Stáhnout PDF Stáhnout PDF

V životě vás čekají různá období. Například se může stát, že zhubnete, otěhotníte a samozřejmě také postupně stárnete. Výsledkem je, že časem vaše pokožka povolí a ztratí svoji pružnost. Pokožku na břiše, pažích nebo nohou můžete zpevnit různými způsoby. V článku se dozvíte, jaká péče o pokožku, strava a změny životního stylu vám napomohou pokožku zpevnit.

Metoda 1 ze 3:
Péče o pokožku

 1. 1
  Zbavte pokožku odumřelých buněk. Odstranění odumřelých buněk pokožku totiž nejen osvěží, ale také v dané partii podpoří krevní oběh. Kůže tak získá živiny a kyslík potřebný k tomu, aby se obnovila.
 2. 2
  Pokožku hydratujte pomocí oleje. Pokud se po sprchování natřete trochou oleje, vlhkost zůstane v pokožce a tím si kůže zachová svoji pružnost.
  • Dětský olej je levný a dá se koupit všude. Pokožce také prospěje ricinový či mandlový olej.
  • Do koupele přidejte pár kapek oleje. Zatímco relaxujete, pokožka se díky oleji důkladně hydratuje.
 3. 3
  Vyzkoušejte zpevňující krém nebo mléko. Hledejte výrobky obsahující vitamín A, vitamín E a kolagen, které kůži zpevní.
  • Nakrémujte se alespoň jednou denně a zaměřte se na partie, které potřebují zpevnit.
  • Kůži také skvěle zpevní aloe. Podívejte se po tělových mlécích, které obsahují aloe, nebo na kůži naneste přírodní aloe.
 4. 4
  Udělejte si masku na obličej. Masky určené ke zpevnění pokožky obličeje můžete použít také na stehna, břicho a ruce. Zakupte si masku v obchodě nebo si ji vyrobte sami. Masku nanášejte jednou či dvakrát týdně na oblasti, které chcete zpevnit.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Strava a cvičení

 1. 1
 2. 2
  Jezte čerstvé ovoce a zeleninu. Čerstvé ovoce a zelenina jsou velmi přínosné po váš organismus. Obsahují spoustu vitamínů a minerálů, které podporují tvorbu nové kůže a dodávají pokožce krásný vzhled.
  • Každé ráno si k snídani můžete udělat ovocné či zeleninové koktejly.
  • Vyzkoušejte odšťavňování, pomocí kterého rychle získáte potřebné živiny. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud použijete hodně zelené zeleniny, jako je například kapusta či špenát.
 3. 3
  Začněte se silovým tréninkem. Kardio cvičení je sice skvělé na hubnutí, ale pokud chcete zpevnit kůži, potřebujete také posílit svaly. Ke svým pohybovým aktivitám přidejte posilování a provádějte cviky zaměřené na střed těla, paže a stehna.
 4. 4
  Cvičte jógu. Jóga vám napomůže vrátit kůži do formy po zhubnutí. Jóga zpevňuje tělo a podporuje správný krevní oběh. Každý týden běžte na několik lekcí jógy nebo jógu cvičte doma podle videa.
 5. 5
  Cvičte kalisteniku. Všechny ty cviky, které jste cvičili ve školní tělocvičně, vám pěkně zpevní kůži.
  • Paže a horní část těla vypracujte pomocí kliků a shybů.
  • Břišní svaly zpevníte pomocí sedů lehů či dřepů.
  • Nohy dobře vypracujete poskoky na místě nebo výpady.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Změny v životním stylu, které ovlivní vzhled kůže

 1. 1
  Dopřejte si masáž. Masáže zlepšují krevní oběh, což v dlouhodobém horizontu také znamená zpevnění pokožky. Požádejte maséra či masérku, aby se soustředili na partie, které chcete zpevnit.
 2. 2
  Vyhněte se agresivním mýdlům. Produkty péče o pleť, které obsahují sodium lauryl sulfát a podobné látky, mohou vaši kůži vysušit a tím ji poškodit. Pokud chcete zpevnit pokožku, vyhněte se silným chemickým přípravkům a myjte se přírodními produkty, jež nezatíží kůži.
  • Čisticí prostředky na bázi oleje jsou na zpevnění kůže nejlepší.
  • Zvažte, jestli se vám nevyplatí úplně přestat používat mýdlo. Kůži možná stačí jen lehce přejet žínkou, pokud ještě navíc používáte peeling a oleje či tělová mléka.
 3. 3
  Chraňte kůži před sluncem. Slunce nejenom způsobuje stárnutí pokožky, ale také poškozuje spodní vrstvy kůže a způsobuje ztrátu pružnosti. Chraňte kůži opalovacím krémem nebo ideálně noste dlouhé kalhoty, pokud je to možné.
  Reklama

Tipy

 • Zpevňovací masku si můžete připravit také z medu.
 • Bahno z Mrtvého moře v Izraeli prý skvěle pomáhá v léčbě kožních problémů.
Reklama

Varování

 • Při používání produktů péče o pleť či masek si dejte pozor na přecitlivělost či možné alergie, které se vám mohou objevit na některé ingredience.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 949 krát
Stránka byla zobrazena 4 949 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama