Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Když si vlasy zvlníte pomocí žehličky na vlasy, budete mít objemné vlny, které budou vypadat přirozeně. Chce to sice trochu cviku, ale jakmile se to naučíte, budete vypadat naprosto dokonale. V tomto článku se dozvíte, jak si vytvořit krásné vlny bez nutnosti použít kulmu.

Část 1
Část 1 ze 3:
Připravte si vlasy

 1. 1
  Začněte se suchými vlasy. Mokré vlasy se vám nezvlní vůbec a vlhké vlasy se zvlní jen trochu. Vždy je lepší si vlasy natáčet až budou úplně suché.
  • Pokud si vlasy fénujete, použijte pěnové tužidlo, které jim dodá potřebný objem.
 2. 2
  Použijte tenkou žehličku na vlasy. Žehlička by měla být asi 3-5 cm silná. Plochá široká žehlička vám vlasy nenatočí. Bylo by těžké tuto žehličku držet na místě a vlasy by z ní vypadávaly. Můžete si zkusit i s širšími žehličkami, ale nebude to jednoduché.
  • Zahřejte si žehličku na minimální teplotu, kterou potřebujete k natočení vlasů. Pokud máte jemné vlasy, bude vám stačit nižší teplota. Vyšší teplotu nastavujte pouze pokud máte velmi husté a kudrnaté vlasy.
  • Žehličku zahřejte na minimální teplotu, kterou potřebujete pro vaše vlasy. Pokud jsou vaše vlasy jemné a tenké, držte se na spodním konci ciferníku pod 150 stupňů. Normální vlasy lze žehlit na 150 až 190. Pokud mají vaše vlasy tendenci být silné, hrubé nebo kudrnaté, můžete je natočit až na 190 až 200.
 3. 3
  Naneste na vlasy produkt pro ochranu před teplem. Vyberte si vhodný produkt, který bude sloužit jako ochranná bariéra mezi vlasem a žehličkou, aby se vám vlasy nespálily. Nastříkejte si ho na vlasy a pročešte si je hřebenem nebo prsty.
  • Pokud máte husté vlasy, nastříkejte si tento sprej na každý pramen zvlášť. Když si ho nastříkáte pouze na horní vrstvu vlasů, nedostane se vám na všechny vlasy.
 4. 4
  Rozdělte si vlasy na prameny. Pokud máte velmi husté vlasy, půjde vám to lépe po menších pramenech. Připněte si vlasy nad ušima sponkou a udělejte si drdol, aby se vám horní vlasy nepletly ke spodním pramenům.
  • Začněte u spodního konce hlavy pod ušima. Nechejte si rozpuštěné pouze ty vlasy, se kterými budete pracovat. Až budete mít první vrstvu vlasů hotovou, uvolněte si další prameny. Zbytek si opět připněte.
  • Postupujte tímto způsobem a natáčejte si vlasy po pramíncích. U poslední vrstvy je natáčejte zepředu dozadu. Pokud nemáte dost času a máte přirozeně vlnité vlasy, můžete si natočit jen horní části vlasů a pramínky kolem obličeje.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Různé techniky

 1. 1
  Střídejte vlny a lokny. Lokny a vlny jsou dva nejsnadnější způsoby, jak pomocí žehličky natočit vlasy. Zkuste si je oba a vyberte si ten, který vám bude vyhovovat.
  • Lokny: Začněte v polovině délky vlasů, stiskněte žehličku a zatočte ji na jednu stranu. Měli byste vytvořit tvar písmene U. Nechejte žehličku ve stejném úhlu a pomalu s ní pohybujte směrem dolů až ke konci vlasů. Čím rychleji budete žehličkou pohybovat, tím méně výrazné vaše lokny budou. Pokud chcete mít větší a objemnější lokty, musíte žehličkou pohybovat pomalu.
  • Vlny: Začněte až téměř u hlavy (ale dejte si pozor, abyste se nespálila), stiskněte žehličku a otočte ji stejným způsobem jako u loken. Pomalu s ní projeďte až na konec pramenu vlasů a snažte se nespěchat, abyste měla krásně výrazné vlny. Čím rychleji pojedete, tím jemnější vlny budete mít.
 2. 2
  Výraznější vlny budete mít, když žehličku otočíte o 180 stupňů. U prvních dvou technik se žehlička otáčí pouze o polovinu otáčky. Pokud chcete mít výraznější a kulatější vlny, otočte ji kolem dokola a vytvořte smyčku.
  • Zjistěte, co vaše vlasy dělají mezi půl otáčkou a celou otáčkou. Možná vám bude stačit polovina otáčky, nebo tři čtvrtiny. Můžete techniky střídat a každý den si vytvořit jiné vlny.
 3. 3
  Experimentujte s různými úrovněmi natočení žehličky. Když otočíte žehličku, budete se muset rozhodnout, jaké vlny budete chtít. Můžete žehličku otočit směrem ven, nebo směrem dovnitř. Ovlivní to vzhled a úhel výsledných vln. Experimentujte a najděte si vlny, které vám budou slušet nejvíce.
  • Když si vyberete jednu techniku, používejte ji na všechny prameny. Je snadné si natočit jednu stranu hlavy jinak než tu druhou. Když to omylem uděláte, budou se vám vlnky točit na různé strany. Pravděpodobně si toho ale nikdo nevšimne.
  • Na druhou stranu, střídavé směry mohou také vypadat skvěle. Musíte se jen ujistit, že používáte konzistentní vzor.
 4. 4
  Zkuste si vlasy nakrepovat. Místo abyste si kupovala krepovačku, kterou nebudete skoro používat, použijte žehličku. Stiskněte si vlasy a otočte žehličku jen o kousek. Potom ji trochu posuňte a otočte ji o kousek dolů. Tento postup opakujte na celých vlasech.
  • Při vlnění vlasů začnete nahoře a postupujete směrem dolů, jako kdybyste natáčeli například mašli k dárku.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Vlnění vlasů

 1. 1
  Pokud vaše vlasy nelze snadno zvlnit, nebo se vlny rychle uvolňují, nastříkejte si prameny vlasů před natáčením lakem na vlasy. Pokud chcete, aby vlny držely, nastříkejte je lakem na vlasy.
  • Nepřehánějte to s lakem na vlasy. Když nastříháte laku moc, vlasy budou těžké a tvrdé a vlny nebudou vypadat přirozeně.
  • Ujistěte se, že k tomu používáte neaerosolový lak. Aerosoly vytvoří slepeniny.
 2. 2
  Vezměte si pramen vlasů, který chcete natočit. Je na vás, jak široký pramen si vezmete, ale pamatujte na tyto tipy:
  • Z menších pramenů uděláte menší vlnky a budete jich mít více. Pokud chcete mít co nejmenší vlny, natáčejte si malé prameny.
  • Z větších pramenů budete mít větší a volnější vlny, které budou působit přirozenějším dojmem. Pro větší vlny si natáčejte prameny širší než 5 cm.
  • Střídejte velikost pramenů. Nemusíte natáčet vždy stejně velké prameny. Můžete si udělat na spodních vlasech větší vlny a na horních vlasech menší vlnky. Zkuste si několik způsobů a uvidíte, co se vám bude líbit nejvíce.
 3. 3
  Použijte jednu z uvedených technik. Metody, které jsme uvedli, mají něco společného: otočte vlasy přes sebe a jemně stahujte žehličku směrem dolů. Jemně stiskněte vlasy mezi žehličku a netlačte, jinak se vám s ní bude špatně pohybovat.
  • Co tedy můžete změnit? Můžete začít na různých částech vlasů, můžete žehličkou pohybovat rychleji, nebo pomaleji a můžete střídat i otočení žehličkou. Experimentujte s těmito aspekty a najděte si vzhled, který vám bude nejvíce slušet.
  • Nemusíte si natáčet všechny vlasy. Někdy stačí několik pramenů, které vám dodají přirozené vlny.
 4. 4
  Můžete vlasy nechat po natočení volně, nebo si z vlnitých vlasů můžete udělat nějaký účes.
  • Pro volnější vlny: Prohrábněte si vlasy prsty a trochu je načechrejte. Budou objemnější a vlnky budou působit přirozeně.
  • Pro pevnější vlny: Nastříkejte si vlasy trochou laku na vlasy, aby byly stále hladké a dobře vám držely. Pokud žijete v oblasti s vlhkým klimatem, použijte i sprej proti vlhkosti.
  Reklama

Tipy

 • Možná budete potřebovat, aby vám někdo pomohl natočit vlasy na zadní straně hlavy, abyste se nespálili.
 • Trénujte si techniku natáčení vlasů. Ze začátku se vám to možná nebude dařit, ale brzy se to naučíte.
 • Dávejte si pozor, abyste neměli vlasy zacuchané.
 • Pokud chcete dodat větší objem přirozeně vlnitým vlasům, použijte pěnové tužidlo. * Nejprve si vlasy navlhčete a nechejte je uschnout. Potom začněte natáčet od horní strany hlavy a postupujte kolem obličeje směrem dozadu. Nakonec použijte lak na vlasy. Tip: Nastříkejte si trochu laku na vlasy do rukou a potom si ho vmasírujte do vlasů.
 • Můžete si udělat jen několik loken na horní straně hlavy a docílit tak přirozeného vzhledu.
 • Keramické žehličky jsou lepší než ty kovové, protože tolik nepoškozují vlasy.
 • Je důležité vždy používat ochranný prostředek proti teplu. Bude vaše vlasy chránit před zlámáním a vysušením.
 • Nepoužívejte žehličku na mokré vlasy, jinak si je spálíte.
 • Při krepování vlasů sjíždějte po pramenu postupně a vždy se na vteřinu zastavte.
 • Pokud nerada používáte žehličku na vlasy, ale máte ráda vlny, zkuste plochou kulmu. Zachází se s nimi snadněji a jsou stejně účinné.
 • Pro nejlepší výsledky vlasy před natáčením narovnejte.


Reklama

Varování

 • Nenechávejte si žehličku na vlasech déle než 7 vteřin.
 • Nikdy nepoužívejte žehličku na mokré vlasy.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 137 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 21 488 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 21 488 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama