Jak zpevnit pokožku

V tomto článku:Péče o pokožkuStrava a cvičeníZměny v životním stylu, které ovlivní vzhled kůžeReference

V životě vás čekají různá období. Například se může stát, že zhubnete, otěhotníte a samozřejmě také postupně stárnete. Výsledkem je, že časem vaše pokožka povolí a ztratí svoji pružnost. Pokožku na břiše, pažích nebo nohou můžete zpevnit různými způsoby. V článku se dozvíte, jaká péče o pokožku, strava a změny životního stylu vám napomohou pokožku zpevnit.

1
Péče o pokožku

 1. 1
  Zbavte pokožku odumřelých buněk. Odstranění odumřelých buněk pokožku totiž nejen osvěží, ale také v dané partii podpoří krevní oběh. Kůže tak získá živiny a kyslík potřebný k tomu, aby se obnovila.
  • Skvělou a zároveň i levnou technikou na odstranění odumřelých buněk je masírování nasucho kartáčkem. V kosmetickém salonu nebo drogerii si kupte kartáček na tělo z přírodních vláken. Postupujte následujícím způsobem:
   • Kůži kartáčujte ráno před sprchováním. Pokožka i kartáček by měly být suché.
   • Dlouhými tahy kartáčujte nohy a ruce. Kartáčujte od chodidel směrem ke stehnům a poté od dlaní k ramenům. Vždy masírujte směrem k srdci (ve směru krevního oběhu).
   • Soustřeďte se na partie, kde je kůže povislá. Nezapomeňte na břicho a zadek.
  • Účinné mohou být také peelingové gely a směsi. Kosmetické přípravky si můžete zakoupit v obchodě nebo si vyrobit vlastní peeling z hnědého cukru, medu a dalších přírodních surovin.
  • Pokožku výborně zpevní také minerální a solné peelingy. Peeling proveďte ve sprše a poté sůl smyjte.
 2. 2
  Pokožku hydratujte pomocí oleje. Pokud se po sprchování natřete trochou oleje, vlhkost zůstane v pokožce a tím si kůže zachová svoji pružnost.
  • Dětský olej je levný a dá se koupit všude. Pokožce také prospěje ricinový či mandlový olej.
  • Do koupele přidejte pár kapek oleje. Zatímco relaxujete, pokožka se díky oleji důkladně hydratuje.
 3. 3
  Vyzkoušejte zpevňující krém nebo mléko. Hledejte výrobky obsahující vitamín A, vitamín E a kolagen, které kůži zpevní.
  • Nakrémujte se alespoň jednou denně a zaměřte se na partie, které potřebují zpevnit.
  • Kůži také skvěle zpevní aloe. Podívejte se po tělových mlécích, které obsahují aloe, nebo na kůži naneste přírodní aloe.
 4. 4
  Udělejte si masku na obličej. Masky určené ke zpevnění pokožky obličeje můžete použít také na stehna, břicho a ruce. Zakupte si masku v obchodě nebo si ji vyrobte sami. Masku nanášejte jednou či dvakrát týdně na oblasti, které chcete zpevnit.

2
Strava a cvičení

 1. 1
  Pijte hodně vody. Hydratovaná kůže je zdravá kůže, takže během dne vypijte hodně vody. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud vypijete alespoň 6 až 8 sklenic vody denně.
 2. 2
  Jezte čerstvé ovoce a zeleninu. Čerstvé ovoce a zelenina jsou velmi přínosné po váš organismus. Obsahují spoustu vitamínů a minerálů, které podporují tvorbu nové kůže a dodávají pokožce krásný vzhled.
  • Každé ráno si k snídani můžete udělat ovocné či zeleninové koktejly.
  • Vyzkoušejte odšťavňování, pomocí kterého rychle získáte potřebné živiny. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud použijete hodně zelené zeleniny, jako je například kapusta či špenát.
 3. 3
  Začněte se silovým tréninkem. Kardio cvičení je sice skvělé na hubnutí, ale pokud chcete zpevnit kůži, potřebujete také posílit svaly. Ke svým pohybovým aktivitám přidejte posilování a provádějte cviky zaměřené na střed těla, paže a stehna.
 4. 4
  Cvičte jógu. Jóga vám napomůže vrátit kůži do formy po zhubnutí. Jóga zpevňuje tělo a podporuje správný krevní oběh. Každý týden běžte na několik lekcí jógy nebo jógu cvičte doma podle videa.
 5. 5
  Cvičte kalisteniku. Všechny ty cviky, které jste cvičili ve školní tělocvičně, vám pěkně zpevní kůži.
  • Paže a horní část těla vypracujte pomocí kliků a shybů.
  • Břišní svaly zpevníte pomocí sedů lehů či dřepů.
  • Nohy dobře vypracujete poskoky na místě nebo výpady.

3
Změny v životním stylu, které ovlivní vzhled kůže

 1. 1
  Dopřejte si masáž. Masáže zlepšují krevní oběh, což v dlouhodobém horizontu také znamená zpevnění pokožky. Požádejte maséra či masérku, aby se soustředili na partie, které chcete zpevnit.
 2. 2
  Vyhněte se agresivním mýdlům. Produkty péče o pleť, které obsahují sodium lauryl sulfát a podobné látky, mohou vaši kůži vysušit a tím ji poškodit. Pokud chcete zpevnit pokožku, vyhněte se silným chemickým přípravkům a myjte se přírodními produkty, jež nezatíží kůži.
  • Čisticí prostředky na bázi oleje jsou na zpevnění kůže nejlepší.
  • Zvažte, jestli se vám nevyplatí úplně přestat používat mýdlo. Kůži možná stačí jen lehce přejet žínkou, pokud ještě navíc používáte peeling a oleje či tělová mléka.
 3. 3
  Chraňte kůži před sluncem. Slunce nejenom způsobuje stárnutí pokožky, ale také poškozuje spodní vrstvy kůže a způsobuje ztrátu pružnosti. Chraňte kůži opalovacím krémem nebo ideálně noste dlouhé kalhoty, pokud je to možné.

Tipy

 • Zpevňovací masku si můžete připravit také z medu.
 • Bahno z Mrtvého moře v Izraeli prý skvěle pomáhá v léčbě kožních problémů.

Varování

 • Při používání produktů péče o pleť či masek si dejte pozor na přecitlivělost či možné alergie, které se vám mohou objevit na některé ingredience.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Péče a životní styl

V jiných jazycích:

English: Tighten Skin, Italiano: Rassodare la Pelle, Deutsch: Die Haut straffen, Español: reafirmar la piel, Português: Firmar a Pele, Français: raffermir la peau, Русский: подтянуть кожу, 中文: 紧致肌肤, Nederlands: Je huid strakker maken, Bahasa Indonesia: Mengencangkan Kulit, ไทย: กระชับผิว, हिन्दी: त्वचा में कसाव लायें (Skin Tightening Tips in Hindi, Anti‐aging Tips), العربية: شد الجلد, Tiếng Việt: Làm cho da săn chắc

Stránka byla zobrazena 4 246 krát.
Byl tento článek přesný?