Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud jste si omylem vytrhala obočí až příliš, pravděpodobně chcete, aby vám zase co nejrychleji narostlo. Neexistuje sice žádné kouzlo pro zrychlení růstu obočí, ale můžete zkusit několik triků, které vám pomohou. Naučte se zacházet s tužkou na obočí a nikdo nic nepozná!

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Počkejte si

 1. 1
  Budete muset čekat několik měsíců. Obočí roste dost dlouho, zvlášť po neprofesionálním vytrhání. Některým ženám to může trvat jen několik týdnů, jiné budou muset čekat až celý rok, než jim obočí doroste do původního tvaru. Nejlepší je mít trpělivost. Berte to takhle – alespoň se nějakou dobu nebudete o své obočí muset vůbec starat.
 2. 2
  Přestaňte si obočí trhat a voskovat. Pravděpodobně je vám to jasné, ale stojí za to zdůraznit, že když si budete obočí dál trhat, neporoste vám rychleji. Když s tím nepřestanete, poškodíte vlasové váčky permanentně a může se vám stát, že už vám obočí nedoroste nikdy.
 3. 3
  Pěstujte si oboří po řadách. [1] Pokud nedokážete žít s tím, že musíte nechat všechny chloupky stále růst, můžete si obočí pěstovat po řadách. Nechejte si vyrůst jednu řadu oboří a vytrhejte si chloupky okolo ní. Až vám celá tato řada vyroste, přejděte k další řadě. Pokračujte tímto způsobem tak dlouho, dokud vám obočí zase nevyroste.
  • Tato metoda vám umožní trochu lépe upravit tvar svého obočí a zároveň čekat, než vám dorostou vytrhané chloupky.
  • Tato metoda ovšem vyžaduje dost času, takže se musíte připravit na to, že budete čekat ještě déle, než kdybyste obočí nechala jednoduše volně růst.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Podporujte růst nových chloupků

 1. 1
  Zkuste peeling. Zatímco budete čekat na to, než vám vyrostou nové chloupky, můžete tento růst podpořit tím, že budete masírovat pleť a odstraňovat mrtvé buňky. Masírujte okolí obočí kartáčkem krouživými pohyby, abyste zlepšila krevní oběh. [2]
  • Můžete také použít jemný peelingový krém. Kupte si ho v obchodě, nebo si vyrobte vlastní cukrový peeling.
  • Neměla byste moc tlačit, pouze pleť jemně krouživě masírujte. Když budete tlačit až příliš, mohla byste uvolnit i chloupky, které stále přirozeně rostou.
 2. 2
  Použijte sérum. Sérum na obočí je produkt navržený speciálně pro podporu růstu obočí. Některým ženám tato séra pomohla více, než jiným – jsou vcelku drahá a nefungují hned. Pokud to chcete zkusit, kupte si klidně i sérum na řasy, které obsahuje ty samé ingredience a seženete ho i v drogerii. [3]
  • Obecně se o účinnosti séra na obočí diskutuje, takže na to pamatujte, až si jej půjdete koupit. Ačkoliv nebyla vědecky prokázána účinnost sér pro obočí, můžete se podívat na recenze z nezaujatých zdrojů a rozhodnout se, zda chcete přesto konkrétní produkt vyzkoušet.[4]
 3. 3
  Jezte výživná jídla. Posilujte růst obočí tím, že budete jíst dostatek vitamínů a minerálů pro zdravé vlasy a pokožku. Jezte hodně bílkovin, vitamínu B, železa, zinku a omega-3 mastných kyselin. Měla byste do svého jídelníčku zařadit více těchto potravin:
  • Ořechy, avokáda a olivový olej
  • Mrkve, manga a batáty
  • Libové maso a ryby
  • Listová zelenina – špenát, kapust atd.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak si upravit dorůstající obočí

 1. 1
  Používejte tužku na obočí. Zatímco budete čekat na to, než vám obočí doroste, můžete si ho dokreslovat tužkou na obočí. Kupte si tužku v barvě svého přirozeného obočí. Krátkými lehkými tahy si dokreslete obočí ve směru jeho růstu.
  • U tužky je důležité kreslit jemně a rychle a nedělat příliš silné čáry. Nepřehánějte to a nesnažte se dokreslit obočí příliš hustě. Prozatím si jen vyplňte chybějící místa.
  • Pokud se chystáte na večírek, můžete použít tužku o odstín tmavší.
 2. 2
  Používejte pudr na obočí. Pudr je vyroben tak, aby přilnul k vašemu obočí a dodal mu plnější vzhled. Můžete si s ním vytvořit plnější a tmavší obočí. Vyberte si odstín v barvě vašeho obočí a pomocí štětečku ho jemně nanášejte na obočí ve směru růstu.
 3. 3
  „Strniště“ obočí si schovejte pod korektor. Až vaše chloupky začnou dorůstat, nebude to ze začátku vypadat dobře. Nevytrhávejte si je, raději si je zamaskujte trochou korektoru. Kupte si přírodní korektor, který nezpomalí růst nových chloupků.
 4. 4
  Před spaním zkuste na obočí nanášet vazelínu. Dělejte to alespoň měsíc a buďte trpěliví. Vazelína vyživí vaši pokožku a vlasové folikuly, a oživí tak suché a křehké chloupky obočí a nakonec povede k lepšímu růstu.[5]
  • Pokud chcete, aby vaše obočí okamžitě vypadalo hustější a lepší pro nějakou příležitost, můžete aplikovat vazelínu okamžitě předem, aby se vytvořil vzhled hustějšího obočí.
  Reklama

Tipy

 • Natírejte si každý večer obočí trochou oleje.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 18 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 29 219 krát
Stránka byla zobrazena 29 219 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama