z projevů jejich přítomnosti je právě nemožnost změnit vyhledávač.
 2. 2
  Stáhněte si anti-malwarový program. Tyto programy dokážou v počítači vyhledat malware a adware, který váš antivirus přehlédne. Většina těch nejlepších je pak zdarma. Abyste se vyhnuli instalaci dalšího malwaru, stahujte tyto programy přímo od vývojářů.
 3. 3
  Restartuje počítač do nouzového režimu. V nouzovém režimu naleznete a odstraníte více malwaru.
  • Pro spuštění v nouzovém režimu počítač restartujte a poté rychle klepejte na klávesu F8, která spouští nabídku Pokročilé možnosti spuštění. Ze seznamu vyberte "Nouzový režim se sítí".
 4. 4
  Spusťte každý jeden anti-malwarový program. Skenování bude každému z nich trvat alespoň 30 minut. Postupujte podle pokynů po každém skenování a odstraňte všechny infikované soubory.
 5. 5
  V nouzovém režimu spusťte také antivirus. Po provedení skenování malwaru spusťte také antivirus. V nouzovém režimu možná objevíte i to, co by skenování normálně neodhalilo.
 6. 6
  Počítač restartujte a změňte vyhledávač v prohlížeči. Počítač nyní standardně spusťte a otevřete si webový prohlížeč. Podle instrukcí výše nastavte požadovaný vyhledávač.
  • Pokud prohlížeč změny stále vrací a přesměrovává vás na vyhledávač, který nechcete, bude nejspíše nutné reinstalovat operační systém.
  Reklama

Tipy

 • Vyhledávače mohou měnit i různé trojské koně a malware. Proveďte sken počítače antivirem a před nastavením vyhledávače odstraňte doplňky prohlížeče.
 • Pokud v nabídce nevidíte spoustu vyhledávačů, je možné, že jsou ve vaší zemi blokované. Můžete je zobrazit změnou kódu lokace v adrese.
 • Některý software nabízí při instalaci možnost přidání panelu nástrojů (toolbaru) do prohlížeče. Na to si dávejte pozor, a pokud si myslíte, že toolbar nevyužijete, odškrtávejte tato políčka.
 • Vyhledávací adresy nejrozšířenějších vyhledávačů najdete níže:
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 293 krát
Kategorie: Internet
Stránka byla zobrazena 5 293 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama