Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už se potřebujete schovat, nebo zkrátka chcete být o samotě, možná vás napadlo zmizet beze stopy. Technologie sice neviditelnost ještě neumožňují, ovšem s dostatečným nasazením zmizet lze. Musíte si samozřejmě vše důkladně promyslet, zamést za sebou všechny stopy a vytvořit si novou identitu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Vše si promyslete

 1. 1
  Musíte znát zákony, a případný dopad vašeho zmizení. Uvědomte si, že váš čin vás může postihnout na všech možných úrovních. Existuje mnoho dobrých důvodů se vypařit, i způsobů, jak to udělat, ale ještě daleko více je těch špatných.
  • Například, pokud po vás bude vyhlášena rozsáhlá pátrací akce, a uspěje, budete muset zaplatit výdaje na ni. Není dobrý nápad si jen sbalit kufr a vydat se na cestu.
  • Chcete-li uniknout dluhům, obzvláště těm u státních institucí, nezapomeňte, že můžete být dopadeni se všemi právními důsledky. Předstírat vlastní smrt, a úmyslně se vyhýbat trestnímu zřízení je proti zákonu.
  • Pokud unikáte před pomstou gangu, nebo před vyhrožováním či stalkingem, kontaktujte okamžitě policii. Existují legální způsoby, jak vás v podobných situacích ochránit, případně vám změnit identitu.
  • Jestliže jste obětí domácího násilí, kontaktujte polici, nebo některou z linek pomoci, například Bílý kruh bezpečí. Je to důvěrné a bezpečné, a mohou vám pomoci i v případě, že s sebou máte dítě.
 2. 2
  Zmizet musíte sami. Šance na vaše prozrazení dramaticky vzroste, pokud chcete zmizet s jinou osobou, obzvlášť pak dítětem.
  • Zapletete-li do svého činu dítě, můžete být obviněni z únosu a ohrožování výchovy, pokud vás najdou. I když máte dobré úmysly, jste na cestě do problémů.
  • Pokud důvod vašeho zmizení ovlivní jinou osobu, před činem udělejte všechna zákonná opatření k tomu, aby vás v budoucnu nikdo nespojoval.
 3. 3
  Uvědomte si, před čím vlastně utíkáte. Nechcete přece zmizet jen tak pro nic za nic. Přísloví "přátele si udržuj blízko, ale nepřátele ještě blíž," přesně vaši situaci vystihuje. Rozmyslete si, proti čemu nebo komu stojíte, a minimalizujte tak šanci, že vás najdou.
  • Jestliže prcháte před manželem či manželkou, nebo jiným příbuzným, přemýšlejte o jejich zdrojích. Jak daleko zajdou, aby vás našli? Kolik peněz mohou na pátrací akci použít?
  • Utíkáte-li před policií, tajnou službou nebo imigračními úřady, bude nejspíš jen otázka času, než vás chytí. Jsou to muži a ženy, kteří mají léta praxe, a navíc jim ve vašem dopadení nebrání osobní zájmy. Zjistěte si co nejvíce o jejich taktice, abyste váš útěk prodloužili.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Zameťte za sebou stopy

 1. 1
  Zbavte se určitého majetku. Ten, kdo vás bude hledat, by měl mít co nejmenší množství vodítek. Nenechejte za sebou jasné stopy. Nepředstírejte svůj vlastní únos, musí být jasné, že jste zmizeli dobrovolně, ze své vlastní vůle.
  • Zničte co nejvíce svých fotografií. Ztížíte tak rodině a přátelům ukazování vaší podobizny po okolí s dotazem, zda vás někdo neviděl.
  • Zbavte se auta. Nechte technický a řidičský průkaz v přihrádce, dveře odemčené, okénko stažené, a zaparkujte ho v té nejhorší čtvrti města. Zloděj bude mít šťastný den.
  • Nenechte se zviklat a neberte si s sebou nic na památku. Bude vás to spojovat se starým životem, bude se vám jen víc stýskat, a budete mít větší pokušení se vrátit. S vašim oblíbeným kloboukem, láhví na pití, a párem bot se rozlučte.
 2. 2
  Odpojte se. V dnešním světě je to jeden z nejdůležitějších kroků. Pomalu omezujte svou aktivitu na sociálních sítích, až nebudete vyvíjet žádnou. Pak své účty na Facebooku a Twitteru smažte. Vyšetřovatelé se budou zabývat každou stopou, určitě nevynechají ani vaše virtuální přátele.
  • Tento krok vyžaduje přípravu. Nemůžete si jen tak sbalit tašku a zítra odejít - pokud to uděláte, nemáte téměř žádnou šanci na úspěch. Své staré identity se zbavujte postupně.
  • Odejděte brzy ráno, když jsou rodiče ještě v posteli, nebo po škole, ale jen za předpokladu, že pracují dlouho do noci, nebo na noční směny. Odcházíte-li v noci, buďte opatrní. Zůstaňte v klidu, nepanikařte.
  • Řekněte přátelům a rodině, že si chcete dát pauzu od internetu. Jestli tohle nedokážete, nejste připraveni zmizet.
 3. 3
  Zbavte se kreditních karet, Odteď plaťte zásadně jen v hotovosti. Platební karty jsou nejjednodušší způsob, jak někoho vystopovat. Rozstříhejte je na malé kousíčky a zahoďte je nebo spalte.
  • Neschovávejte si je pro případ nouze. Zbavte se jich, aby vás to nepokoušelo. Vaše stará identita není berlička, která vám pomůže, když budete unavení a hladoví.
  • Zbavte se všech karet, vydaných na vaše jméno. Průkazka do videopůjčovny? Zahodit. Věrnostní kartička do supermarketu? Hasta la vista. Permanentka do bazénu? Bye bye. Nemůžete použít nic, co má v sobě zabudované vaše údaje, nic s vaším starým jménem. Platíte zásadně V HOTOVOSTI.
  • Zvažte jízdu na kole, cestování autobusy a vlaky, a samozřejmě chůzi. Zkrátka způsoby, při kterých nepotřebujete řidičský průkaz. Při cestování hromadnou dopravou ale buďte opatrní - lidé vás uvidí, objevíte se i na případných záznamech bezpečnostní kamery, můžete se tak snadno prozradit. Nestopujte a nejezděte taxíkem - taxikář si vás může zapamatovat a informovat policii.
 4. 4
  Naučte se lhát. Nedá se tomu vyhnout, bohužel. Lidem okolo sebe budete muset nějaký čas lhát a jen doufat, že se to nakonec vyplatí.
  • Vytvořte zavádějící stopy a falešná vodítka. Změňte adresu, "opravujte" lidem výslovnost svého příjmení, zabookujte si let do Chile, i když se tam ani omylem nechystáte. Vytvořte si krycí historku, která zmate každého, kdo se vydá po vašich stopách. Držte se jedné falešné identity - mít jich víc je matoucí, a snadněji to vzbudí podezření.
  • Přátelům a rodině budete muset lhát. Jak se budete objevovat méně a méně, logicky budete muset čelit otázkám. Nechcete-li s nimi v budoucnu úplně přerušit kontakt, už dopředu si jeho způsoby promyslete. Tajný email, který budete používat jen na vytížených veřejných počítačích, telefonní karta - způsoby existují. Oni nenajdou vás, ale vy budete moci najít je.
  • Nikomu o svých plánech neříkejte, je-li to možné nebo nezbytné. Ani váš nejbližší přítel nesmí nic vědět. Situace se může změnit, a oni pocítit potřebu informovat ty, kteří se vaším zmizením zabývají.
  • Vytvořte si dlouhodobý plán. Máte dost peněz, a plán na 4 týdny, ale co potom? Jak svou novou identitu udržíte, až budete pít mléko z vlastnoručně utrženého kokosu na pláži v Belize?
  • Úspěšné zmizení vyžaduje práci. Máte-li na to prostředky, založte firmu, která bude od této chvíle platit všechny vaše složenky. Měla by s vámi být spojená jen volně, jménem, a bude se starat o vaše výdaje.
  • Měsíce předtím, než se vypaříte, pomalu a nenápadně z banky vybírejte hotovost, a promyslete si, jak to bude s finančním tokem dál. Nechcete skončit tak, že budete muset udělat něco bez rozmyslu, a tím na sebe přitáhnout pozornost.
  • Nesnažte se ukrást (nebo za to zaplatit) něčí občanský průkaz, cestovní pas atd. Člověk, kterému patří, může mít kriminální minulost, může být mrtev, nebo to může být neumělý padělek. Snažte se riziko uvěznění zbytečně nezvyšovat.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Vaše nová identita

 1. 1
  Dejte dohromady své zdroje. Než zmizíte, ujistěte se, že máte všechno, co potřebujete k přežití. Pomalu z banky vyberte hotovost, a peníze uložte na bezpečném místě. Všechno, co budete k útěku potřebovat, zaplaťte v hotovosti.
  • Plánujete-li se toulat, vybavení bude nejspíš zahrnovat batoh, teplé oblečení, nepromokavé, pevné boty, stan, spacák, mapy, kompas a kapesní nůž.
  • Pokud si můžete dovolit útěk ve velkém stylu, vezměte si peníze, potřebné doklady a pár kousků oblečení. Neberte si cennosti, nebo věci na památku - věci, které mají hodnotu vám můžou ukrást, a policie vás pak podle nich vystopovat. Pokud si někdo všimne, že doma chybí vaše oblíbená věc, je to zase další stopa.
 2. 2
  Odjeďte. Teď, když je vše připraveno, je na čase se rozhodnout, kam půjdete. Dejte si čas na rozmyšlenou. Svět je velký. Jediné, co vám stojí v cestě jsou kontroly na hranicích.
 3. 3
  Vypěstujte si nové návyky. Jestli nepřetvoříte od základů svou osobnost, zapadnete do stejných vzorců chování, které vás prvně přiměly k útěku.
  Reklama

Tipy

 • Vymažte tuto stránku z historie procházení a vyhledávačů, jak u soukromého, tak veřejného počítače (například v knihovně).
 • Pravidelně kontrolujte své zásoby, abyste měli vždy dost vody, jídla, atd.
 • Nepředstírejte svou smrt. Je to obtížné, a potenciálně v důsledcích nebezpečné.
 • Útěk a zmizení berte jako poslední možnost. Dobře zvažte, než tuhle definitivní a drastickou změnu podstoupíte.
 • Buďte ve svém plánování absolutně precizní. Nenechte žádný prostor pro možné chyby.
 • Pokud se chcete toulat, vyberte si velkou, řídce osídlenou oblast, kde bydlí minimum lidí. Nemůžete tábořit v městském parku.
 • Jestli uvažujete o sebevraždě, je dobré vědět, že z problémů se dá dostat i jinak. Kontaktujte některé z krizových center.
Reklama

Varování

 • Vaše zmizení může ublížit, a pravděpodobně ublíží, vaší rodině a přátelům. Zamyslete se nad svými pocity viny, než se vypaříte.
 • Pokud se rozhodnete po čase vrátit, bude to bolestný a nesnadný proces. Rodina a přátelé budou hluboce raněni vašim činem, a možná již nikdy nezískáte zpátky jejich důvěru. Nečekejte, že navážete na starý život, jako by se nic nestalo.
 • Hlídejte si vlastní bezpečí. Nikdy nedělejte kvůli zmizení nic, co vám může fyzicky ublížit.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak dát dívce najevo, že vám na ní záležíJak dát dívce najevo, že vám na ní záleží
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 15 717 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 15 717 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama