Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Muži nosí vousy z mnoha důvodů – aby vypadali mužněji, aby byli přitažlivější pro ženy a dokonce i aby podpořili organizace bojující proti rakovině. Množství vousů závisí hlavně na genetice, ale pokud opravdu chcete, aby vám vousy rychle narostly, můžete vyzkoušet různé techniky pro podporu jejich růstu. Udržujte si zdravou pleť, berte vitamíny a nechejte vousy přirozeně růst.

Metoda 1 ze 3:
Pečujte o svůj obličej

 1. 1
  Jednou týdně používejte peeling. Kupte si peeling speciálně pro muže a jednou týdně si s ním odstraňujte mrtvé kožní buňky.
  • Zkuste peelingovou masku. Nanesete si ji na obličej a necháte ji působit. Potom si ji opláchnete vodou.
 2. 2
  Udržujte svoji pleť čistou. Myjte se dvakrát denně teplou vodou a jemným čistícím gelem. Čistá pleť je ideálním prostředím pro růst zdravých vousů.
 3. 3
  Používejte krém nebo peeling s obsahem eukalyptu. Produkty s eukalyptem stimulují růst nových vousů.
 4. 4
  Zbavte se suché pleti. Používejte kvalitní hydratační krém. Když budete mít suchou pleť, vousy vám neporostou tak rychle.
 5. 5
  Zkontrolujte si, zda nemáte zarostlé vousy. Když budete mít na obličeji zarostlé vousy, ostatní vousy vám neporostou rovnoměrně.
 6. 6
  Dostatečně spěte. Spánek pomůže poškozeným kožním buňkám regenerovat a podporuje růst vousů.
 7. 7
  Snažte se zvládat stres. Když budete uvolnění, vousy vám porostou rychleji a mnoho kadeřníků a zdravotníků věří, že na vlasech a vousek se pozná, zda je člověk ve stresu.
 8. 8
  Snažte se cvičit a zbavovat se stresu. Cvičením vylepšíte svůj krevní oběh a podpoříte tím růst vousů.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Berte vitamíny a potravinové doplňky

 1. 1
  Každý den berte biotin. Tento doplněk podporuje zdravý růst vlasů a nehtů.
  • Každý den snězte 2.5mg biotinu a budete mít zdravější vousy i vlasy. Seženete ho bez problémů v obchodech se zdravou výživou ve formě tablet.
 2. 2
  Snažte se jíst více vitamínu B. Vitamíny B1, B6 a B12 jsou nezbytné pro zdravý a rychlý růst vousů.
 3. 3
  Jezte více bílkovin. Bílkoviny, které najdete v masu, rybách a ořeších, také podporují růst vousů.
 4. 4
  Jezte více ovoce a zeleniny. Vousy vám neporostou, když vaše tělo nebude mít dostatek živin. Nesmíte tedy zapomínat na ovoce a zeleninu, které jsou plné vitamínů a minerálů.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Nechejte vousy růst

 1. 1
  Nestříhejte si vousy ani se neholte. Pokud chcete, aby vám vousy narostly rychle, nechejte je tak jak jsou. Po 4-6 týdnech vám narostou a budete si je moci upravit tak, jak chcete.
 2. 2
  Nemyslete si, že holením vousy zesílí a porostou rychleji. Je to jen mýtus – když se budete holit, budete mít na obličeji méně vousů, rozhodně vám neporostou rychleji.
 3. 3
  Nové vousy budou trochu tuhé. Každý vous roste jinak rychle, takže je možné, že vás bude obličej svědit.
  • Každý večer si natírejte obličej krémem s obsahem hydrokortizonu. Nebude vás svědit a steroidy v krému podpoří růst vousů.
 4. 4
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Mějte trpělivost a vytrvejte. Můžete podpořit růst vousů, ale genetika také hraje velkou roli. Podívejte se, jaké vousy mají vaši příbuzní a budete vědět, co můžete očekávat.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 18 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 102 573 krát
Stránka byla zobrazena 102 573 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama