Jak zrychlit růst obočí

V tomto článku:Počkejte siPodporujte růst nových chloupkůJak si upravit dorůstající obočíReference

Pokud jste si omylem vytrhala obočí až příliš, pravděpodobně chcete, aby vám zase co nejrychleji narostlo. Neexistuje sice žádné kouzlo pro zrychlení růstu obočí, ale můžete zkusit několik triků, které vám pomohou. Naučte se zacházet s tužkou na obočí a nikdo nic nepozná!

1
Počkejte si

 1. 1
  Budete muset čekat několik měsíců. Obočí roste dost dlouho, zvlášť po neprofesionálním vytrhání. Některým ženám to může trvat jen několik týdnů, jiné budou muset čekat až celý rok, než jim obočí doroste do původního tvaru. Nejlepší je mít trpělivost. Berte to takhle – alespoň se nějakou dobu nebudete o své obočí muset vůbec starat.
 2. 2
  Přestaňte si obočí trhat a voskovat. Pravděpodobně je vám to jasné, ale stojí za to zdůraznit, že když si budete obočí dál trhat, neporoste vám rychleji. Když s tím nepřestanete, poškodíte vlasové váčky permanentně a může se vám stát, že už vám obočí nedoroste nikdy.
 3. 3
  Pěstujte si oboří po řadách. [1] Pokud nedokážete žít s tím, že musíte nechat všechny chloupky stále růst, můžete si obočí pěstovat po řadách. Nechejte si vyrůst jednu řadu oboří a vytrhejte si chloupky okolo ní. Až vám celá tato řada vyroste, přejděte k další řadě. Pokračujte tímto způsobem tak dlouho, dokud vám obočí zase nevyroste.
  • Tato metoda vám umožní trochu lépe upravit tvar svého obočí a zároveň čekat, než vám dorostou vytrhané chloupky.
  • Tato metoda ovšem vyžaduje dost času, takže se musíte připravit na to, že budete čekat ještě déle, než kdybyste obočí nechala jednoduše volně růst.

2
Podporujte růst nových chloupků

 1. 1
  Zkuste peeling. Zatímco budete čekat na to, než vám vyrostou nové chloupky, můžete tento růst podpořit tím, že budete masírovat pleť a odstraňovat mrtvé buňky. Masírujte okolí obočí kartáčkem krouživými pohyby, abyste zlepšila krevní oběh. [2]
  • Můžete také použít jemný peelingový krém. Kupte si ho v obchodě, nebo si vyrobte vlastní cukrový peeling.
  • Neměla byste moc tlačit, pouze pleť jemně krouživě masírujte. Když budete tlačit až příliš, mohla byste uvolnit i chloupky, které stále přirozeně rostou.
 2. 2
  Použijte sérum. Sérum na obočí je produkt navržený speciálně pro podporu růstu obočí. Některým ženám tato séra pomohla více, než jiným – jsou vcelku drahá a nefungují hned. Pokud to chcete zkusit, kupte si klidně i sérum na řasy, které obsahuje ty samé ingredience a seženete ho i v drogerii. [3]
 3. 3
  Jezte výživná jídla. Posilujte růst obočí tím, že budete jíst dostatek vitamínů a minerálů pro zdravé vlasy a pokožku. Jezte hodně bílkovin, vitamínu B, železa, zinku a omega-3 mastných kyselin. Měla byste do svého jídelníčku zařadit více těchto potravin:
  • Ořechy, avokáda a olivový olej
  • Mrkve, manga a batáty
  • Libové maso a ryby
  • Listová zelenina – špenát, kapust atd.

3
Jak si upravit dorůstající obočí

 1. 1
  Používejte tužku na obočí. Zatímco budete čekat na to, než vám obočí doroste, můžete si ho dokreslovat tužkou na obočí. Kupte si tužku v barvě svého přirozeného obočí. Krátkými lehkými tahy si dokreslete obočí ve směru jeho růstu.
  • U tužky je důležité kreslit jemně a rychle a nedělat příliš silné čáry. Nepřehánějte to a nesnažte se dokreslit obočí příliš hustě. Prozatím si jen vyplňte chybějící místa.
  • Pokud se chystáte na večírek, můžete použít tužku o odstín tmavší.
 2. 2
  Používejte pudr na obočí. Pudr je vyroben tak, aby přilnul k vašemu obočí a dodal mu plnější vzhled. Můžete si s ním vytvořit plnější a tmavší obočí. Vyberte si odstín v barvě vašeho obočí a pomocí štětečku ho jemně nanášejte na obočí ve směru růstu.
 3. 3
  „Strniště“ obočí si schovejte pod korektor. Až vaše chloupky začnou dorůstat, nebude to ze začátku vypadat dobře. Nevytrhávejte si je, raději si je zamaskujte trochou korektoru. Kupte si přírodní korektor, který nezpomalí růst nových chloupků.

Tipy

 • Natírejte si každý večer obočí trochou oleje.


Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 18 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Péče a životní styl

V jiných jazycích:

English: Make Eyebrows Grow, Español: hacer crecer las cejas, Português: Fazer as Sobrancelhas Crescerem, Deutsch: Augenbrauen wachsen lassen, Русский: отрастить брови, Italiano: Favorire la Crescita delle Sopracciglia, Français: faire pousser ses sourcils, 中文: 促进眉毛生长, Nederlands: Je wenkbrauwen laten groeien, Bahasa Indonesia: Menumbuhkan Alis, 日本語: 眉毛を伸ばす, العربية: تحفيز نمو شعر الحاجبين, ไทย: ทำให้ขนคิ้วขึ้น, 한국어: 눈썹 기르는 방법, Tiếng Việt: Kích thích mọc lông mày

Stránka byla zobrazena 15 695 krát.
Byl tento článek přesný?