Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete rozsévat své sémě, zplodit sedm synů, zkrátka posílit tu armádu malých oplodnitelů? Buďte bez starostí. Zvýšit počet spermií v ejakulátu není nic tak těžkého. A můžete to udělat sami, potají, aniž byste o tom museli komukoliv říkat. Pokud chcete doběhnout na domácí metu, aniž by při tom vši hráči padli vyčerpáním, tady je návod, jak na to.

Část 1
Část 1 ze 3:

Zvýšení počtu spermií rychle a snadno

 1. 1
  Pijte dostatek tekutin. Množství ejakulátu, které se při orgasmu uvolní, závisí na tom, kolik přijímáte tekutin. Ejakulát je tvořen převážně vodou a slouží jako tekutina, která lubrikuje cestičku pro spermie. Tělo potřebuje 2 – 3 litry tekutin denně, aby správně fungovalo. [1] Proto se zvýšení příjmu tekutin odrazí v množství ejakulátu.
  • Pokud rádi po práci zajdete na pár piv, a alkohol si dopřáváte i těsně před stykem, děláte spermatu medvědí službu. Alkohol totiž tělo vysouší a místo aquaparku se spoustou skluzavek budete mít vyprahlou poušť. Kromě dehydratace těla navíc alkohol snižuje počet spermií a negativně ovlivňuje jejich kvalitu.[2]
 2. 2
  Držte se dál od tepla. Varlata jsou extrémně křehký a citlivý orgán, jako květina v tundře. Vystavení nadměrnému teplu poškozuje jejich funkci.[3] [4] Možná vám to dá odpověď na jednu z palčivých otázek dětství – proč jsou mimo tělesnou dutinu? Ano, je to právě proto, že potřebují k dobrému fungování nižší teplotu, než 37° C, což je standardní teplota vnitřních orgánů.
  • Co to v praxi znamená? Pokud máte rádi dlouhé projížďky v autě s vyhřívanými sedadly nebo saunování, dokonce i hodinové koupele ve vaně plné horké vody, dejte si na chvíli pauzu.
 3. 3
  Nenoste příliš těsné spodní prádlo. Opět, ideální teplota pro ejakulát a spermie je o trochu nižší, než teplota pro zbytek těla. Těsné prádlo přimáčkne šourek k tělu a tím zvýší jeho teplotu, což se negativně odrazí na počtu spermií.
 4. 4
  Neseďte se zkříženýma nohama. Tato filozofická pozice také ejakulátu a spermiím neprospívá. Zmáčknutím oblasti šourku proti teplejšímu tělu riskujete zvýšení teploty. Při všech takových případech by se vám mělo rozsvítit v hlavě varovné světélko.
 5. 5
  Odepřete si orgasmus (na den či dva). Vaše tělo produkuje spermie rychlostí průměrně 1500 za vteřinu.[5] Znamená to pak tedy něco kolem 130 - 200 milionů spermatických buněk denně.[6] Při každém výronu semene ovšem velkou část této armády ztratíte. Chvíli tedy počkejte, až se počet vojáků dostatečně zvýší.
  • Jeden či dva dny čekání úplně stačí, tělo si za tu dobu zásoby bez potíží obnoví. Čekáte-li déle, než dva dny, vaše vojsko jen sedí, čeká a stárne.
Část 2
Část 2 ze 3:

Zvýšení počtu spermií pomocí diety a doplňků stravy

 1. 1
  Jezte zinek spolu s kyselinou listovou. Zinek je základní minerál, nezbytný pro buněčný metabolismus hned na několika úrovních.[7] V kombinaci s kyselinou listovou podle některých studií zvyšuje u mužů s poruchami plodnosti počet spermií až o 74%.[8]
  • Kolik zinku a kyseliny listové byste tedy měli denně užívat? 1 mg kyseliny listové a 15 mg sulfátu zinku by mělo stačit na to, aby se řady vašich spermií znatelně rozšířily.
  • Nezapomínejte užívat zinek vždy v kombinaci s kyselinou listovou. Samostatně nemá ani jeden z nich prokazatelně významnou úlohu při zvýšení počtu spermií.
 2. 2
  Přestaňte pít sladké limonády. Nejen že obsahují příliš mnoho fruktózy a kukuřičného sirupu, což zatěžuje vaše játra, ale stejně tak škodí kvalitnímu spermatu. Jen pro srovnání – muži, kteří slazené limonády nepijí, mají oproti těm, kteří pijí půl litru denně , o 30% spermií více.[9]
 3. 3
  Užívejte určité aminokyseliny. Aminokyseliny jsou stavební kameny proteinů. Pokud budete tyto organické sloučeniny pravidelně zařazovat do jídelníčku, spermie to podle některých průzkumů posílí.[10] Vědci tvrdí, že důvodem je fakt, že mnoho aminokyselin se vyskytuje v hlavičkách spermií.[11] Obzvlášť důležité jsou pro kvalitní ejakulát následující aminokyseliny:
  • L-Arginin
  • L-Lyzin
  • L-Karnitin
 4. 4
  Vyzkoušejte kozlík lékařský. Podle legendy dostal jméno po pastevci koz, který si jako první všiml, že po jeho konzumaci jsou samci jeho stáda výkonnější. Jak tato zázračná bylinka údajně funguje? O kozlíku se říká, že ochromuje enzymy, které blokují přítok krve do oblasti penisu.[12] Nakolik to pomáhá vašim spermiím či nikoliv, je sice stále předmětem diskusí, nicméně nic vám nebrání dát kozlíku šanci.
 5. 5
  Jezte hodně ovoce a zeleniny. Občas je jediné, co opravdu potřebujete, zdravější jídelníček. Ovoce a zelenina, zvlášť druhy bohaté na antioxidanty, pomohou zlepšit kvalitu vašeho života a tím i života vašich spermií. [13] Kromě zlepšení kvality ejakulátu se potraviny, bohaté na antioxidanty, pozitivně odrazí na vašem celkovém zdraví a náladě. Takové potraviny zahrnují například:
  • Červené fazole
  • Lesní plody – borůvky, maliny, ostružiny, brusinky
  • Křížaly
  • Jablka (prakticky všechny odrůdy)
  • Artyčoky[14]
Část 3
Část 3 ze 3:

Zvýšení kvality ejakulátu změnou životního stylu

 1. 1
  Posilujte svaly pánevního dna. Provádějte tzv. Kegelovy cviky. Je to skupina cviků, která prospívá ženám i mužům. Jsou zdravé pro vaši prostatu, zabraňují předčasné ejakulaci, prodlužují orgasmus a v neposlední řadě zvyšují množství spermií.[15]
 2. 2
  Kouříte-li, přestaňte. Pokud stále ještě potřebujete důvod k tomu, zbavit se zlozvyku kouření, tohle je jeden a velmi vážný. Kouření nejen snižuje samotný počet spermií, ale také vede k jejich poškození a deformaci.[16] [17]
  • Muži, kteří kouří v době, kdy se s partnerkou pokoušejí o dítě, riskují větší pravděpodobnost poškození plodu. Nekouření během oplodnění a poté, při těhotenství (nechcete své těhotné partnerce kouřit pod nos, že ne?) je zkrátka nejbezpečnější.
  • Pro kouření marihuany platí to samé. THC snižuje hladinu testosteronu a počet spermií. [18]
 3. 3
  Naučte se zvládat stres. Ať už je hladina stresu ve vašem životě jakákoliv, snažte se s ní něco dělat. Pravdou totiž je, že stres je všeobecně nezdravý. Stresové hormony podle všeho působí negativně na schopnost varlat produkovat testosteron, který velkou měrou zodpovídá za kvalitu spermatu.[19] Kromě toho zvýšená hladina stresových hormonů způsobuje:
 4. 4
  Pravidelně cvičte. Různé výzkumy ukazují, že pravidelná fyzická námaha se pozitivně podepisuje na počtu spermií.[22] Obujte tedy tretry nebo tenisky a oprašte své pohybové dovednosti.
 5. 5
  Provozujte bezpečný sex. Bezpečný sex je posledním klíčem k tomu, mít dostatek zdravého spermatu pro zplození celé fotbalové jedenáctky. Pohlavní choroby jako chlamydie, herpes atd. mohou vést až k úplné neplodnosti, pokud nejsou včas odhaleny a léčeny. Vždy používejte ochranu. Abyste si byli stoprocentně jistí, nejlepší je dlouhodobý, monogamní svazek s někým, komu plně důvěřujete.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 28 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 21 703 krát
Kategorie: Zdraví mužů
Stránka byla zobrazena 21 703 krát.

Pomohl vám tento článek?