Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vlnité vlasy vypadají vždy skvěle a mnoho lidí má přirozeně vlnité vlasy, které lze zvýraznit pouze pomocí několika snadných metod. Ať už chcete jen jemné vlny, nebo byste chtěli mít přesné kudrny, které se nekrepatí, stačí vlasy správně umýt a upravit a dosáhnete vzhledu, po kterém toužíte.

Část 1
Část 1 ze 3:

Jak zvýraznit vlny u rovných nebo jemně vlnitých vlasů

 1. 1
  Používejte šampony a kondicionéry pro objem. Vybírejte si produkty, které zvýrazní vaše vlny aniž by vlasy zatížily. Kupte si šampon a kondicionér pro objem a zvýraznění vln, které vlasy dobře hydratují a dodají jim lesk a sílu. [1]
 2. 2
  Pročešte si vlasy prsty, abyste je neměli zacuchané. Nepoužívejte hřeben ani kartáč, ale pročešte si vlasy prsty, aby přirozené vlny zůstaly pohromadě. Pokud chcete mít vlasy co nejvíce vlnité, měli byste si je pročesávat pouze prsty.
 3. 3
  Předkloňte se a po pramenech si z vlasů vysušte vodu. Prsty si jemně rozdělte vlasy na jednotlivé prameny a snažte se zachovat jejich přirozené vlny. Vezměte si měkký ručník a jemně si vlasy vysušte. Začněte u kořínků a postupujte směrem dolů ke konečkům.
  • Když necháte vlasy uschnout přirozeně, ale nerozdělíte je na prameny, budou se k sobě vlasy lepit a po uschnutí nebudou rozdělené na jednotlivé výrazné vlny.
  • Nevysušujte si vlasy ručníkem příliš hrubě, jinak se vám budou krepatit. Měli byste si je pouze jemně osušit od kořínků ke konečkům.
 4. 4
  Použijte produkt pro zvýraznění vln. Místo toho, abyste tyto produkty na vlasy nanášeli od kořínků ke konečkům, si trochu produktu rozetřete v dlaních a velmi jemně si ho vetřete do jednotlivých pramenů vlasů a prsty ho naneste pouze na jejich délky. Umožní vám to dosáhnout výrazných a volných vln a nezatížit vlasy.
  • Naneste produkt na každý pramen jednotlivě.
  • Při nanášení produktu si vlasy mírně zmáčkněte, abyste vlny zvedli.
 5. 5
  Vysušte si vlasy fénem s difuzérem. Až budete mít vlasy jen vlhké a nebude vám z nich kapat voda, předkloňte se a vyfoukejte si je po pramenech fénem s difuzérem. Miřte fénem směrem nahoru a nevysoušejte vlasy odshora dolů. Zvedejte prameny vlasů a jemně tlačte difuzér směrem nahoru. Pokračujte tímto způsobem po jednotlivých pramenech, dokud nebudete mít vlasy téměř suché.
  • Když budete vlasy fénovat bez difuzéru, rozfoukáte si vlny, takže je nutné difuzér použít.
  • V tuto chvíli byste měli s vlasy zacházet co nejjemněji a nechat veškerou práci na difuzéru. Když budete na vlasy příliš sahat, budou se vám krepatit.
 6. 6
  Nakonec použijte lehký lak na vlasy, který zajistí, že se vám vlny nebudou ničit příliš rychle, zejména pokud je venku vlhký vzduch. Pokud chcete, aby vám vlny co nejdéle vydržely, neměli byste si přes den na vlasy sahat. Nenoste klobouky ani vlasové doplňky, které by vám vlasy zatížily.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Jak zvýraznit vlny u vlnitých nebo kudrnatých vlasů

 1. 1
  Nemyjte si vlasy příliš často. Kudrnaté vlasy jsou většinou o něco hrubější a sušší, než rovné vlasy. Protože mají spirálovitý tvar, přirozené oleje z pokožky hlavy se nedostanou až ke konečkům, takže vlasy nejsou tak vyživené, jako přirozeně rovné vlasy. Kudrnaté vlasy vyžadují jinou péči než rovné vlasy – nejdůležitější je mýt si je méně často. [2]
  • Pokud si vlasy myjete každý den, snažte se dělat to jen dvakrát nebo třikrát týdně a uvidíte, zda je budete mít méně suché.
  • Každý má trochu jinou texturu a mastnost vlasů, takže musíte experimentovat a zjistit, co vám bude nejvíce vyhovovat. Možná vám bude několik týdnů trvat, než zjistíte, jak často byste si měli vlasy mýt, abyste je měli čisté a zároveň vyživené.
 2. 2
  Myjte si vlasy místo šamponu kondicionérem. Mnoho lidí s kudrnatými vlasy si je myje místo šamponem kondicionérem. Tito lidé zjistili, že je možné si vlasy efektivně umýt kondicionérem, aniž by byly vysušené. Kondicionér vlasová vlákna zvlhčuje a vyživuje a udržuje je v dobrém stavu, místo aby je ničil.
  • Kupte si kondicionér bez obsahu silikonů. Silikony vám vlasy ze začátku vyhladí a dodají jim lesk, ale postupem času se v nich nahromadí a začnou je zatěžovat.
  • Pokud chcete používat šampony, vybírejte si šampony bez sulfátů. Sulfáty jsou čistící látky, které kudrnaté vlasy vysušují a poškozují.
 3. 3
  Kupte si hloubkový kondicionér, který vašim vlasům dodá texturu. Existuje spousta hloubkových kondicionérů a není snadné si zvolit ten správný. Můžete používat i běžný kondicionér a nechat ho na vlasech několik hodin, než ho smyjete. Pokud rádi experimentujete, zkuste několik různých hloubkových kondicionérů a najděte si ten, který vašim vlasům bude vyhovovat. Zde je několik běžných přírodních kondicionérů:
  • Med: Smíchejte si dvě lžíce medu se dvěma lžícemi vody a vetřete si tuto směs do jednotlivých pramenů vlasů. Nechejte med hodinu působit a potom ho opláchněte.
  • Olivový nebo kokosový olej: Zapracujte si olej po jednotlivých pramenech do vlasů a nechejte ho působit asi hodinu.
  • Vaječné bílky: Když si budete vlasy oplachovat vaječnými bílky, budete je mít hydratované a lesklé. Nachystejte si dva bílky a důkladně je rozšlehejte. Potom je nařeďte trochou vody a vetřete si tuto směs po pramenech do vlasů. Nechejte ji hodinu působit a potom ji opláchněte.
 4. 4
  Používejte oleje nebo másla na vlasy. Tyto produkty vám uzavřou vlasová vlákna, takže vlasů dodají hydrataci i po uschnutí. [3] Po jednotlivých pramenech si do vlasů vetřete olej nebo máslo na vlasy a pročešte je prsty, abyste nenarušili kudrliny. Můžete použít následující produkty:
  • Arganový olej
  • Bambucké máslo
  • Kakaové máslo
  • Krémy s výše uvedenými ingrediencemi
  • Sérum pro zvýraznění vln
 5. 5
  Vyhýbejte se produktům, které vysušují vlasy. Stylingové produkty, které používáte, vám mohou vlasy vysušit a zkrepatit. Než se rozhodnete používat laky, gely a tužidla, vyzkoušejte si je na malém pramenu vlasů, abyste měli jistotu, že jsou pro vaše vlasy vhodné.
 6. 6
  Nekartáčujte si vlasy. Pokud máte kudrnaté vlasy v těsných vlnkách, kartáčováním si vlny narušíte a budete mít vlasy krepaté. Tento typ vlasů není nutné česat kartáčem. Pokud si vlasy potřebujete rozčesat, pročešte si je po pramenech prsty, nebo použijte řídký hřeben.
  • Pokud máte vlasy spíše vlnité než kudrnaté, můžete používat kartáč z přírodních vláken, ale kartáčujte si vlasy pouze za sucha. Tyto kartáče se vyrábějí z vláken, která jsou podobná lidským vlasům, takže vlasy nepoškozují. Dokážou vlasy vyživit, protože dostávají jejich přírodní oleje z pokožky hlavy až ke konečkům.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Úprava vlnitých a kudrnatých vlasů

 1. 1
  Nechejte si vlasy ostříhat kadeřníkem, který má s úpravou kudrnatých vlasů zkušenosti. Kudrnaté vlasy se špatně stříhají a když vám je někdo ostříhá neodborně, váš účes nebude vypadat dobře. Najděte si kadeřníka, který má se stříháním kudrnatých vlasů bohaté zkušenosti – hledejte recenze na internetu, nebo si nechejte poradit od kamarádek, které mají také kudrnaté vlasy.
  • Řekněte kadeřníkovi, že nechcete skončit s vlasy ve tvaru trojúhelníku a počkejte si, co vám odpoví. Pokud má s kudrnatými vlasy dost zkušeností, bude hned vědět, co máte na mysli. Trojúhelníkové vlasy rostou ve tvaru trojúhelníkové helmy. Dobrý kadeřník dokáže vlasy ostříhat tak, že si zachovají hezký tvar.
  • Pokud vám chce kadeřník vlasy „ztenčit“ prořezávačem, okamžitě ho zadržte. Seřezávače způsobují krepatění kudrnatých vlasů.
 2. 2
  Nepoužívejte fény a nechávejte si vlasy uschnout přirozeně. Když budete vlasy sušit horkým vzduchem, budete je mít sušší a hrubší. Je mnohem lepší nechat si je uschnout přirozeně, nebo použít difuzér a vyfoukat si je studeným vzduchem, aby zůstaly hydratované. Pročesávejte si vlasy po pramenech a nechejte je uschnout přirozeně, aby byly stále hladké a zachovaly si vlny.
  • Pokud chcete mít větší objem u kořínků, použijte malé sponky a zvedněte si vlasy u hlavy. Díky tomu vám uschnou tak, že budou mít o něco větší objem.
 3. 3
  Zacházejte s vlasy velmi opatrně. Úprava, kartáčování, sušení ručníkem, zamotávání a jiné druhy manipulace s vlasy mohou kudrliny narušit a způsobit krepatění a poškození vlasů. Pokud chcete mít výrazné vlny, neměli byste se svých vlasů dotýkat, pokud to nebude nezbytně nutné. Když budete nanášet produkty nebo si vlasy pročesávat prsty, rozdělte si je na prameny a pracujte s nimi opatrně. Zde jsou další způsoby, jak se vyhnout krepatění vlasů: [4]
  • Spěte v hedvábném povlečení, aby se vám vlasy v noci nepohybovaly po hrubém povrchu. Je to dobré i pro pleť.
  • Vyhýbejte se účesům, které vlasy zatěžují a nepoužívejte vlasové doplňky, které mají ostré součástky, nebo jsou příliš těsné.
 4. 4
  Mezi mytím si vlny obnovujte. Když se ráno probudíte (po spánku na hedvábném povlečení), pravděpodobně budete mít vlny trochu zplihlé. Abyste je zase zvýraznili, postříkejte si ej vodou, nebo gelem ve spreji, aby byly vlhčí. Zapracujte si produkt do vlasů po jednotlivých pramenech a vlny budou opět výraznější. [5]
  • Pokud se chcete přes den vyhnout krepatění, noste si s sebou trochu gelu nebo oleje a v případě potřeby si vlasy uhlazujte.
  • Uvědomte si, že pokud chcete mít výrazné vlny, nesmíte si kudrnaté vlasy česat kartáčem ani hřebenem.
  Reklama

Tipy

 • Když budete tato pravidla dodržovat před spaním, budete mít ráno kudrnatější vlasy a budete si je moci jen mírně upravit. Když si vlasy budete mýt studenou vodou, přirozené vlasy se vám zvýrazní.
 • Jděte spát se zapletenými copy, abyste měli přirozeně vlnitější vlasy.
 • Pokud máte zacuchané kudrliny, je lepší si je pročesávat velmi opatrně, než za ně tahat.
 • Difuzér je mnohem lepší, než běžný fén, protože s ním kudrliny déle vydrží.
 • Používejte třívteřinový sprej, nebo lak na vlasy, aby vám vlny déle vydržely.
 • Přestaňte používat šampon. Sulfáty v šamponech vlasy vysušují a zbavují je přirozené textury. Mnoho lidí, kteří zkusili přestat používat šampony, mají nyní vlnité vlasy, i když je před tím měli rovné. Najděte si na wikiHow článek o tom, jak přestat používat šampon.
Reklama

Varování

 • U vlasů, které jsou rovné jako hřebíky, tyto metody nezaberou. Budete muset zkusit jiné techniky úpravy.
Reklama

Související články

Jak odstranit akrylové nehty
Jak si sami ostříháte ofinuJak si sami ostříháte ofinu
Jak si sestříhat vlasy
Jak si udělat melír doma
Jak si obarvit vlasy ve stylu ombréJak si obarvit vlasy ve stylu ombré
Jak získat kudrnaté vlasy (pro muže)Jak získat kudrnaté vlasy (pro muže)
Jak si postupně sestříhat vlasy
Jak odstranit modrou nebo zelenou barvu z vlasů bez zesvětlováníJak odstranit modrou nebo zelenou barvu z vlasů bez zesvětlování
Jak si udělat melírJak si udělat melír
Jak uplést francouzský cop
Jak si vysušit vlasy bez použití fénuJak si vysušit vlasy bez použití fénu
Jak si odlakovat nehty bez použití odlakovače
Jak si vytvořit dreadyJak si vytvořit dready
Jak používat natáčky
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 60 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 880 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 5 880 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama