Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Dvojitá brada bývá přirozeným důsledkem stárnutí a přibrání na váze. Chcete-li tento problém zmírnit, máte několik možností. Vhodný sestřih vlasů, speciální cviky na oblast brady a dobrý postoj jsou malé kroky, které můžete udělat prakticky okamžitě.

Část 1
Část 1 ze 4:

Aby brada vypadala menší

 1. 1
  Strategicky problém zakryjte make-upem. Snažte se, aby linie čelisti byla výraznější, než váš krk. Použijte k tomu pudr o odstín tmavší, než odstín vaší pleti, který nanesete na oblast podbradku od jednoho ucha ke druhému. Dále odveďte pozornost barevnou tvářenkou a zajímavým nalíčením očí. Pokud se vám to samotným nedaří, navštivte kosmetičku a požádejte, aby vám ukázala, jak na to.
  • Řasenka a oční linky zvýrazňují a zvětšují oči a odvádí pozornost od spodní části tváře.
  • Noste nenápadné tělové rtěnky.
 2. 2
  Změňte účes. Nenoste takový, kdy vlasy končí u vaší brady, nebo naopak velmi dlouhé - oba styly přitahují ke krku pozornost. Středně dlouhé vlasy, které spadají těsně na ramena vám budou slušet lépe. Tady je několik dalších tipů:
  • Delší mikádo. Tento klasický sestřih lidem s výraznou bradou padne jako ulitý. Měl by končit 3 - 5 cm pod bradou. [1]
  • Účes z vlasů, které jsou na krku kratší a vpředu delší. Delší vlasy vpředu opticky bradu zmenší, a odvedou od ní pozornost.
  • Vyzkoušejte měkké vlny. Dobře strukturovaný účes vyváží proporce tváře.

 3. 3
  Nechejte si narůst vousy. Jste-li muž, ten správný styl bradky vám může v zamaskování dvojité brady obrovsky pomoci. Vousy si pěstujte po celých tvářích až ke krku. Udržujte je krátce zastřižené a upravené, ale husté. Opticky se tak oblast podbradku vyhladí.
 4. 4
  Nenoste náhrdelníky typu obojek. Šperky, těsně obepínající krk dvojitou bradu jen zvýrazňují a mohou navíc zanechat otlaky. Pokud se tohoto stylu nechcete vzdát, pořiďte si obojky většího průměru, které nepřiléhají ke krku tak těsně a lehce visí do výstřihu.
 5. 5
  Zamyslete se nad svým oblečením. Neupozorňuje zbytečně na problematickou partii brady? Noste široké, otevřené výstřihy, které odvedou od podbradku pozornost. Vyhýbejte se rolákům a blůzám se zapínáním až ke krku.
 6. 6
  Zlepšete své držení těla a postoj. Jak stojíte? Pokud se hrbíte, na těle vznikají zbytečné boule a hrby a to včetně brady, protože tuk je stlačován do míst, kam nepatří. Stůjte rovně, se vztyčenou hlavou, rameny zataženými dozadu a narovnanou páteří. Nebojte se navštívit profesionálního fyzioterapeuta, který vám může doporučit cviky pro zlepšení držení těla. Udržujte se v kondici.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 4:

Procvičujte oblast brady

 1. 1
  Cvičte zvedání brady. Tento cvik pomáhá posílit a zpevnit svalstvo obličeje a krku. Pro jeho správné provedení se postavte s rovnými zády a šíjí. Zvedněte bradu směrem ke stropu a zadívejte se na něj. Pak směrem k němu našpulte pusu a vydržte 10 vteřin. Opakujte 10 krát. Pro co největší efekt cvičte každý den.
 2. 2
  Otáčejte krkem. Postavte se rovně. Otočte hlavu na stranu tak, aby brada byla rovnoběžná s linií ramene. i vaše oči by se měly dívat na stranu. Pak pomalu hlavou opište oblouk ke druhému rameni. Desetkrát zopakujte.[2]
 3. 3
  Procvičte krk. Nejdůležitější je sval, který běží dolů po krku směrem od vaší čelisti. Stůjte s propnutým krkem. Zatněte šlachy a svaly čelisti tak, že ohrnete rty přes zuby, dozadu a dolů, jako kdybyste chtěli na někoho zlobně zasyčet. Vydržte 10 vteřin, pak uvolněte. Cvik desetkrát opakujte.[3]
 4. 4
  Cvičte s tenisovým míčkem. Vsuňte ho pod bradu a držte. Pevně bradu tiskněte k míčku a pak lehce povolte. Opakujte desetkrát.
 5. 5
  Žvýkejte žvýkačky. Je to jednoduché cvičení, které nevyžaduje žádné přemýšlení. Žvýkání udržuje svaly čelistí silné a pomáhá tak redukovat podbradek. Dávejte pozor, abyste si vybírali žvýkačky bez cukru, které nepřispívají k tloustnutí.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 4:

Zhubněte

 1. 1
  Pravidelně cvičte. Procvičení celého těla a snížení hmotnosti může přispět ke zhubnutí v celé oblasti tváře, bradu nevyjímaje. Je velmi těžké zhubnout pouze v obličeji, spíše naopak je to poslední místo, které hmotnost ztrácí. Začněte proto cvičit kardio a posilovat, abyste se dopracovali ke štíhlé tváři.
  • Běh, plavání a jízda na kole jsou skvělá kardio cvičení. Naplánujte si jednu z těchto aktivit alespoň na půl hodiny, 4 x týdně.
  • Zajděte do posilovny a nechte se od školeného trenéra instruovat v oblasti posilování. Naučte se správně zvedat činky a procvičovat všechny svalové skupiny.
 2. 2
  Snižte svůj příjem kalorií. Zredukujete tak tukové zásoby na těle a ve tváři. Uspokojte své chutě ovocem, saláty a jinými nízkokalorickými potravinami. Chcete-li se dvojité brady vážně zbavit, snížení hmotnosti určitě pomůže.
  • Nezkoušejte nárazové nebo jednostranné diety. Změna musí být trvalá. Pozvolné hubnutí po malých krocích je bezpečnější a účinnější.
  • Váš jídelníček by měl obsahovat hodně vlákniny, ovoce, zeleniny a vody. Nevíte-li si rady, navštivte lékaře, dietologa či výživového poradce.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 4:

Radikálnější řešení

 1. 1
  Poraďte se s lékařem. V oblasti podbradku může vzniknout problém s hromaděním tekutiny, který může vyžadovat lékařský zásah. Je-li to váš případ, požádejte lékaře, aby vám domluvil schůzku s fyzioterapeutem, který speciální masáží tekutinu uvolní a pomůže vám se správnžm držením těla.
 2. 2
  Mějte se rádi takoví, jací jste. Váš vzhled není limitován jen genetickými dispozicemi. To, jak se oblékáte, jak sami sebe prezentujete, jak komunikujete s ostatními, kolik máte sebevědomí, a jak dobří jste lidé, to všechno je tisíckrát důležitější, než dvojitá brada.
  Reklama

Tipy

 • Přestaňte trávit denně několik hodin shrbení nad počítačem. Pokud je to náplň vaší práce, každou hodinu si najděte pár minut na protažení.
 • Máte-li k ochablému podbradku genetické dispozice (podívejte se na své rodiče a další členy rodiny), tím spíše preventivně cvičte a jezte zdravě, aby se vám dvojitá brada vyhnula, nebo abyste zmenšili tu, kterou už máte.
 • Žijeme v době "kultu mládí" a bohužel zapomínáme, jak stárnout s grácií a akceptováním zákonitostí lidské anatomie. Ve stáří je svoboda a moudrost - tedy něco, s čím mládí nemůže soupeřit.
 • Nadýchané šátky a šály mohou pomoci problém zamaskovat. Vyhýbejte se rolákům a oblečení s vysokým límcem. Příliš přitahují k podbradku pozornost.
Reklama

Varování

 • Vyvarujte se opalování, nebo si alespoň chraňte obličej a krk. Slunce snižuje elasticitu pokožky, která pak ochabuje a stárne rychleji.
Reklama

O tomto wikiHow

Miranda Mendelson
Spoluautorem článku je :
Specialistka na krásu a make-up
Tento článek spoluautorem článku je Miranda Mendelson. Miranda Mendelson je specialistka na líčení a krásu a zakladatelka Slashed Beauty. S téměř desetiletou zkušeností se specializuje na levné make -up a kosmetické výrobky a tipy. Miranda má bakalářský titul v oboru komunikace a vedlejší obor Genderová a ženská studia na Kalifornské státní univerzitě v Northridge. Kromě toho byla Miranda časopisem Allure Magazine jmenována „Most Buzzworthy“ Blogger a vystupovala v mnoha publikacích, jako jsou Glamour Magazine a Huffington Post. Tento článek byl zobrazen 11 142 krát
Stránka byla zobrazena 11 142 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama