Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Existuje mnoho kreativních způsobů, jak zvýšit návštěvnost vašich webových stránek. Když budete vytvářet zábavný a originální obsah, lidé by se na vaši stránku měli vracet sami od sebe. Pokud tomu ale chcete pomoci, můžete se o to pokusit mnoha způsoby.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Pište kvalitní články

 1. 1
  Zapracujte na nadpisech. Nadpis článku je to první, co lidé uvidí a také to jediné, co se k nim dostane, když článek sdílíte. Nadpis by měl na čtenáře zapůsobit a upoutat jejich pozornost. Kvalitní nadpis dokáže zvýšit počet shlédnutí díky sdílení na sociálních sítích.
  • Přečtěte si nějaký článek o tom, jak napsat dobrý nadpis.
 2. 2
  Pište články se zajímavým obsahem. Kvalitní články se objeví výše ve vyhledávacích výsledcích. Ujistěte se, že píšete články pro své čtenáře a že vždy uvádíte všechny informace na jednom místě. To je ten nejlepší a zaručený způsob, jak zvýšit návštěvnost svého webu – nabídnout lidem něco, co nedostanou nikde jinde, nebo alespoň ne v takové kvalitě, jakou jim nabízíte vy. [1]
  • Vytvářejte užitečný obsah. Když budete jen sbírat informace z jiných webových stránek, nezískáte si tím více čtenářů. Budete muset lidem nabídnout informace, které potřebují k dosažení svůj cílů, vyřešení problémů, k zábavě nebo k zasmání.
  • Nepoužívejte generátory obsahu. Dříve byly sice velmi populární, ale dnes jsou již k ničemu. Jediné, co vám pomůže, je zapojit svůj kreativní tým.
  • Nikdy nekopírujte a nevkládejte text z jiných stránek. Vyhledávače jsou chytré a dokážou najít všechny neoriginální texty a pohřbít je až na dno vyhledávacích výsledků.
 3. 3
  Věnujte se jednomu tématu. Dobré stránky jsou většinou zaměřeny na jedno téma nebo jednu cílovou skupinu a stanou se v tomto oboru experty. Jistě chcete, aby vaše stránka byla tím prvním místem, na které se lidé vydají, když budou potřebovat informace. Začněte vést stránku na téma, kterému se věnujete, nebo si udělejte průzkum trhu a najděte si něco, co ještě není dokonale zpracované.
 4. 4
  Vytvářejte obsah, který lze sdílet. Ve světě sociálních médií je sdílený obsah nejsilnějším obsahem. Musíte psát články tak, aby bylo snadné je sdílet a vaši čtenáři vám sami pomáhali hledat nové lidi. Jde o kombinaci dobrého nadpisu a zajímavého obrázku. Také byste měli napsat kvalitní úvod ke každému článku. Tohle všechno dohromady dává článek, který se bude skvěle sdílet na Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítích. [2]
  • Seznamy jsou v poslední době extrémně oblíbenými články ke sdílení. Stránky jako je Buzzfeed nebo Mashable si získávají čtenáře pomocí nadpisů ve stylu „10 věci, které...“ nebo „20 způsobů, jak...“. Tyto články upoutávají pozornost lidí a jsou skvělé pro získávání krátkodobých čtenářů.
 5. 5
  Pište různě dlouhé články. Měli byste mít dlouhé a obsáhlé články, ale také kratší články, které nezaberou moc času. Délku článku by mělo ovlivnit hlavně jeho téma – nemusíte psát dlouho a rozvláčně o něčem jednoduchém, ale neměli byste odbýt relativně složité téma několika slovy. Průměrná délka článků by měla být asi 1600 slov, ale můžete si toto pravidlo upravit podle sebe.
 6. 6
  Pište články co nejčastěji. Když budete neustále sdílet nový obsah, vaše stránka bude mít větší úspěch. Měli byste sdílet alespoň šest článků za týden. Určete si pracovní plán a držte se ho.
  • Aktualizujte. Pro pravidelné čtenáře je důležité, aby se váš obsah stále něčím lišil, zejména v kategoriích, které jsou nejčtenější. Každých několik dní na stránku sdílejte něco nového.
  • Zkuste si nechat psát články externími autory. Pokud vás nebaví psát stále nové články pro web, nebo nemáte dost kvalitní tým, najímejte si externí pisatele. Záleží na obsahu, délce a specializaci článku, ale v dnešní době koupíte kvalitní články za cenu okolo pěti dolarů. Nezanedbávejte ale svoji vlastní práci – nikdo totiž nemůže psát na vaši stránku lépe, než vy sami.
 7. 7
  Označujte své články správně. Tagy, popisky a metadata článků ovlivní jejich pozici ve vyhledávacích výsledcích a pomohou čtenářům najít si to, co potřebují:
  • Pokud chcete mít úspěšnou a funkční webovou stránku, budete si muset dávat pozor na to, abyste měli tagy na správných místech a odkazy byly plně funkční. Budete muset také poskytnout mapu svých stránek Googlu, aby se vaše stránka zobrazovala v jeho vyhledávacích výsledcích.
  • Používejte klíčová slova. Říká se tomu optimalizace vyhledávačů a pomůže vám to ukázat vaši stránku lidem, kteří si na internetu hledají podobné věci. Klíčová slova by měla přirozeně zapadat do textu. Při vymýšlení klíčových slov myslete na slova, která lidi běžně napadají při hledání vašeho typu stránek.
  • Klíčová slova musí být nejen v nadpisech a názvech stránek, ale také v „meta tazích“. Meta tagy jsou softwarové kódy, které sice nevidí samotní návštěvníci, ale vyhledávače je rozpoznají.
  • Nepřehánějte to s klíčovými slovy – když jimi stránku zahltíte, nebude se ve vyhledávačích zobrazovat vysoko. Také byste neměli klíčový text uvádět v grafikách, protože vyhledávače nerozeznají grafiku jako text.
 8. 8
  Budujte kvalitní odkazy. Odkazy jsou pro webové stránky důležité. Jde o proces tvorby odkazů, které lidi přivedou na vaši stránku odjinud. Když budete mít kvalitní obsah, bude se to dít automaticky, ale rozhodně tomu můžete trochu pomoci.
  • Spojujte odkazy s ostatními stránkami, které se zabývají podobnými tématy, jako jsou ta vaše. Jde o dvoj-odkazy, protože musíte na své stránce uvést odkaz na stránku, která bude odkazovat na vás. Linkujte pouze na stránky, které nemají k tématu co říct a snažte se svým čtenářům sdělit vše, co chtějí.
  • Najděte si komunity, které řeší stejná témata, jako vaše stránky, a zařiďte si na nich profily. Zadejte do profilu odkaz na své stránky a sdílejte kvalitní příspěvky. Díky tomu na své stránky přivedete spoustu dalších lidí.
  • Kontaktujte společnosti, které se zabývají tím, o čem je vaše stránka. Když budete mít společnost, která u svého článku nasdílí odkad na vaši stránku, získáte tím mnoho čtenářů. Snažte se navázat takovéto vztahy s co nejvíce společnostmi ve vaší sféře.
  • Nastavte si RSS. RSS umožní rychlejší a snadnější sdílení článků na různá místa. Když své RSS budete sdílet v adresářích, získáte spoustu nových návštěvníků.
 9. 9
  Sdílejte staré příspěvky ze své vlastní stránky. Sdílejte odkazy na články, které jste napsali někdy v minulosti. Pomůžete tím svým čtenářům najít na vaší stránce starší informace, které by pro ně mohly být užitečné.
  • Přidávejte odkazy ke starým článkům i k novým článkům. Když napíšete článek, který se nějakým způsobem vztahuje k článku, který jste napsali již v minulosti, uveďte u nového článku odkaz na ten starý.
 10. 10
  Rozdělte si svůj obsah do kategorií. Dobře zorganizovaná stránka je pro čtenáře užitečnější a získá si více pravidelných návštěvníků. Struktura vám může také pomoci zvednout čtenost starších článků.
 11. 11
  Rozdávejte věci zdarma. Kdo nerad dostává dárky? Online „giveaways“ jsou dnes v módě a když se jim budete čas od času věnovat, budete mít čtenáře, kteří se na vaši stránku budou rádi vracet. Zkuste například:
  • Dávejte lidem zdarma e-knihu se svojí reklamou. Umožněte také návštěvníkům rozdávat tyto věci svým přátelům. Tím se reklama na vaši stránku dostane k ještě více lidem a návštěvnost vašeho webu se zvedne.
  • Pořádejte online semináře zdarma. Můžete je pořádat na své stránce nebo například v chatovací místnosti. Představa „živých“ informací rozhodně přesvědčí spoustu lidí, aby si vaši stránku otevřeli a vy se stanete expertem ve svém oboru.
  • Dávejte návštěvníkům volné lístky do svých soutěží. Ceny mohou být jakékoli, jde jen o to, aby byly pro vaše čtenáře zajímavé. Většina lidí, kteří se přihlásí do soutěže, se bude stále vracet, aby si ověřili její výsledky.
  • Nabízejte lidem zdarma online služby ze své webové stránky. Můžete nabízet například copywriting, korektorství, překlady atd. Tyto služby by měly být pro vaše návštěvníky vhodné a zajímavé.
  • Poskytujte lidem zdarma konzultace. Můžete své znalosti sdílet emailem nebo po telefonu. Lidé si toho budou vážit, protože ceny za konzultace v každém oboru jsou dnes velmi vysoké.
  • Nabídněte lidem start-up balíček s expiračním datem. Toto datum určete tak, aby měl zákazník dost času na seznámení se s vaším produktem a zamiloval si ho natolik, aby byl ochotný si ho zakoupit.
  • Posílejte lidem zdarma CD, DVD atd. se start-up balíčky nebo demoverzemi vašich produktů, které je přesvědčí, aby používali vaši stránku častěji.
  • Nabídněte lidem zdarma pozadí na plochu nebo šablony pro vizitky, dopisové papíry atd. – jednoduše cokoli, co si mohou vytisknout.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Vytvořte sociálně interaktivní stránku

 1. 1
  Používejte výzvy k akci. Požádejte své čtenáře, aby se zapojili. Když budou mít pocit, že se o ně majitel stránky zajímá, budou se na stránku vracet mnohem častěji. Zapojte své čtenáře a udržujte je na stránkách. Můžete je žádat o reakce na vaše příspěvky, pobízet je ke komentování, nebo jim děkovat za to, že navštěvují vaši stránku.
 2. 2
  Komunikujte se svými čtenáři prostřednictvím komentářů. Komentáře jsou skvělými způsoby, jak zůstat v kontaktu se svými čtenáři. Odpovídejte na komentáře lidí a využívejte tento prostor i k tomu, abyste se jich ptali na různé věci. Když si na to každý den uděláte chvilku času, jistě díky tomu získáte nové věrné čtenáře.
 3. 3
  Komunikujte s ostatními stránkami a blogy. Udržujte spojení se stránkami, které se věnují stejným tématům, jako vy. Komentujte jejich příspěvky a komunikujte i s jejich čtenáři. Nezahlcujte cizí stránky, ale umožněte i jiným lidem najít si cestu k vašemu obsahu.
 4. 4
  Sdílejte příspěvky na cizích blozích a umožněte i správcům jiných blogů, aby sdíleli své příspěvky na vaší stránce. Takové příspěvky jsou skvělým způsobem, jak získávat nové čtenáře, kteří by se na vaši stránku jinak nedostali. Umožněte vždy i ostatním majitelům stránek sdílet příspěvky na vaší stránce.
 5. 5
  Založte fórum. Fórum je místo, na kterém se může vaše komunita setkávat a diskutovat spolu o všem možném. Aktivní fóra jsou také dobře viditelná ve výsledcích vyhledávání.
  • Až se bude vaše stránka rozrůstat, bude možná nutné fóra nějakým způsobem moderovat. Pokud se komunita zaplní toxickými příspěvky, mohlo by to neblaze ovlivnit vaši návštěvnost. Kvalitní moderátor je důležitý pro každou velkou diskusi.
 6. 6
  Dělejte své stránce reklamu. Kromě odkazů byste měli svoji stránku podporovat i jinak. Existuje spousta způsobů, jak své stránce dělat reklamu na internetu i v reálném světě.
  • Pokud máte peníze, nechejte si udělat reklamu. Velké vyhledávače jako je Google nebo Yahoo poskytují výhodné reklamní balíčky. Nejprve byste ale měli zjistit, jak omezit výdaje za reklamu na minimum.
  • Překročte hranice elektronických médií a přejděte do tisku. Udělejte si reklamu v novinách, v obchodních brožurách a v časopise, nebo si vytiskněte letáky. Nezapomeňte ani na staré dobré Zlaté stránky!
  • Rozneste své vizitky do kaváren, k nástěnkám atd.
  • Využijte místní zdroje – kluby, knihovny a komunitní centra.
  • Mluvte o své stránce. Řekněte o své stránce všem lidem, které znáte, rozdávejte vizitky lidem na ulici atd. Můžete se pustit i do menšího marketingového programu!
  • Využijte své auto, hlavně pokud je vaše stránka spojena s nějakým místem (například pokud máte stránku, která se zabývá místními událostmi, nebo prodejem místních novin). Pořiďte si samolepky na nárazníky a využijte své auto jako pohyblivou reklamní plochu!
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Využijte sociální sítě

 1. 1
  Zkuste svůj dosah zvětšit pomocí sociálních sítí. Sociální sítě jsou dnes velmi důležité a pokud se na nich budete chovat aktivně, získáte tím spoustu nových čtenářů. Sdílejte zajímavý obsah a brzy budete mít mnohem větší čtenářskou základnu. Sledujte ostatní uživatele a sdílejte s nimi své články. Existuje spousta způsobů, jak pomocí sociálních sítí zvýšit počet návštěv vaší webové stránky. [3]
 2. 2
  Pořiďte si stránku na Facebooku. Facebook vám umožňuje zdarma založit stránku své společnosti nebo webové stránce. Díky tomu budete moci rychle sdílet všechny své nové články. Facebookové stránky jsou ideálním způsobem, jak dělat reklamu své stránce.
 3. 3
  Sdílejte nové články na Twitteru. Vytvořte si Twitterový účet pro svoji stránku a sdílejte na ní nadpisy a odkazy všech svých nových článků. Mnoho softwarových balíčků pro blogy vám nyní umožní to dělat automaticky. Na své Twitterové stránce nezapomeňte mít odkaz na své stránky a naopak.
 4. 4
  Použijte Tumblr. Tumblr je blogová služba, která vám umožní snadno sdílet obsah z webu. Sdílejte odkazy na své články a také podobný obsah.
 5. 5
  Založte si stránku na Google+. Google+ je sociální síť Googlu a stejně jako všechny ostatní sociální sítě vám umožní sdílet odkazy na vaše články na stránce. Google+ má velký potenciální dosah čtenářů, ale ve skutečnosti ho nepoužívá tolik lidí.
 6. 6
  Sdílejte své články na Pinterestu. Pinterest je stránka zaměřená na obrázky. Původně začala jako stránka pro sdílení receptů a postupů pro tvořivé lidi, ale dnes na něm najdete všechno možné. Sdílejte zajímavé a poutavé obrázky.
 7. 7
  Foťte Instagramem. Vytvořte si účet na Instagramu a sdílejte na něm fotky spojené s vaší stránkou. Používejte co nejvíce hashtagů, aby se vaše fotky dostaly k co největšímu počtu lidí. Nezapomeňte uvést také odkaz na svoji stránku.
 8. 8
  Sdílejte články na Reddit a Digg. Tyto dvě stránky mají velké komunity aktivních uživatelů. Když na nich budete sdílet svůj obsah, mohli byste díky tomu získat spoustu nových čtenářů. Dejte si pozor na to, abyste sdíleli podle pravidel.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Upoutejte pozornost kvalitním designem

 1. 1
  Vytvořte své stránce kvalitní a konzistentní design. Když se na vaši stránku bude špatně dívat, lidé se na ni nebudou vracet. Ujistěte se, že váš styl sedí vašemu tématu a že je stránka dostatečně moderní na to, aby na ni byl příjemný pohled a snadno se s ní zacházelo.
 2. 2
  Vyrovnejte svoji stránku. Pokud chcete svoji stránku zlepšit, měli byste ji vyrovnat, protože když čtenáři vstoupí na web, první místo, kam se zadívají, je levá horní strana obrazovky a až potom se postupně přesunou na pravou stranu. Lidé se také soustředí více na text, než na obrázky a grafiku. Měli byste na to při tvorbě designu stránky myslet.
  • Když stránku vizuálně vyrovnáte, bude se lidem více líbit a také se jim bude lépe číst.
 3. 3
  Mějte jednoduchý design. Když ze své stránky odstraníte všechny zbytečné vizuální elementy, budete moci vypíchnout důležitější věci. Měli byste na stránce nechat trochu volného místa, aby se na ni lidem dobře dívalo a lépe se na ní orientovali.
  • Používejte čisté pozadí. Textura a barva pozadí, které budete na stránce mít, může drasticky ovlivnit celkový vzhled stránky. Příliš ostré barvy a textury mohou lidi rozrušovat. Pokud chcete použít nějakou barvu na pozadí, musíte si dát pozor, aby mezi touto barvou a barvou textu byl dostatečný kontrast. Buďte opatrní s tmavými a zářivými barvami, jako je žlutá nebo červená. Lidi z těchto barev začnou brzy bolet oči a nebudou se na vaši stránku chtít vracet.
 4. 4
  Foťte kvalitní a čisté fotografie. Pokud na své stránce sdílíte také fotky, měly by být co nejkvalitnější. Může to znamenat, že si budete muset pořídit lepší fotoaparát.
 5. 5
  Vytvořte si navigační menu. Pro jednodušší navigaci byste si měli vytvořit lištu s odkazy, ve kterých se lidé budou snadno orientovat a umístit tuto lištu na vhodné místo. Lidé lišty hledají na horní levé straně webové stránky. Nezapomeňte ani na odkaz na domácí stránku. Lidé na to často zapomínají, ale je velmi důležité čtenáře jedním kliknutím vrátit zpět na začátek.
 6. 6
  Vytvářejte infografiku. Můžete ji snadno sdílet a získávat s ní nové čtenáře na sociálních sítích. Na internetu najdete stránky, které vám vytvoří infografiku na základě dat, které nahrajete a šablon, které si zvolíte.
 7. 7
  Podcasty jsou skvělým způsobem, jak sdílet s lidmi své myšlenky a názory. Lidé mohou podcasty poslouchat kdykoli a kdekoli a vy díky nim můžete dokonce vydělávat peníze.
 8. 8
  Vytvořte si kanál na YouTube a spojte ho se svojí stránkou. Pokud se vaše stránka zabývá i videi, založte si na YouTube vlastní kanál. Můžete potom na stránku vkládat videa a posílat své čtenáře na svůj kanál. Pokud si chcete vydělat něco navíc, dobře fungující YouTube kanál vám to umožní.
  Reklama


Varování

 • Nenechejte se oklamat prodejci, kteří vám nabízejí tisíce kliknutí za hodinu. Ve skutečnosti nahrají vaši URL pouze do programu se seznamem proxy adres a potom program na několik hodin zapnou. Vypadá to, že někdo vaši stránku sleduje, ale ve skutečnosti ji nevidí nikdo. Je to jen ztráta peněz.
 • Nenechejte se napálit generátory webových stránek a internetovými triky. Všechny tyto služby fungují jen dočasně. Vy potřebujete, aby vaše stránka získávala nové čtenáře průběžně a dlouhodobě.
 • Nikdy nesdílejte spam. Narušilo by to vaši důvěryhodnost a přišli byste o spoustu čtenářů.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 947 krát
Kategorie: Obchod
Stránka byla zobrazena 2 947 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama