Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Možná že pro vás již eBay ztratil své dřívější kouzlo. Možná si jen potřebujete upřít příležitost nakupovat hromadu nepotřebných věcí. Ať tak či tak, pokud jste se rozhodli uzavřít svůj eBay účet, my vám v tomto článku ukážeme, jak na to.

Postup

 1. 1
  Ujistěte se, že skutečně chcete svůj učet smazat. Jakmile uzavřete svůj účet, eBay vám již neumožní založit nový se stejným ID nebo emailovou adresou. Přesto si ale můžete založit nový účet, jen k tomu musíte použít nové ID a novou emailovou adresu.
  • Jestliže vás jen štvou neustálé informativní emaily, které vám eBay posílá, nemusíte kvůli tomu hned rušit účet. V takovém případě stačí eBay informovat, že si již nepřejete odebírat novinky a doporučení .
  • Pokud máte se svým účtem nějaké problémy, jako je například nemožnost platit za zakoupené zboží, můžete to také vyřešit, aniž byste museli rušit účet.
  • Pokud nějaký takový problém se svým účtem máte, kontaktujte zákaznické centrum eBay a pokuste se problém vyřešit touto cestou. Pamatujte, že uzavřením účtu přijdete o celou historii zpětné vazby a při případném založení nového účtu nebudete moct použít stejné ID nebo email.
 2. 2
  Přihlašte se. Chcete-li účet smazat, musíte se do něj nejdříve přihlásit.
 3. 3
  Zkontrolujte, jestli nedlužíte dalším uživatelům nějaké platby. Jestliže zjistíte, že na vašem účtu stále váznou neproplacené položky, musíte se o ně nejprve postarat.
  • Pokud naopak někdo dluží vám, musíte ještě před uzavřením účtu požádat o tzv. refundaci.
 4. 4
  Najděte formulář pro uzavření účtu. Naleznete ho na této webové stránce. Otevře se vám okno s počátečním sdělením o ukončení účtu s otázkou, proč odcházíte.
  • Stránku pro smazání účtu můžete najít i následujícím způsobem: Přihlašte se a přejděte do záložky "Help & Contact", kterou najdete v liště vlevo nahoře. Zde v pravém sloupci rozklikněte nabídku "Managing your account" a z rozšířené nabídky zvolte možnost "Resolving account problems". Vyroluje vám další podnabídka, ve které musíte kliknout na možnost "Closing your account".
 5. 5
  Odpovězte na bezpečnostní otázky. eBay se vás bude ptát na důvody, proč server opouštíte. Odpovídejte pravdivě a projděte celým průvodcem. Následně klikněte na nápis "No, please close my account," a zaškrtněte, že jste seznámeni s informacemi, které eBay poskytuje k ukončení účtu.
 6. 6
  Vyčkejte. Účet nebude smazán okamžitě. eBay totiž po určitou dobu čeká, aby se ujistil, že jsou uzavřeny všechny potencionální transakce.
  • Během této čekací doby nemůžete přihazovat na žádné aukce, vystavovat své zboží, nakupovat ani měnit své kontaktní informace. Přesto se ale můžete dostat ke svým osobním detailům.
  • Po uplynutí čekací doby obdržíte email s potvrzením zrušení vašeho účtu.
  Reklama

Tipy

 • Zpětná vazba, kterou jste v minulosti udělili dalším uživatelům, na ebayi zůstane i po zrušení vašeho účtu.
 • Jestliže je váš účet z nějakého důvodu blokován, nemůžete ho zrušit, dokud nebude tato blokace odvolána.
Reklama

Varování

 • Jestliže jste svůj email používali jako součást svého ID, ještě před zrušením účtu ID změňte. Veškerá zpětná vazba by jinak na eBay zůstala viditelná pod vaší emailovou adresou.
 • Všechny případně nezaplacené věci musíte vrátit, aby po vás nebyla po zrušení účtu vymáhána platba.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • eBay účet
 • emailovou adresu

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 283 krát
Kategorie: Správa peněz
Stránka byla zobrazena 7 283 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama