Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Kuřecí maso poslouží jako chutný a levný pokrm, ale má tendenci vysychat, pokud jeho zbytky chcete znovu ohřát. Jestli jste si uvařili kuře, nějaké maso vám zbylo a chcete si ho ohřát, existuje několik jednoduchých způsobů, jak to udělat tak, abyste zajistili, že zůstane šťavnaté a měkké a přitom se "nepřevaří", jako by se to stalo při smažení.

 • Celkový čas (mikrovlnka): 2-4 minuty
Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Ohřívání v mikrovlnce

 1. 1
  Nakrájejte kuře na malé kousky. Kuřecí maso - obzvlášť prsa - má tendenci vysychat, pokud ho ohříváte příliš dlouho. Když ho nakrájíte na menší kousky, bude ho potřeba ohřívat kratší dobu a zabráníte tomu aby maso oschlo.
 2. 2
  Položte kuřecí maso na talíř, vhodný do mikrovlnné trouby. [1] Nikdy nic neohřívejte v plastikové nádobě. Většina mýtů, které kolují o ohřívání plastiku v mikrovlnce a souvislosti s propuknutím rakovinového bujení nebyla nikdy vědecky prokázána.[2] Riziko, které je ale reálné, je to, že se plastik rozteče.
 3. 3
  Zakryjte kuře. Opět raději nepoužívejte starou osvědčenou potravinářskou fólii, protože se může roztéct na vaše jídlo. Nepoužívejte ani alobal, protože může začít jiskřit nebo dokonce ve vaší mikrovlnce způsobit požár.
  • Můžete si koupit speciální plastové nádobí do mikrovlnky, které je vyrobeno z odolného materiálu.[3]
  • Pokud nenajdete nic jiného, jednoduše pokrm zakryjte obyčejnou papírovou utěrkou.
 4. 4
  Ohřejte kuře. Kolik kuřecího masa vám zbylo? Pokud je to jen velmi málo (množství jen pro jednu osobu), začněte s jednou a půl minutou ohřívání a nastavte mikrovlnku na běžný režim - obvykle 1000 wattů. Máte-li velké množství kuřecího masa, začněte se 2 a půl až 3 minutami ohřívání. V každém případě zkontrolujte teplotu buď tak, že se kuřecího masa dotknete prsty, nebo malý kousek ochutnejte a hned uvidíte, zda je dobře prohřáté. Pokračujte a ohřívejte po dalších třiceti vteřinách, dokud kuře nedosáhne požadované teploty.
 5. 5
  Vytáhněte kuřecí maso z mikrovlnky a nechte chvíli odležet. Myslete na to, že nádoba bude pravděpodobně velmi horká, takže raději použijte chňapky nebo držák na horké hrnce a bezpečně ji vytáhněte ven. Udržte maso zakryté a před podáváním ho nechte dvě minuty odležet.
 6. 6
  Odklopte poklici nebo víčko. Buďte při tom opatrní, je možné, že se v nádobě nahromadila horká pára. Držte svůj obličej a ruce dál, abyste předešli vážnému popálení.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Ohřívání na sporáku

 1. 1
  Rozehřejte pánev na nízkou až střední teplotu. Nepřilnavá pánev je pro ohřívání kuřecího masa ideální - obzvlášť, pokud jste na něm ponechali kůži, protože tučná kůže se na rozpálené nepřilnavé pánve ráda přichytává.
  • Když položíte ruku pět centimetrů nad pánev, měli byste cítit, jak z ní sálá teplo.
  • Pozor, pánev by neměla být tak horká, jako kdybyste připravovali syrové kuře, intenzivní teplo může maso zbytečně vysoušet.
 2. 2
  Dejte do pánve lžíci oleje nebo másla. Trocha tuku dodá kuřecímu masu šťávu a zabrání jeho přesušení.
 3. 3
  Ohřejte kuřecí maso v pánvi. Vložte do ní studené maso a dobře ho hlídejte. Abyste zabránili připálení, občas obsah pánve promíchejte, aby kuře nemělo šanci se přichytit. Občas všechny kousky obraťte, aby se prohřály ze všech stran rovnoměrně.
 4. 4
  Nechte chvíli odpočinout a můžete podávat. Dejte kuřecímu masu minutku nebo dvě, aby se v něm opět rozložila šťáva. Dobrou chuť!
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Ohřívání v troubě

 1. 1
  Připravte kuře na ohřátí. Pokud bylo zmrazené, nechte ho nejprve rozmrazit. Pak ho nakrájejte na menší kousky, abyste zabránili tomu, že se během ohřívání příliš vysuší.
 2. 2
  Zvyšte teplotu. Nemusíte kuře nechat dojít až na pokojovou teplotu, pokud bylo předtím zmrzlé, ale zajistěte, že nebude ztuhlé na kost. Dejte ho na několik hodin (6-8) do lednice, aby se jeho teplota před úpravou alespoň trochu zvýšila.
  • Pokud nemáte čas a potřebujete kuře ohřát rychle, vložte maso do uzavíratelného plastikového sáčku a nechte pod tekoucí studenou vodou, dokud nerozmrzne.
  • Můžete ho také rozmrazit v mikrovlnce na program "rozmrazování", případně na nejnižší možný výkon.
 3. 3
  Vložte kuře do pekáče nebo jiné nádoby, kterou můžete v troubě bezpečně použít. Ideální je plech nebo pekáček. Zkontrolujte dno nádoby a přesvědčte se, že snese vysoký žár.
  • Rozložte po dně nádoby předvařené kousky kuřecího masa, snažte se mezi nimi zachovat stejně velké mezery.
  • Pokud vám zbyla i šťáva z masa, kousky kuřete jí přelijte.
  • Zakryjte nádobu nebo plech alobalem, aby kuřecí maso nevysychalo.
 4. 4
  Předehřejte troubu. Nastavte ji na teplotu 220 - 245°C. Každé troubě trvá předehřátí trochu jinak dlouho, takže teplotu raději zkontrolujte, než do ní vložíte kuře na ohřátí..
 5. 5
  Ohřejte kuřecí maso. Jakmile bude trouba rozpálená, dejte do ní pekáč nebo plech s masem. Pokud jste ho pokrájeli na malé kousky, mělo by to trvat jen několik minut, než se kuře správně prohřeje. Ohříváte-li velké kusy, například celá prsa, budete muset čekat o něco déle.
  • Použijte teploměr do masa, abyste si ověřili teplotu a střed kuřete nezůstal studený.
  • Vnitřní teplota kuřecího masa by měla být alespoň 70°C, aby bylo bezpečné ho konzumovat.[4]
 6. 6
  Vytáhněte z trouby a podávejte. Navlékněte si kuchyňské chňapky, abyste si při manipulaci s horkým pekáčem ochránili ruce, a na kuchyňskou linku nebo pracovní desku položte žáruvzdornou podložku, která zabrání styku s horkým dnem.
  • Pokud jste ohřívali velké kusy kuřete, nechte je chvíli odpočinout, než do nich zakrojíte nožem. Umožníte tak šťávě, aby se v mase rozprostřela, takže nebude suché a tuhé.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Ohřívání celého pečeného kuřete v troubě

 1. 1
  Předehřejte troubu. Nastavte teplotu trouby na 180°C a nechte ji dobře rozehřát. Každé troubě trvá jinak dlouho, než dosáhne požadované teploty, proto teplotu překontrolujte, než do trouby dáte ohřát kuřecí maso.
 2. 2
  Připravte pekáč, ve kterém plánujete kuře ohřívat. Protože kuře už bylo upečené, nepotřebujete pekáč s příliš hlubokým okrajem - z kuřete totiž bude vytékat jen minimum šťávy. Pekáč by ale měl samozřejmě být dostatečně velký, aby se do něj celé kuře vešlo.
  • Vetřete do povrchu kuřete máslo nebo olej, případně ho postříkejte nepřilnavým sprejem na pečení. Zabráníte tím tomu, aby se kuře připálilo.
  • Vložte celé pečené kuře do pekáče.
 3. 3
  Ohřejte kuře. Vložte pekáč do dobře vyhřáté trouby, dejte pozor, aby bylo na mřížce přímo uprostřed, aby teplo okolo něj proudilo rovnoměrně. Podle toho, jak velké kuře ohříváte, bude zapotřebí ohřívat ho kratší nebo delší dobu, všeobecně se většinou doporučuje doba ohřívání 25 minut, aby se maso dobře prohřálo.[5]
  • Použijte kuchyňský teploměr a zkontrolujte, že teplota uvnitř masa dosáhla 71°C.
  • Začněte teplotu kontrolovat o něco dříve, obzvlášť, pokud je vaše kuře spíše menší.
  • Nenechte kuře péct příliš dlouho, protože ztvrdne a vysuší se, obzvlášť bílé maso, jako jsou prsa.
 4. 4
  Nechte chvíli odležet a podávejte. Vytáhněte kuře z trouby a samozřejmě při tom použijte chňapky a podložku pod hrnec, abyste si nepopálili ruce nebo pracovní desku na kuchyňské lince. Pak nechte kuře krátce odpočinout v pokojové teplotě, pět minut by mělo stačit. Díky tomu se v mase rozleží tekutina, takže kuře bude při podávání vláčné a šťavnaté. Můžete servírovat. Dobrou chuť.
  Reklama

Tipy

 • Mikrovlnky dost často jídlo ohřejí nejdřív pouze na povrchu, obzvlášť kousky, které jsou "silnější," například třeba celé kuře. Před ohříváním v mikrovlnce proto maso napřed nakrájejte.
 • Mikrovlnka pracuje rychleji, ale v troubě se maso propeče rovnoměrněji.
Reklama

Varování

 • Stojí za to připomenout, že bezpečnost plastikového obalu je stále kontroverzní téma, i když je na něm uvedeno, že je vhodný pro použití v mikrovlnce. Někteří tvrdí, že je pro jídlo škodlivý, protože při ohřívání se z něj do jídla uvolňují toxické látky. Totéž platí pro jídlo, které ohříváme v mikrovlnce zabalené do potravinářské fólie. Internet je plný názorů, které jsou pro i proti.
 • Než budete manipulovat se zbytky kuřecího masa (nebo s jiným jídlem), nezapomeňte si dobře umýt ruce teplou vodou a mýdlem. Pokud jste nachlazeni nebo trpíte alergií a hrozí, že budete kýchat nebo kašlat, zajistěte, abyste nekontaminovali i potraviny. Bakterie rodu stafylokok jsou běžně přítomné na nosní sliznici i na pokožce, jsou nejčastější příčinou otravy jídlem, pokud se při kontaktu s potravinou nebezpečně namnoží.
 • I dobře propečené jídlo může být domovem škodlivých bakterií, například salmonely. Nezapomeňte vyhodit všechny případné marinády a nálevy, ve kterých bylo kuře uloženo. Nepoužívejte je pro ochucení jiných pokrmů.
 • Bakterie se mnohem pravděpodobněji dostanou na povrch jídla, než do jeho vnitřku. než potraviny uložíte do lednice, nezapomeňte ho zakrýt, abyste předešli kontaminaci povrchu. Nechte pokrm vychladnout a pak ho uzavřete do vzduchotěsného obalu a dejte do lednice - teplé nebo horké jídlo v neprodyšném sáčku je také živnou půdou pro namnožení nebezpečných bakterií.
 • Nikdy do mikrovlnné trouby nedávejte alobal a jiné kovy!
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 20 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 24 374 krát
Kategorie: Maso & lahůdky
Stránka byla zobrazena 24 374 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama