Jak zmenšit ikony na ploše

V tomto článku:Windows 7 a Windows VistaWindows XPMac OS XReference

Ikony na ploše slouží jako zástupce programů nebo jako úložiště pro soubory, které pravidelně používáte. Velikost těchto ikon můžete změnit na menší, abyste získali více prostoru pro přidání dalších ikon. Níže uvedené kroky vám pomohou zmenšit ikony na ploše na operačních systémech Windows 7, Vista, XP a Mac OS X.

1
Windows 7 a Windows Vista

 1. 1
  Pravým tlačítkem myši klikněte na prázdné místo na pracovní ploše. Objeví se nabídka, kde uvidíte možnost Zobrazení. Najeďte na něj myší a zvolte možnost Malé ikony. U systému Vista se tato položka nazývá Klasické ikony.
  • Tímto se vám ikony změnili oproti původnímu nastavení Střední ikony na menší.
  • Velikost ikon na ploše lze též měnit pomocí stisku klávesy CTRL a pomocí rolovacího kolečka na myši. Touto metodou nezobrazíte ikony v přesné velikosti dle předem nastavených parametrů, avšak nabízí větší flexibilitu ve volbě velikosti.

2
Windows XP

 1. 1
  Pravým tlačítkem myši klikněte na prázdné místo na pracovní ploše. Z nabídky vyberte možnost Vlastnosti.
 2. 2
  Vyberte kartu Vzhled v dialogovém okně Vlastnosti a klikněte na tlačítko Upřesnit.
 3. 3
  V dialogovém okně "Upřesnit vzhled" vyberte z rozbalovací nabídky položku "Ikona". V pravo vyberte novou velikost ikon.

3
Mac OS X

 1. 1
  Pravým tlačítkem myši klikněte na prázdné místo na pracovní ploše. Objeví se kontextové menu a z něj vyberte možnost Volby zobrazení.
 2. 2
  Upravte velikost ikon pomocí posuvníku. Velikost lze nastavit v rozmezí 16-128 pixelů, v krocích po 4.

Tipy

 • Ikony na ploše můžete ručně uspořádat. Kliknutím na ikonu a následným přetažením ji lze umístit na požadované místo. Počítač také může ikony třídit dle jednotlivých parametrů, jako je název, typ a datum vytvoření, klepnutím pravým tlačítkem myši na prázdné místo, výběrem "Uspořádat" (nebo "Uspořádat ikony") a následným výběrem, jak je chcete seřadit.
 • Pokud máte notebook s operačním systémem Windows 7 a zapnutý multi-touch (více dotykový) touchpad, můžete měnit velikost ikon posuvem 2 prsty.

Varování

 • Příliš mnoho ikon na ploše může zpomalit celkový výkon počítače a také platí, že čím více ikon, tím méně je pracovní plocha přehledná a hůře na ni požadovanou ikonu naleznete.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

V jiných jazycích:

English: Make Desktop Icons Smaller, Français: réduire la taille des icônes du bureau, Italiano: Rimpicciolire le Icone del Desktop, Español: hacer más pequeños los iconos del escritorio, Deutsch: Desktopsymbole verkleinern, Português: Diminuir os Ícones da Área de Trabalho, Nederlands: Pictogrammen op je bureaublad verkleinen, Русский: уменьшить значки рабочего стола, 中文: 缩小桌面图标, Bahasa Indonesia: Memperkecil Ikon Desktop, العربية: تصغير أيقونات سطح المكتب, हिन्दी: डेस्कटॉप आइकॉन्स (Desktop Icons) को छोटा बनायें, ไทย: ทำให้ไอคอนบนหน้าจอคอมพิวเตอร์เล็กลง

Stránka byla zobrazena 2 283 krát.
Byl tento článek přesný?