wikiHow odborníci

Naším posláním na wikiHow je poskytovat našim čtenářům nejužitečnější instrukce kdekoli, na jakékoli téma. Za tímto účelem spolupracujeme s předními odborníky z oboru, abychom zajistili, že náš obsah bude přesný, aktuální a bude podpořen současným výzkumem. Odborníci wikiHow, kteří úzce spolupracují s naším redakčním týmem, píší, upravují a recenzují články, odpovídají na otázky čtenářů a dokonce přidávají osobní rady. Staňte se odborníkem .

Významní recenzenti

BN

B.J. Novak

Herec, spisovatel a podnikatel

B. J. Novak je spisovatel a herec, který se proslavil svou prací na Emmy oceněným komediálním seriálu stanice NBC "The Office", jako herec, spisovatel, režisér a výkonný producent. Je spoluzakladatelem aplikace The List (seznam).

MC

Mark Cuban

Podnikatel a venture kapitalista

Mark Cuban je americký podnikatel a investor. Je majitelem NBA klubu Dallas Mavericks a primárním investorem TV stanice ABC Shark Tank , reality televizní show zaměřené na vynálezy a investice.

PS

Peter Singer

Filozof a aktivista za práva zvířat

Peter Singer je profesorem bioetiky Ira W. DeCamp na Princeton University. Je považován za jednoho ze zakladatelů moderního hnutí za práva zvířat a v roce 2006 byl zvolen jedním z deseti nejvlivnějších veřejných intelektuálů Austrálie.

DP

David A. Payne

Uvaděč podcastu "Somebody Somewhere," o skutečných kriminálních činech

David A. Payne je spolutvůrcem, autorem a hostitelem kritiky uznávaného podcastu "Somebody Somewhere," o skutečných kriminálních činech, který v roce 2018 získal na Spotify označení jako Editor´s Choice. Kromě podcastů pracoval David jako asistent na americkém státním zastupitelství, generální poradce a výkonný ředitel na úrovni C v řadě společností.

BH

Bethany Hamilton

Profesionální surfařka

Bethany Hamilton je profesionální surfařka a autorka. V roce 2002 jí levou paži ukousl žralok, ale i přesto nadále surfuje. Od roku 2007 se učastní mnoha surfařských závodů a pracuje na dokumentárním filmu popisující její příběh.

Lékařská hodnotící komise

ZD

Zora Degrandpre, ND

Lékař naturopat

Dr. Degrandpre je licencovaný lékař naturopat ve Washingtonu. V roce 2007 získala titul ND na National College of Natural Medicine.

LW

Lacy Windham, MD

Porodník a gynekolog

Dr. Windham je atestovaný porodník a gynekolog v Tennessee. V roce 2010 dokončila stáž na Eastern Virginia Medical School, kde získala ocenění Nejlepší rezident.

SF

Shari Forschen, NP

Zdravotní sestra

Shari Forschen je registrovaná zdravotní sestra v Sanford Health v Severní Dakotě. Magisterský titul v oboru zdravotní sestra domácího lékařství získala na University of North Dakota a zdravotní sestrou je od roku 2003.

VC

Victor Catania, MD

Lékař rodinného lékařství

Dr. Catania atestovaný lékař rodinného lékařství v Pensylvánii. V roce 2012 získal lékařský titul na Medical University of the Americas.

JD

Jonas DeMuro, MD

Chirurg kritické péče

Dr. DeMuro je atestovaný chirurg kritické pediatrické péče v New Yorku. V roce 1996 získal titul lékaře na Stony Brook University School of Medicine.

RC

Ronn Callada, ANP, RN

Zdravotní bratr

Ronn Callada, ANP, RN je zdravotní bratr v Memorial Sloan Kettering Cancer Center v New Yorku. Titul MS získal na Stony Brook University School of Nursing v roce 2013.

AL

Annette Lee, MD

Reprodukční endokrinolog

Dr. Lee pracuje pro Pensylvania Reproductive Specialists. Získala dvě atestace z Porodnictví a Gynekologie a Reprodukční endokrinologie a neplodnost v roce 2002.

PU

Paul Ursell, MD

Oční lékař

Dr. Ursell je oční lékař ve Spojeném království. Během své kariéry provedl více než 7000 operací šedého zákalu. Dr. Ursell se v roce 1995 stal členem Royal College of Ophthalmologists.

AA

Amer Alnajar, MD

Vedoucí lékař, Vytaliz.com

Dr. Alnajar je zakládajícím partnerem, lékařem a vedoucím oddělení strategie ve Vytaliz v New Yorku, specializující se na vnitřní lékařství. Titul lékaře získal na Drexel University College of Medicine v roce 2011.

JB

Julia Bowlin, MD

Lékař rodinného lékařství

Dr. Bowlin se specializuje na rodinné lékařství v Ohiu. V roce 1993 získala svůj lékařský titul na Wright State University Boonshoft School of Medicine.

JB

Joshua Batt, DO

Lékař osteopatické medicíny

Dr. Batt je lékař urgentní medicíny v Riverside Community Hospital v Kalifornii. Svůj lékařský titul D.O. získal na Touro University Nevada College of Osteopathic Medicine v roce 2012.

KM

Ken Miyazato, DDS

Lékař dentální chirurgie

Dr. Miyazato je zubař v Santa Clara Valley Medical Center v Kalifornii. V roce 2014 dokončil rezidenturu v Lutheran Medical Center.

LL

Luba Lee, FNP-BC

Lékařská revizní komise

Luba Lee je atestovaná sestra rodinného lékařství pracující v Tennessee. V roce 2006 získala titul MSN z University of Tennessee.

SG

Sarah Gehrke, RN

Registrovaná zdravotní sestra

Sarah Gehrke je registrovaná zdravotní sestra v Texasu. Titul M.S. v Ošetřovatelství získala na University of Phoenix v roce 2013.

RS

Dr. Schilling je lékař v důchodu v Britské Kolumbii. Více než 16 let praktikoval rodinné lékařství v Kanadě.

MZ

Dr. Ziadie je atestovaným patologem na Jižní Floridě. V roce 2010 ukončila stáž z Dětské pediatrie v Children’s Medical Center.

JB

Jake Behrens, MD

Psychiatr

Dr. Behrens je generálním ředitelem a ředitelem společnosti Envision ADHD v Milwaukee. Dr. Behrens je asistent klinického profesora na University of Wisconsin a praktický psychiatr. V roce 2013 dokončil rezidenturu v oboru Psychiatrie na University of Wisconsin Hospital and Clinics.

RB

Robert Borer, DC

Lékař chiropraktické medicíny

Dr. Borer je chiropraktik v Michiganu, kde spolu s manželkou Dr. Sherri Borer provozuje rodinnou chiropraxi . Doktorát v oboru Chiropraktické medicíny získal na Palmer College v Iowě v roce 1999.

FS

Fran Strulovitch, MD

Lékařka urgentní medicíny

Dr. Strulovitch je specialista urgentní medicíny v Burbanku, Illinois, s více než 32 lety zkušeností v ambulantní péči. Dr Strulovitch získala svůj lékařský titul na Chicago Pritzker School of Medicine v roce 1986.

CM

Cristian Macau, DDS

Lékař dentální chirurgie

Dr. Macau je ústní chirurg, periodontista a estetik na Favero Dental Clinic v Londýně. V roce 2015 obdržel titul DDS na Carol Davila University of Medicine.

MC

Michael Corsilles, ND, PA-C

Naturopat a asistent lékaře

Dr. Corsilles je naturopat a asistent lékaře ve Washingtonu. Své vzdělání v oboru Naturopatická medicína dokončil na Bastyr University v roce 2003, a obdržel v roce 2010 získal certifikaci Asistenta lékaře na University of Washington.

CL

Dr. Landau pracuje jako kardiolog v Memorial Hermann Hospital v Texasu. Přísahu složila na University of Texas Medical Center v Houstonu v roce 2009.

BM

Brian Maloney, MD

Otolaryngolog

Dr. Maloney je držitelem dvou atestací z plastické chirurgie v Georgii a také zakladatelem The Maloney Center for Facial Plastic Surgery. Svou rezidenturu v oboru otolaryngologie - obličejová a krční chirurgie získal na SUNY Health Science Cencer v roce 1991.

TA

Tapan Abrol, MD

Lékař rodinného lékařství

Dr. Abrol je absolventem oboru Pohybové poruchy na Icahn School of Medicine v New Yorku. Svou rezidenturu v oboru Neurologie dokončil na University of Louisville v roce 2017.

TL

Theodore Leng, MD

Vitreoretinální chirurg

Dr. Leng je atestovaný oftalmolog a vitreoretinální chirurga na Stanford University. Studijní stáž v oboru Vitreoretinální chirurgie dokončil v roce 2010 na Stanford University.

TW

Thomas Wright, MD

Internista a flebolog

Dr. Wright je atestovaný internista a flebolog v Missouri. Svou rezidenturu dokončil v roce 1995 na University of Alabama Birmingham

AE

Allan Evangelista, MD

Chirurg pro nárt a chodník

Dr. Evangelista je Chirurg pro nárt a kotník v zařízení Mountaineer Orthopedic Specialists v Západní Virginii. Přísahu složil na Sarasota Orthopedic Associates v roce 2006.

TM

Troy A. Miles, MD

Ortopedický chirurg

Dr. Miles je ortopedický chirurg specializující se na rekonstrukci kloubů u dospělých v Kalifornii. Lékařský titul získal na Albert Einstein College of Medicine v roce 2010, následovaný rezidenturou na Oregon Health & Science University and fellowship at UC Davis.

MM

Mitul Mehta, MD

Vitreoretinální chirurg

Dr. Mehta je atestovaný oftalmolog a vitreoretinální chirurg na UC Irvine v Kalifornii. Svůj lékařský titul získal na University of Southern California Keck School of Medicine v roce 2008, a poté dokončil rezidenturu v oboru oftalmologie na University of Cincinnati College of Medicine.

SW

Shaune Wallace, OD

Lékař optometrie

Dr. Wallace je optometrista v Nevadě. V roce 2012 získal lékařský titul OD na Southern California College of Optometry.

RC

Ricardo Correa, MD

Endokrinolog

Dr. Correa je atestovaným endokrinologem v Rhode Islandu. Od roku 2016 je asistentkou profesora medicíny na Brown University.

NC

Nicole Cushman, MPH

Pedagog sexuální výchovy

Nicole Cushman je pedagog v oblasti sexuálního a reprodukčního zdraví, jejíž články se objevily v New York Times, CNN a v Huffington Post. Je výkonnou ředitelkou v Answer, národní organizace pro sexuální výchovu. V roce 2011 získala titul MPH na Columbia University Mailman School of Public Health.

MS

Dr. Scotten je atestovaný pediatr v Arizoně. V roce 1993 získala titul lékaře na University of Kansas.

VP

Venessa Peña-Robichaux, MD

Dermatolog

Dr. Peña-Robichaux je atestovaný dermatolog a klinický profesor v Texasu. V roce 2010 dokončila rezidenturu na Harvard Medical School.

WC

Dr. Campbell je emeritní profesor neurologie na Uniformed Services University of Health Sciences. Studium v oboru Neuromuskulární onemocnění a Elektromyopatie dokončil na Medical College of Georgia v roce 1980.

JT

John Thoppil, MD

Porodník & gynekolog

Dr. Thoppil je atestovaným porodníkem a gynekologem žijícím v Austinu v Texasu. Vede River Place OB/GYN v Austinu a čtyři roky po sobě byl zvolen Top Porodníkem/gynekologem Austin Monthly . Dr. Thoppil získal titul BS na Texas A&M University a lékařský titul na Baylor College of Medicine.

MW

Dr. Warner je praktický lékař a zdravotnický ředitel v Torontu. V roce 2004 získal lékařský titul na Queen´s University of Medicine a MBA na University of Toronto Rotman School of Management v roce 2010.

BW

Brent Wong, DMD

Lékař dentální medicíny

Dr. Wong je majitelem a hlavním dentistou v Shine Dental v Manitobě. Svou rezidenturu dokončil na University of Manitoba v roce 2000 a má více než 18 let zkušeností v oboru dentální medicíny.

MZ

Dr. Ziats je interní lékař, výzkumník a podnikatel v biotechnologii. V roce 2014 získal titul PhD v oboru genetika na University of Cambridge a krátce poté dokončil svou doktorskou praxi na Baylor College of Medicine v roce 2015.

JK

Joseph Krajekian, DMD, MD

Orální a maxilofaciální chirurg

Dr. Krajekian je atestovaný orální a maxilofaciální chirurg na Cleveland Clinic v Ohiu. Titul DMD obdržel na Tufts University School of Dental Medicine v roce 2002. Po získání DMD Dr. Krajekian získal další lékařský titul na Drexel College of Medicine.

EM

Eduardo Montaña, MD, MPH

Pediatr

Dr. Montaña je pediatr v Georgii. V letech 1985 a 1989 získal titul MPH a MD na EmoryUniversity.

LO

Lindsay Oliver, LPC

Licencovaný profesionální poradce

Lindsay Oliver je licencovaná profesionální poradkyně v Arkansasu. V roce 2007 získala titul MS v komunitním poradenství z University of Central Arkansas.

AB

Aaron Broadwell, MD

Revmatolog

Dr. Broadwell je revmatologem v Kalifornii, jeho zájmem a specializací je muskuloskeletální ultrazvuk. Titul lékaře obdržel na Univerzitě Texas Medical Branch v roce 2007.

AC

Albert Chang, OD

Optometrista

Dr. Chang je optometristou v v zařízení Family EyeCare Center v Kalifornii. Na univerzitě Southern California College of Optometry promoval v roce 2015.

AK

Angela Kerchner, MD

Lékař rodinného lékařství

Dr. Kerchner je atestovanou lékařkou v pro rodinné lékařství v Iowě. Svůj lékařský titul získala na University Iowa Carver College of Medicine v roce 2010.

AB

Ankush Bansal, MD

Lékař vnitřního lékařství

Dr. Bansal je atestovaným lékařem pro vnitřní lékařství na Floridě. Svou rezidenturu pro vnitřní lékařství dokončil na Christiana Care Health Services v roce 2017. Má licenci pro 19 států.

DM

Dale K. Mueller, MD

Kardiotorakální chirurg

Dr. Mueller je kardiotororakální chirurg v Cardiothoracic & Vascular Surgical Associates Associates na Floridě. Svou přísahu složil na Rush-Presbyterian-St. Luke's Medical Center v roce 1999.

ML

Maziar Lalezary, MD

Vitreoretinální chirurg

Dr. Lalezary je Vitreoretinální chirurg v Desert Retina v Kalifornii. Poté, co na univerzitě Vanderbilt absolvoval na výbornou v oboru neurověda, získal Lalezary svůj lékařský titul na UC San Diego School of Medicine. Dr. Lalezary dokončil v roce 2012 Vitreoretinální chirurgickou stáž na Vanderbilt Eye Institute.

DL

Daniel Larson, MD

Otolaryngolog

Dr. Larson je atestovaný otolaryngolog v Southwest Ohio ENT Specialists. Dr. Larson strávil 5 let v United States Air Force Medical Corp po své rezidentuře v oboru chirurgie hlavy a krku, kterou dokončil na Eastern Virginia Medical School v roce 2007.

DW

Daniel Wozniczka, MD, MBA, MPH

Lékař pro vnitřní medicínu

Dr. Wozniczka je interní lékařk v Chicagu se zdravotnickými zkušenostmi ze subsaharské Afriky, východní Evropy a jihovýchodní Asie. V roce 2014 dokončil studium na Jagiellonian University a z University of Illinois v Chicagu je držitelem titulu MBA a magisterského titulu v oboru veřejného zdraví.

FC

Frances Cosgrove, MD

Oční lékař

Dr. Cosgrove je atestovaná oční lékařka v Indianě. Svůj lékařský titul získala na Indiana School of Medicine v roce 2005.

JL

James Larmer, MD

Lékař rodinného lékařství

Dr. Larmer je lékařem rodinného lékařství v Ontariu. V roce 2009 obdržel lékařský titul na McMaster University a v roce 2011 dokončil rezidenturu v oboru Rodinné lékařství.

JL

Janice Litza, MD

Lékař rodinného lékařství

Dr. Litza je atestovaná lékařka rodinného lékařství ve Wisconsinu. Pracuje jako lékařka a 13 let učila jako klinický profesor, poté, co získala lékařský titul na University of Wisconsin-Madison School of Medicine and Public Health v roce 1998.

JA

Jessica Ahmann, DNP, RN, FNP-BC

Doktor ošetřovatelské praxe

Dr. Ahmann je doktorkou ošetřovatelské praxe na Sanford Health v Severní Dakotě, kde se specializuje na léčbu dětských obětí zneužívání. Svůj titul Doktorka ošetřovatelské praxe získala na Univerzitě v Severní Dakotě v roce 2015.

JL

Jody Leng, MD

Anesteziolog

Dr. Leng je atestovaná anestezioložka a asistentka klinického profesora na Stanford University. V roce 2014 dokončila stáž v regionální anesteziologii ve Stanford Medical Center.

JK

Janine Kelbach, RNC-OB

Certifikovaná registrovaná zdravotní sestra

Janine Kelbach je registrovaná zdravotní sestra v Lake Health West Medical Center v Ohiu. Kelbach je registrovaná zdravotní sestra ve státě Ohio od roku 2006.

EK

Erik Kramer, DO, MPH

Lékař osteopatie

Dr. Kramer je lékař primární péče na University of Colorado, specializující se na kontrolu hmotnosti, diabetes a vnitřní lékařství. V roce 2012 obdržel titul DO na Touro University Nevada College of Osteopathic Medicine.

Duševní zdraví

TG

Trudi Griffin, LPC

Licencovaná profesionální poradkyně

Trudi Griffin je licencovaný profesionální poradce ve Wisconsinu. V roce 2011 získala titul MS v Klinickém poradenství pro duševní zdraví na Marquette University.

PC

Paul Chernyak, LPC

Licencovaný profesionální poradce

Paul Chernyak je licencovaný profesionální poradce v Chicagu. V roce 2011 vystudoval American School of Professional Psychology.

TR

Tasha Rube, LMSW

Licencovaný magisterský sociální pracovník

Tasha Rube je magistra a licencovaný sociální pracovník v Missouri. V roce 2014 získala titul MSW na University of Missouri.

AW

Allen Wagner, MFT

Terapeut pro manželství a rodinu

Allen Wagner je licencovaný terapeut pro manželství a rodinu žijící v Los Angeles v Kalifornii. V roce 2004 získal magisterský titul z psychologie na Pepperdine University. Specializuje se na práci s jednotlivci a páry a na způsobech, jak mohou zlepšit své vztahy. Spolu s manželkou, Talií Wagner, je autorem Married Roommates.

EL

Elvina Lui, MFT

Terapeutka pro manželství a rodinu

Elvina Lui je licencovaná terapeutka pro manželství a rodinu specializující se na poradenství v oblasti vztahů. V roce 2007 obdržela magisterský titul v oboru poradenství na Western Seminary a již více než 7 let má certifikaci MFT.

AD

Adam Dorsay, Psy.D.

Licencovaný Psycholog & mluvčí TEDx

Dr. Adam Dorsay je licencovaný psycholog pracující v soukromé praxi v San Jose v Kalifornii. Specializuje se na pomoc dospělým v otázkách vztahů, snižování stresu, úzkosti a dosažení většího štěstí v jejich životě. V roce 2016 přednesl promyšlený rozhovor na TEDx o mužích a emocích. Je spolutvůrcem mezinárodního programu Project Reciprocity v centrále Facebooku a v současné době konzultuje s Digital Ocean a pomáhá jejich bezpečnostnímu týmu. V roce 2008 získal doktorát v oboru klinická psychologie.

MR

Moshe Ratson, MFT

Terapeut pro manželství a rodinu

Moshe Ratson je výkonným ředitelem spiral2grow Marriage & Family Therapy, kliniky koučování a terapie v New Yorku. Svůj titul MS v oboru manželství a rodinné terapie získal na Iona College a svou profesi vykonává již více než 10 let.

LU

Lauren Urban, LCSW

Psychoterapeutka

Lauren Urban je psychoterapeutka v Brooklynu v New Yorku s více než 13 lety zkušeností s léčbou s dětí, rodin, párů a jednotlivců. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru sociální práce na Hunter College a spolupracuje s klienty, aby jim umožnila změnit jejich situaci a životy.

MH

Mental Health America

Nezisková organizace

Mental Health America je přední národní komunitní nezisková organizace zaměřená na řešení potřeb těch, kteří žijí s duševním onemocněním a na podporu celkového duševního zdraví všech Američanů. Jejich práce je řízena filozofií Before Stage 4 - tzn. že podmínky duševního zdraví by měly být léčeny dlouho předtím, než dosáhnou nejkritičtějších bodů v onemocnění.

JE

Jessica Engle, MFT, RDT

Odbornice na vztahy a randění

Jessica Engle je trenérka vztahů a psychoterapeut se sídlem v San Francisco Bay Area. V roce 2009 po získání magisterského titulu v psychologickém poradenství založila Bay Area Dating Coach. Jessica je také licencovanou terapeutkou pro manželství a rodinu a registrovanou terapeutkou s více než 10 lety zkušeností.

SS

Sarah Schewitz, PsyD

Psycholožka na lásku a vztahy

Sarah Schewitz, PsyD, je psycholožka, která má více než 10 let zkušeností a pomáhá párům a jednotlivcům zlepšovat a měnit své vzorce v lásce a vztazích. Je zakladatelkou online psychologické praxe Couples Learn.

CTL

Crisis Text Line

24/7 bezplatná krizová podpora prostřednictvím zpráv

Crisis Text Line poskytuje bezplatnou 24/7 krizovou podporu prostřednictvím zpráv. Lidé v krizové situaci mohou poslat zprávu na číslo 741741 a spojit se s vyškoleným krizovým poradcem. Ti si vyměnili již přes 100 milionů zpráv s lidmi v krizi v USA a služba se rychle rozšiřuje.

KH

Klare Heston, LICSW

Klinická sociální pracovnice

Klare Heston je licencovaná nezávislá klinická sociální pracovnice v Ohiu. V roce 1983 získala titul Master of Social Work na Virginia Commonwealth University.

BC

Jessica B. Casey

M.A, Klinické poradenství pro duševní zdraví

Jessica B. Casey je národní certifikovaná poradkyně v Texasu. V roce 2014 získala magisterský titul v oboru klinické poradenství pro duševní zdraví na Sam Houston State University.

CS

Cliff Stamp

Magistr v oboru Rehabilitační poradenství

Cliff Stamp je rehabilitační poradce v Arkansasu. V roce 1995 získat titul MS v oboru Rehabilitační poradenství na Arkansas State University.

LG

Dr. Liana Georgoulis je licencovaná klinická psycholožka s více než 10 lety zkušeností, nyní klinickou ředitelkou Coast Psychological Services v Los Angeles. V roce 2009 získala doktorát z psychologie na Pepperdine University. Její praxe poskytuje kognitivně behaviorální terapii a další terapie založené na důkazech pro adolescenty, dospělé a páry.

LS

Lisa Shield

Kouč v oblasti randění

Lisa Shield je odbornice na lásku a vztahy žijící v Los Angeles. Má magisterský titul v oboru duchovní psychologie a je certifikovaným koučem pro život a vztahy a má více než 17 let zkušeností. její články byly publikovány v The Huffington Post, Buzzfeed, LA Times, a Cosmopolitan

HM

Hope Mirlis

Majitelka, A More Perfect Union

Hope Mirlis je poradce pro svatby a předmanželské záležitosti, a certifikovaná instruktorka jógy se specializuje na předsvatební duševní zdraví. Pracuje jako poradkyně a úřednice více než 8 let a pomohla již stovkám párů posílit jejich vztahy.

JL

John A. Lundin, Psy. D.

Klinický psycholog

John Lundin, Psy. D. je klinický psycholog s 20 lety zkušeností s léčbou duševního zdraví. Dr. Lundin se specializuje na léčbu úzkosti a nálady u lidí všech věkových skupin. Získal doktorát z klinické psychologie od Wright Institute a praxi vykonává v San Franciscu a Oaklandu v oblasti Kalifornského zálivu.

JM

Julie Morgenstern

Konzultant organizace a produktivity

Julie Morgenstern je poradkyní pro organizování a produktivitu, nejprodávanější autorka a řečník New York Times . Více než 30 let vyučuje lidi, jak překonat dezorganizaci, aby dosáhli svých cílů. Julie vystoupila v Oprah Winfrey Show, The Today Show, na CNN a jinde.

SS

Sara Solomon, MFT

Poradce pro manželství a rodinu

Sara Solomon je licencovaná terapeutka pro manželství a rodinu žijící v Brooklynu, New Yorku. Za svých 8 letech praxe pomohla jednotlivcům i párům naučit se dovednosti v komunikaci, všímavosti a zvládání úzkosti.

CC

Chloe Carmichael, PhD

Licencovaná klinická psycholožka

Chloe Carmichael, PhD je licencovaná klinická psycholožka, která provozuje úspěšnou soukromou praxi v New Yorku, se zaměřením na problematiku vztahů, zvládání stresu a kariérní koučování. Získala doktorát z klinické psychologie na Long Island University a na Amazonu je autorkou bestselleru Dr. Chloe’s 10 Commandments of Dating.

EH

Emily Silva Hockstra

Kouč pro život a kariéru

Emily Silva Hockstra je certifikovaný životní kouč s více než 10 lety zkušeností v oblasti koučování a managementu s různými korporacemi. Emily je také autorem publikací Moonlight Gratitude a Find Your Glow, Feed Your Soul.

KS

Kirsten Schuder

MS, Poradenství pro duševní zdraví

Kirsten Schuder je poradkyně pro duševní zdraví ve Virginii. V roce 2011 získala titul MS v oboru Poradenství v oblasti duševního zdraví.

TH

Tamara L. Hartl, PhD

Psycholožka

Dr. Hartl je licencovaným klinickým psychologem v Kalifornii. Absolvovala postdoktorandské stáže v programu VA Palo Alto Health Care System a Stanford v roce 2004.

AH

Alicia Hyatte je Poradce pro zdravý životní styl v Whole Family Living na Floridě. Magisterský titul Sociální práce získala na Florida International University v roce 2002.

ND

Dr. David je odborným asistentem v psychologii na University of Texas Southwestern Medical Center. V roce 2017 získala titul PsyD na Alliant International University.

TA

Tina Arnoldi, LPC

Licencovaná profesionální poradkyně

Tina Arnoldi je licencovaná profesionální poradkyně v Jižní Karolíně. V roce 1996 získala magisterský titul v oboru psychologie na Fuller Seminary.

KS

Kryss Shane, LMSW

Licencovaná magisterská sociální pracovnice

Kryss Shane je sociální pracovnice s dvojí licencí, mluvčí, expert na LGBT a poradce v oblasti inkluzivity v New Yorku, státě New Yorku. V roce 2010 získala titul MSW na Barry University.

SS

Salina Shelton, LPC

Licencovaný profesionální poradce

Salina Shelton je licencovaná profesionální poradkyně, specializující se na arteterapii v Texasu. V roce 2013 získala magisterský titul v oboru Poradenství na University of Texas v San Antoniu.

KB

Karissa Brennan, LMHC

Poradce pro duševní zdraví

Karissa Brennanová je licencovaná poradkyně pro duševní zdraví v New Yorku. V roce 2011 získala magisterský titul na City University v New Yorku.

MP

Melissa Porrey

MA, Poradenství v oblasti duševního zdraví

Melissa Porrey je poradkyní pro klinické duševní zdraví ve Washingtonu, DC. V roce 2010 získala magisterský titul na George Washington University.

LH

Laura Horne

Odbornice na zdravotní výchovu

Laura je hlavní programovou ředitelkou programu Active Minds, přední neziskové organizace na podporu duševního zdraví a vzdělávání studentů. Před prací v Active Minds vedla Laura iniciativy v oblasti veřejného zdraví u Národní asociace úředníků okresního a městského zdravotnictví a na Tulane University. Získala magisterský titul v oboru Veřejné zdraví na Tulane University. Je držitelkou certifikátu pro Specialistu pro zdravotní výchovu udělenou Národní komisí pro výchovu ke zdraví.

Veterinář

PE

Pippa Elliott, MRCVS

Veterinář, Royal College of Veterinary Surgeons

Dr. Elliott je veterinářka s více než třiceti lety zkušeností. V roce 1987 vystudovala University of Glasgow a 7 let pracovala jako veterinární chirurg. Dr. Elliott pak pracovala více než deset let jako veterinární lékař na zvířecí klinice.

MN

Melissa Nelson, DVM

Lékař veterinární medicíny

Dr. Nelson je veterinářka, která se specializuje na druhovou medicínu a medicínul velkých zvířat v Minnesotě, kde má více než 18 let zkušeností jako veterinář na venkovské klinice. V roce 1998 získala titul lékaře veterinárního lékařství na University of Minnesota.

LB

Lauren Baker, DVM

Veterinářka

Dr. Baker je veterinářka a doktorandka v oboru srovnávacích biomedicínských věd. Dr. Baker získala v roce 2016 titul doktora veterinárního lékařství na University of Wisconsin a pokračovala ve studiu PhD prostřednictvím své práce ve Výzkumné laboratoři srovnávací ortopedie.

DP

Deanne Pawlisch, CVT

Certifikovaný veterinární technik

Deanne Pawlisch je certifikovaný veterinární technik, která v Illinois pořádá školení pro veterinární praxi. Od roku 2011 je členkou představenstva Veterinary Emergency and Critical Care Foundation.

RC

Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN

Licencovaný veterinární technik

Ryan Corrigan je licencovaný veterinární technik v Kalifornii. V roce 2010 získala titul bakaláře vědy ve veterinární technice na Purdue University.

JN

Jaime Nalezny, DVM

Veterinářka exotických zvířat

Dr. Nalezny je veterinářka exotických zvířat se zaměřením na péči o ptáky, plazy, obojživelníky a exotické malé savce. V roce 2005 vystudovala University of Minnesota College of Veterinary Medicine a praktikuje více než 15 let.

Zdraví & Wellness

CC

Claudia Carberry, RD

Registrovaná dietoložka

Claudia Carberry je ambulantní dietoložka na University of Arkansas for Medical Sciences. V roce 2010 získala MS ve výživě z University of Tennessee Knoxville.

SS

Sami Skow

Certifikovaný odborník na výživu

Sami Skow je ACE certifikovaný poradce pro výživu a zdraví v New Jersey. Této profesi se věnuje od roku 2014.

MS

Melissa Stoner, RDN

Registrovaná dietoložka

Melissa Stoner je registrovaný dietolog a certifikovaný osobní trenér v Coloradu. V roce 2010 obdržela certifikát pro Registrované výživové poradenství a v roce 2012 certifikaci NASM Personal Trainer.

JE

Jourdan Evans, PhD

Osobní trenérka

Jourdan Evans je ACE certifikovaný osobní trenérka v Los Angeles. V roce 2012 získala titul PhD v oboru fyzioterapie na univerzitě St. Ambrose University a akreditaci ACE v roce 2013.

LB

Lisa Bryant, ND

Naturopat

Dr. Bryant je licencovaný naturopatický lékař a odborník na přírodní medicínu v Portlandu v Oregonu. V roce 2014 dokončila rezidenturu v oboru Naturopatické rodinné lékařství na National College of Natural Medicine.

BV

Brittany Venci, RDN

Registrovaná dietoložka

Bettany Venci je registrovaná dietoložka a výživová poradkyně v Ohiu. Svůj magisterský titul v oboru Výživa získala v roce 2013 a certifikát pro dietologii a výživové poradenství v roce 2014.

JS

Jasper Sidhu, DC

Chiropraktik

Dr. Sidhu je chiropraktik v Torontu s více než 20 lety zkušeností. Svůj certifikát získal na Canadian Memorial Chiropractic College v roce 1994, a později dokončil 3 roky certifikace v rehabilitaci.

MN

Minh Nguyen

Registrovaná dietoložka

Minh Nguyen je vedoucím oddělení výživy ve společnosti EatLove, digitální společnosti pro zdraví a výživu v Kalifornii. Je registrovaným dietologem a v roce 2015 získala magisterský titul v oboru výživy na California State University v Los Angeles.

MD

Michele Dolan

Certifikovaný osobní trenér

Michele Dolan je BCRPA certifikovaná osobní trenérka v Britské Kolumbii. Od roku 2002 působí jako osobní trenérka a fitness instruktorka.

RA

Robin Abellar

Certifikovaný osobní trenér

Robin Abellar je ACE certifikovaná osobní trenérka v Kalifornii. Je také certifikovanou instruktorkou jógy, Barre, Spin, Senior Fitness. Abellar se specializuje na jógu, hubnutí a zpevnění.

AB

Alison Buchanan

Instruktorka jógy

Alison Buchanan je Instruktorka jógy Power Vinyasa působící v Seattlu. Absolvovala více než 300 hodin tréninku se známým instruktorem jógy Baronem Baptistem a je certifikovanou Baptiste instruktorkou.

KP

Katie Phillips

Certifikovaná masážní terapeutka

Katie Phillips je certifikovaná masážní terapeutka v Kalifornii. Má více než 15 let zkušeností v oboru masážní terapie.

CE

Cécile Ellert

Holistická aromaterapeutka

Cécile Ellert je Francouzka a holistická aromaterapeutka v Pennsylvanii. Svůj magisterský titul v oboru Poradenství pro psychosomatickou psychologii získala na Bircham International University v roce 2012. Napsala šest knih o aromaterapii a detoxifikaci.

AC

Amy Chan

Zakladatel, Renew Breakup Bootcamp

Amy Chan je zakladatelkou Renew Breakup Bootcamp, zařízení, které vědecky a duchovně přistupuje k uzdravení zlomeného srdce. Její tým psychologů a koučů pomohl stovkám jednotlivců za pouhé 2 roky provozu, a bootcamp byl uveden na CNN, Vogue, New York Times a Fortune, pro svůj inovativní a vědecký přístup ke zlomenému srdci. Její debutová kniha Breakup Bootcamp bude publikována v lednu 2020 nakladatelstvím HarperCollins.

KT

Kimberly Tan

Licencovaný estetik & Odbornicce na akné u dospělých

Kimberly Tan zakladatelka a generální ředitelka společnosti Skin Salvation, kliniky pro akné v San Franciscu. Již více než 15 let je držitelkou licence na estetiku a je odborníkem na tradiční, holistické a lékařské ideologie v péči o pleť. Pracovala přímo pod Laurou Cooksey na Face Reality Acne Clinic a osobně studovala u Dr. Jamese E. Fultona, spolutvůrce Retin-a a průkopníka ve výzkumu akné. Její podnikání spojuje ošetření pleti, účinné produkty a vzdělání v holistickém zdraví a udržitelnosti.

EE

Ellen East

Majitelka & instruktorka studia jógy

Ellen East je certifikovaná instruktorka jógy a majitelka Studio 4 WholeHealth v Hartwellu v Georgii. Svůj certifikát 200RYT získala od Yoga Alliance a jógu praktikuje již více než 25 let.

RR

Robert Rice, DC

Lékař chiropraktické medicíny

Dr. Rice je chiropraktický lékař a majitel Shiloh Chiropractic v Illinois. Dr. Rice založil Shiloh Chiropractic v roce 2006. V roce 2006 získal titul DC na Logan University of Chiropractic.

PS

Patricia Somers, RD

Registrovaná dietoložka

Patricia Somers je registrovaná dietoložka v Arkansasu. V roce 1979 získala titul RD na Academy of Nutrition and Dietetics.

FM

Fanele Moyo, RD

Registrovaná dietoložka

Fanele Moyo je registrovaná dietoložka v Londýně.

CF

Courtney Fose, RD, LD, CNSC

Registrovaná dietoložka

Courtney Fose je registrovaná dietoložka a certifikovaná poradkyně pro klinickou podporu výživy na University of Arkansas pro for Medical Sciences. Od roku 2009 pracuje jako dietolog a v roce 2016 získala MS v klinické výživě z University of Arkansas.

CM

Connie Martin, RD

Registrovaná dietoložka

Connie Martin je registrovaná dietoložka specializující se na klinickou výživu v Georgii. Svůj titul B.S. v Dietologii získala na Southeast Missouri State University v roce 1982.

KR

Katie Rhodes-Smith RD, CSSD, LD

Registrovaná dietoložka

Katie Rhodes-Smith je registrovaná dietoložka v Arkansasu. Svůj titul MS v klinické výživě získala na University of Arkansas for Medical Sciences a je zakladatelkou OWN-Nutrition, LLC

CD

Caitlin Downey

Instruktorka jógy

Caitlin Downey je registrovaná instruktorka jógy ve Vermontu. Jako instruktorka jógy pracujeod roku 2014 a díky 600 hodinám tréninku získala kvalifikaci jako Phoenix Rising Yoga Therapist.

CF

Cindy Feng

Magistr v oboru Výživa a potravinářská věda

Cindy Feng je konzultant pro výživu v Kalifornii. V roce 2014 získala titul MS ve výživě a potravinářství na University of Maryland.

KR

Katrina Rodas

Odbornice na výživu

Katrina Rodas je odbornice na výživu v Kalifornii. Svůj titul B.S. ve výživě a dietetice získala na Cal State Long Beach v roce 2015.

RT

Dr. Ritu Thakur

Odbornice na Ayurvédu, přírodní a holistickou zdravotní péči

Dr. Ritu Thakur je zdravotnickou konzultantkou v Dillí v Indii s více než 10 lety zkušeností v oblasti Ayurvédy, naturopatie, jógy a holistické péče. V roce 2009 získala bakalářský titul v lékařství (BAMS) na Univerzitě BU v Bhopalu a poté v roce 2011 magisterský titul ve zdravotnictví na Apollo Institute of Health Care Management, Hyderabad.

Automotive

JS

Jay Safford

Mistr Mechanik

Jay Safford je konzultant pro automobilový průmysl a projektový manažer v Lake Worth na Floridě. Je držitelem certifikátu ASE, Ford a L1 a od roku 2005 provádí opravy automobilů.

RL

Rocco Lovetere

Mistr mechanik

Rocco Lovetere je mistr mechanik v Rocco Mobile Auto Repair v Kalifornii, který vlastní se svou rodinou. Je technikem ASE Certified Automotive a od roku 1999 pracuje v oblasti oprav automobilů.

MP

Mike Parra

Mistr Mechanik

Mike Parra je mistr mechanik v Arizoně. Je držitelem certifikátu ASE, má AA titul v oboru technologie oprav automobilů a od roku 1994 provádí opravy automobilů.

AQ

Andrew Quinn

Mistr mechanik

Andrew Quinn je mistr mechanik v Missouri. Má certifikát ASE a opravám automobilů se věnuje od roku 2010.

CL

Chris Latocki

Mistr mechanik

Chris Latocki je mistr mechanik v Sarasotě na Floridě, kde pracuje jako mechanik od roku 199č. Pracuje na opravách a diagnostice automobilů jak pro obchodní zastoupení, tak pro nezávislé obchody.

JH

Joe Hough III

Mistr Mechanik

Joe Hough III je mistr mechanik na Floridě. Specializuje se na diagnostiku, elektrotechniku, řiditelnost a klimatizaci a od roku 1978 provádí opravy automobilů.

AD

Alexander Douglas

Automechanik

Alexander Douglas je mechanik v Planet Auto v Kalifornii. Automechanikem je již od roku 1997.

AE

Andrew Everett

Mistr mechanik

Andrew Everett je mistr mechanik v Severní Karolíně. Vystudoval obor opravář elektřiny a HVAC(vytápění, větrání a klimatizace) a opravám automobilů se věnuje již od roku 1995.

DS

Derek Spohn

Mistr Mechanic

Derek Spohn je mistr mechanik v Coloradu. Je držitelem certifikátu ASE a hybrid a od roku 1998 provádí opravy automobilů.

KC

Kristin Cline

Novinářka v automobilovém průmyslu

Kristin Cline je novinářka a školitelka pro automobilový průmysl. V oblasti automobilů začala pracovat před více než 10 lety a v současné době vyučuje v mnoha dílnách pro údržbu automobilů.

JS

Jason Shackelford

Majitel, Stingray Auto Repair

Jason Shackelford je vlastníkem Stingray Auto Repair, což je rodinný autoservis v Seattlu a Redmondu ve Washingtonu. Má více než 24 let zkušeností v oblasti autoopravárenství a služeb a každý technik v Jasonově týmu má více než 10 let zkušeností.

BH

Bryan Hamby

Automobilový makléř

Bryan Hamby je vlastníkem Auto Broker Club, což je důvěryhodné autobilové makléřství v Los Angeles, Kalifornii. Na vývoji společnosti pracoval v posledních 6 letech, a vložil do ní spoustu vášně pro automobily a jedinečného talentu, díky kterému přizpůsobí proces prodeje automobilů přesně podle zákazníkova přání. S více než 1400 prodeji a poměrem 90% vracejících se zákazníků se Bryan zaměřuje na demokratizaci zkušeností s nákupem automobilů prostřednictvím transparentnosti, fér ceny a zákaznického servisu na světové úrovni.

TE

Tom Eisenberg

Majitel, West Coast Tires & Service

Tom Eisenberg je vlastníkem a manažerem v West Coast Tires & Service v Los Angeles v Kalifornii. Tom má více než 10 let zkušeností v automobilovém průmyslu. V 16 letech opravoval pneumatiky a poté dále postupoval v podnikání. Časopis Modern Tire Dealer Magazine zařadil jeho obchod mezi 10 nejlepších podniků v zemi.

Vzdělání

JK

Jamie Korsmo

Kandidát PhD, Angličtina

Jamie Korsmo je Ph.D. kandidát v angličtině na Georgia State University.

MM

Megan Morgan, PhD

PhD, Angličtina

Megan Morgan je absolventem programu Akademický poradce na School of Public & International Affairs na University of Georgia. V roce 2015 získala titul PhD v angličtině na University of Georgia.

MG

Michelle Golden, PhD

PhD, Angličtina

Michelle Golden je učitelka angličtiny v Athens v Georgii. V roce 2015 získala titul PhD v angličtině na Georgia State University.

ME

Mary Erickson, PhD

PhD, Komunikace & Společnost

Mary Erickson je hostující asistentka profesora na Western Washington University. V roce 2011 získala titul PhD v oboru Komunikace a společnost na University of Oregon.

SK

Stephanie Wong Ken

MFA, Kreativní psaní

Stephanie Wong Ken je držitelkou titulu MFA v Tvůrčím psaní z Portland State University.

DC

Diya Chaudhuri, PhD

PhD, Kreativní psaní

Diya Chaudhuri je držitelka titulu PhD v oboru Tvůrčí psaní na Georgia State University.

CT

Christopher Taylor, PhD

Pomocný asistent profesora angličtiny

Christopher Taylor je asistent profesora angličtiny na Austin Community College v Texasu. V roce 2014 získal doktorát z anglické literatury a středověkých studií na University of Texas v Austinu.

HM

High Mountain Institute

Nezisková organizace outdoorové vzdělání

High Mountain Institute je vzdělávací organizace, která se zaměřuje na pomoc studentům spojit se s přírodou, rozvíjet se jako vůdci a objevovat vzdělávání v nejlepším slova smyslu. Již více než 25 let bere HMI studenty do divočiny Colorado a Patagonia a podporuje společenství sdílené odpovědnosti, čímž vytvořila základ pro intelektuální zkušenosti.

CB

Cara Barker

Knihovnice pro výzkum a instrukce

Cara Baker získala svůj magisterský titul v oboru knihovnictví a informační věda na Univesity of Washington v roce 2014. Je výzkumnicí a instruovanou knihovnicí na Western Carolina University.

LC

Larry Cornett, PhD

Zakladatel, Brilliant Forge

Larry Cornett je kariérní poradce, který založil Brilliant Forge, aby pomáhal ambiciózním lidem vytvořit více neporazitelných kariér. Před založením Brilliant Forge byl produktovým manažerem Silicon Valley s více než 23 lety zkušeností v oblasti technologie.

GM

Gale McCreary

Zakladatelka SpeechStory

Gale McCreary je zakladatelkou SpeechStory, neziskové organizace zaměřené na zlepšení komunikačních dovedností u mladých. Dříve byla generální ředitelkou Silicon Valley a prezidentkou Toastmasters International chapter.

DK

Dan Klein

Kouč improvizace

Dan Klein je expertem na improvizaci, který vyučuje na Divadelní katedře na Stanford University, stejně jako na Stanford's Graduate School of Business. Dan již více než 20 let vyučuje improvizaci, kreativitu a vyprávění pro studenty a organizace po celém světě. Dan získal titul BA na Stanford University v roce 1991.

SR

Soren Rosier

Kandidát PhD, Vzdělání

Soren Rosier je doktorandem na Stanford's Graduate School of Education. Studuje, jak se děti učí a jak školit efektivní učitele. Před doktorandským studiem byl učitelem na střední škole v Oaklandu v Kalifornii a výzkumným pracovníkem v SRI International. V roce 2010 získal bakalářský titul na Harvard University.

HC

Harish Chandran

Strojní inženýr

Harish Chandram je jedním z předních inženýrů a výzkumných pracovníků v DeepMind, kde vede technické úsilí o integraci výsledků vyhledávání o Umělé inteligenci do produktů Google. Harish získal titul PhD v oboru výpočetní technika na Duke University v roce 2012. Má zkušenosti se samosestavením DNA, s evolučním algoritmem, výpočetní neurovědou, teorií složitosti, výpočtovou architekturou a superpočítačem.

RN

Rebecca Nguyen

Laktační poradkyně & majitelka, Family Picnic

Rebecca Nguyen je certifikovaná laktační poradkyně a porodní školitelka. Spolu se svou matkou Sue Gottschall provozuje Family Picnic v Chicagu, kde vyučují nové rodiče o porodu, kojení a vývoji dětí a vzdělávání. Rebecca vyučovala 10 let předškoláky a děti až do 3. třídy a v roce 2003 získala magisterský titul v oboru Vzdělávání v raném dětství na University of Illinois.

GM

Gonzalo Martinez

Specialista na opravy Apple a prezident CleverTech

Gonzalo Martinez je prezidentem společnosti CleverTech, firmy zabývající se technickými opravami, kterou založil před více než 5 lety. Společnost CleverTech LLC se specializuje na opravy zařízení značky Apple, jako jsou iPhony, iPady, Macbooky a iMacs. Jako vedoucí v oblasti ochrany životního prostředí recyklují hliník, části zařízení až po mikro komponenty na základních deskách, aby je mohli znovu použít při budoucích opravách. Ve srovnání s běžnou opravnou v průměru ušetří 2 - 3 libry elektronického odpadu.

BR

Bess Ruff

Magistr v oboru Životní prostředí a management

Bess Ruff je doktorandskou studentkou zeměpisu na Floridě. Magisterský titul v oboru Životní prostředí a management získala na Bren School of Environmental Science & Management, UC Santa Barbara v roce 2016.

MJ

Meredith Juncker

PhD kandidát, Biochemie a molekulární biologie

Meredith Juncker je doktorandem v oboru biochemie a molekulární biologie v Louisiana State University Health Sciences Center. Její studie jsou zaměřeny na proteiny a neurodegenerativní onemocnění.

AJ

Andree Baham Johnson

Certifikovaná učitelka v jeslích

Andree Baham Johnson je Certifikovaná učitelka v jeslích v Luisianě. Svůj certifikát jako Učitelka nejmladších dětí získala v roce 1993.

EM

Elizabeth Miller

MFA Kreativní psaní

Elizabeth Miller je držitelka titulu MFA v tvůrčím psaní z Florida International University.

CR

Carlee Rasmussen

Magistr v oboru Životopis a instrukce

Carlee Rasmussen je Specialistka na vzdělávání a Koordinátorka profesního rozvoje na Peninsula Alternative High School v San Franciscu. Svůj magisterský titul v oboru Životopis a instrukce získala na University of Colorado-Denver v roce 2014.

TB

Takiema Bunche-Smith

Prezidentka, Anahsa, LLC

Takiema Bunche-Smith je prezidentkou vzdělávací poradenské společnosti Anahsa v New Yorku. Má tři magisterské tituly a od roku 2007 do roku 2009 byla obsahovou ředitelkou pro Sesame Street.

AP

Alexander Peterman

Mgr., Vzdělávání

Alexander Peterman je Soukromý školitel na Floridě. Titul magistra získal na University of Florida roku 2017

DW

Diana Con Webber

Učitelka

Diana Con Webber je učitelkou v Arizoně. V roce 2017 obdržela certifikát Standard Elementary Education, K-8 Certificate.

CL

Catherine Valadez Lopez

Ředitelka Childcare Center

Catherine Valadez Lopes je ředitelka Childcare Center v New Yorku. Svůj magisterský titul pro vzdělávání na ZŠ získala na CUNY Brooklyn College v roce 2010.

EL

Emily Listmann

Magistr, Vzdělávání

Emily Listmann je soukromá učitelka v San Carlos, Kalifornii. Pracovala jako učitelka sociálních studií, koordinátorka kurikula a učitelka SAT Prep. V roce 2014 získala magisterský titul ve vzdělání na Stanford Graduate School of Education.

RS

Rachel Scoggins, PhD

PhD, Literární studia

Rachel Scoggins je vyučující angličtiny na Lander University. V roce 2016 získala titul PhD v oboru literárních studií na Georgia State University.

DM

Danielle McManus, PhD

PhD, Angličtina

Danielle McManus je absolventkou poradenství v Davisu v Kalifornii. V roce 2013 dokončila doktorát z anglického jazyka a literatury na UC Davis.

JM

Jeremy Mercer

Technik opravy PC

Jeremy Mercer je manažerem a vedoucím technikem v MacPro-LA v Los Angeles, Kalifornii. Má více než desetileté zkušenosti s prací na opravách elektroniky a v maloobchodních prodejnách, které se specializují na Mac i PC.

Obchod & Finance

ML

Michael R. Lewis

Podnikatel a finanční poradce

Michael R. Lewis je bývalý jednatel, podnikatel a investiční poradce v Texasu. Má více než 40 let zkušeností v oblasti Business & Finance.

CC

Colleen Campbell, PhD

Genereální ředitelka, Ignite Your Potential

Dr. Colleen Campbell je generální ředitelka a zakladatelka Ignite Your Potential Centers, koučingu pro kariéru a život se sídlem v San Francisku a Los Angeles. Colleen získala magisterský titul a doktorát z klinické psychologie a od roku 2008 je kariérním koučem.

CH

Chad Herst

Kouč Mindfulness

Chad Herst je výkonným koučem v Herst Wellner, wellness centru se sídlem v San Franciscu, zaměřeném na koučování mysli a těla. V oblasti wellness pracuje více než 25 let a má zkušenosti jako učitel jógy, akupunkturista a bylinkář.

AK

Adrian Klaphaak

Kariérní kouč

Adrian Klaphaak je kariérním koučem a zakladatelem A Path That Fits, společnosti pro kariérní a life koučing v San Francsico Bay. Pracuje s jednotlivci, kteří doufají, že budou mít pozitivní vliv na svět, a pomohl již více než 1000 lidem vybudovat úspěšnou kariéru a žít smysluplnější životy.

MT

Maureen Taylor

Generální ředitelka, SNP Communications

Maureen Taylor je generální ředitelkou a zakladatelkou společnosti SNP Communications, podnikové komunikační firmy se sídlem v San Francisco Bay. Pomáhá vedoucím představitelům, zakladatelům a inovátorům ve všech odvětvích, kteří její služby zasílání a doručování zpráv vyžívají již více než 25 let.

KK

Ken Koster

Softwarový profesionál

Ken Koster je spoluzakladatel a CTO v Ceevra a společnosti zabývající se zdravotnickou technologií. Má více než 15 let zkušeností s programováním a vedoucími softwarovými týmy ve společnostech Silicon Valley. Ken je držitelem titulů BS a MS v oboru informatiky na Stanford University.

DJ

Devin Jones

Kariérní kouč

Devin Jones je tvůrkyní „The Soul Career“, online kariérního inkubátoru pro ženy. Je držitelkou certifikátu CliftonStrengths a spolupracuje se ženami, aby jim pomohla objasnit otázku jejich smyslu a vytvoření smysluplné kariéry.

AR

Archana Ramamoorthy

Ředitelka produktového managementu

Archana Ramamoorthy je ředitelkou technologického produktového managementu ve Workday. Je specialistkou na výrobu, obhájce v oblasti bezpečnosti a na cestě za cílem umožnit větší začlenění do technologického průmyslu. Archana získala titul BS z SRM University a MS z Duke University a již více než 8 let pracuje v produktovém managementu.

GL

Gene Linetsky

Zakladatel Startupů & ředitel inženýrství

Gene Linetsky je zakladatelem startupů a softwarovým inženýrem v San Francisco Bay Area. Pracuje v technologickém průmyslu více než 30 let a v současné době je ředitelem pro inženýrství v Poynt, technologické společnosti, která buduje inteligentní terminály Point-of-Sale pro podniky.

NM

Nathan Miller

Zakladatel, Rentec Direct

Nathan Miller je podnikatel, pronajímatel a investor v oblasti nemovitostí. V roce 2009 založil Rentec Direct, společnost zabývající se správou nemovitostí. Společnost Rentec Direct dnes spolupracuje s více než 14 000 majiteli a správci nemovitostí v USA - pomáhá jim efektivně spravovat jejich nájemné.

HR

Helena Ronis

Generální ředitelka & spoluzakladatelka, VoxSnap

Helena Ronis je spoluzakladatelkou a generální ředitelkou VoxSnap, platformy pro tvorbu vzdělávacích hlasových a zvukových materiálů. Více než 8 let pracovala v produktovém a technologickém průmyslu a v roce 2010 získala titul BA na Sapir Academic College v Izraeli.

CL

Cassandra Lenfert

Certifikovaná účetní.

Cassandra Lenfert je certifikovaná účetní a finanční poradce v Coloradu. Má více než 13 let zkušeností v oblasti daní, účetnictví a osobních financí. V roce 2006 získala titul BA na University of Southern Indiana.

JH

Jack Herrick

Zakladatel wikiHow

Jack Herrick je americký podnikatel a nadšenec wiki. Jeho podnikatelské projekty zahrnují wikiHow, eHow, Luminescent Technologies a BigTray.

ED

Elizabeth Douglas

CEO of wikiHow

Elizabeth Douglas je generální ředitelkou wikiHow. Titul BS v informatice a titul MBA získala na Stanford University. Elizabeth pracuje v technologickém průmyslu více než 15 let.

DK

Darron Kendrick, JSM, CPA

Certifikovaný účetní

Darron Kendrick je profesorem účetnictví a práva na University of North Georgia. Svůj magisterský titul v oboru daňové právo získal na od Thomas Jefferson School of Law v roce 2012, titul CPA na Alabama State Board of Public Accountancy v roce 1984.

EH

Erin A. Hadley, CFP®

Certifikovaný finanční poradce®

Erin A. Hadley je hlavním partnerem ve společnosti Occidental Asset Management, LLC v Kalifornii. Je certifikovaným finančním poradcem® s více než 10letou zkušeností v oblasti řízení investic a finančního plánování.

VL

Vinny Lingam

Generální ředitel, Civic Technologies

Vinny Lingam je generálním ředitelem společnosti Civic Technologies, což je řešení pro ověřování pomocí bloků, které usnadňuje kontrolu a ochranu vaší identity.

NO

Nick O'Neill

Zakladatel, 5 Calls

Nick O'Neill je vlastníkem 5 Calls, což je aplikace, která usnadňuje kontaktování politiků. 5 Calls zkoumá politické otázky, určuje, kteří zástupci jsou pro dané téma nejvlivnější , shromažďuje telefonní čísla pro tyto kanceláře a píše skripty, které vyjadřují perspektivní názor.

DD

Deb DiSandro

Majitel ve Speak Up On Purpose

Deb DiSandro je vlastníkem Speak Up on Purpose ve Wisconsinu. Od roku 1989 je motivačním řečníkem, autorkou a koučem vypravěčů.

AE

Abayomi Estwick

Certifikovaný Life Coach

Abayomi Estwick je certifikovaný life coach v Marylandu. Svůj certifikát Life Coach získala v roce 2017

RB

Ryan Baril

Viceprezident, CAPITALPlus Mortgage

Ryan Baril je viceprezidentem společnosti CAPITALPlus Mortgage. V roce 2012 vystudoval University of Central Florida s titulem B.S.B.A. v marketingu.

DL

Dmitri Leonov

Spoluzakladatel SaneBox

Dmitri Leonov je spoluzakladatelem společnosti SaneBox, společnosti, která se snaží pomáhat uživatelům odstraňovat spam z jejich doručené pošty.

CM

Chris McTigrit

MBA

Chris McTigrit působí v oblasti obchodu, účetnictví a výroby od roku 1997. V roce 2007 získal titul MBA na University of Arkansas na Little Rock.

NC

Natacha Ciezki

Realitní makléř

Natacha Ciezki je realitní makléř v Texasu. V roce 2006 se stala členkou Texaské realitní komise.

CT

Carla Toebe

Realitní makléř

Carla Toebe je realitní makléřka z Washingtonu. Jako realitní makléřka pracuje již od roku 2005 a založila realitní kancelář CT Realty LCC v roce 2013.

JN

Jill Newman, CPA

Certifikovaný účetní

Jill Newman je certifikovaná veřejná účetní v Ohiu, s více než 20 lety zkušeností s účetnictvím. Svůj titul CPA získala od Accountancy Board of Ohio v roce 1994.

KK

Kendra Kinnison, CPA

Certifikovaný účetní

Kendra Kinnison je certifikovaná účetní v Texasu. V letech 1999 a 2000 získala titul BBA a MBA na Texas A&M University-Corpus Christi.

SM

Scott Maderer

Certifikovaný finanční poradce

Scott Maderer je certifikovaný finanční poradce v Texasu. V roce 2013 získal titul MBA na Texas A & M University-Commerce.

JB

Jerry Becerra

Licencovaný pojišťovací makléř

Jerry Becerra je prezidentem Barbary Insurance Brokerage v San Franciscu. Becerra je agentem s licencí na majetkové a úrazové pojištění s více než 30 lety zkušeností v pojišťovnictví.

RA

Ramin Ahmari

Generální ředitel & spoluzakladatel, FINESSE US Inc.

Ramin Ahmari je generálním ředitelem a spoluzakladatelem poradenské společnosti sociálních médií FINESSE. Předtím, než začal u společnosti FINESSE, spolupracoval s influencery na růstu a sponzorství a spolupracoval s významnými značkami na implementaci strategie ovlivňování a marketingu tak, že využil svých odborných znalostí v oblasti datové vědy a umělé inteligence v oblasti sociálních dat.

Různé

KJ

Kris Jensen

Ředitel, Regenerative Communities Collective

Kris Jensen je ředitelem Regenerative Communities Collective, projektového poradenství zaměřeného na regenerativní design. Dříve byl výkonným ředitelem San Bruno Mountain Watch v Kalifornii. Více než 25 let působí jako ekologický aktivista.

GH

Gary E. Hatch, PhD

Biologický vědec

Dr. Hatch je biologický vědec v důchodu v Severní Karolíně, který strávil 38 let výzkumem biochemie dýchacích cest a jeho reakce na toxiny a znečišťující látky. Od roku 1979 do roku 2015 pracoval v Agentuře pro ochranu životního prostředí USA.

MA

Michael Arnoldi

Klenotník

Rodina Michaela Arnoldiho je vlastníkem Arnoldi Jewelers v Kalifornii, tři generace trvající rodinné klenotnické firmy, která začala v Itálii a přestěhovala se do Spojených států. Michael má více než 10 let zkušeností v klenotnictví.

AH

Alex Hong

Šéfkuchař

Alex Hong je výkonný šéfkuchař a spolumajitel společnosti Sorrel, nové americké restaurace v San Franciscu. V restauracích pracuje více než deset let. Alex je absolventem Culinary Institute of America a pracoval v kuchyních Jean-Georges a Quince, v restauracích oceněných hvězdami Michelin.

GA

Gavin Anstey

Video Producent, Provozní ředitel v Cinebody

Gavin Anstey je provozním ředitelem v Cinebody. Cinebody je uživatelsky řízený obsahový software, který umožňuje značkám vytvářet okamžitý, autentický a poutavý video obsah s kýmkoliv na zemi. Předtím, než započal svou kariéru ve video produkci a softwaru, studoval Gavin žurnalistiku na University of Colorado Boulder.

CG

Carole Grogan

Majitelka, Bright Blue Events

Carole Grogan je majitelka a hlavní Event designer v Bright Blue Events, společnosti zabývající se plánováním akcí, která se specializuje na svatby. Její tým do detailů plánuje krásné svatby, stejně jako společenské a firemní akce již více než 10 let, stará se o detaily, jako je květinový design, výzdoba, personál a catering.

KB

Karen Brown

Poradce při plánování svateb & událostí

Karen Brownová je zakladatelkou a kreativní ředitelkou společnosti Karen Brown New York, která je společností zabývající se plánováním akcí, která mimo jiné realizuje firemní večírky, slavnostní předávání cen, uvedení produktů na trh, galavečerů, fundraiserů a svateb. Během posledních 6 let naplánovali stovky úspěšných akcí v celých Spojených Státech, Mexiku a Kanadě.

MD

Maya Diamond

Kouč pro randění a vztahy

Maya Diamond je kouč pro randění a vztahy v Berkeley, CA. Má 7 let zkušeností s pomáháním nezadaným lidem, kteří uvízli v pasti nefunkčních seznamovacích vzorů najít vnitřní bezpečnost, léčit jejich minulost, a vytvořit zdravé, milující a trvalé partnerství. V roce 2009 získala magisterský titul v oboru Somatické psychologie na California Institute of Integral Studies.

KK

Kathryn Kellogg

Autorka, 101 Ways to Go Zero Waste

Kathryn Kelloggo je zakladatelka webu goingzerowaste.com, internetové stránky věnované životnímu stylu, jejímž cílem je prolomit ekologicky šetrný život v jednoduchém procesu krok za krokem se spoustou pozitivity a lásky. Je autorkou publikace 101 Ways to Go Zero Waste (101 způsobů, jak se stát Zero waste) a mluvčí pro život bez plastů pro National Geographic.

TP

Travis Page

Vedoucí produkce v Cinebody

Travis Page je vedoucím produkce ve Cinebody. Cinebody je uživatelsky orientovaný software pro video obsah, který umožňuje značkám vytvářet okamžitý, autentický a poutavý video obsah s kýmkoliv na zemi.

KM

Kelly Medford

Malířka v plenéru

Kelly Medford je americká malířka žijící v Římě. Studovala klasickou malbu, kresbu a grafiku v USA i v Itálii. Pracuje především v plenéru v ulicích Říma a také maluje na zakázku pro soukromé mezinárodní sběratele. Je zakladatelkou Sketching Rome Tours, kde návštěvníky věčného města učí skicování.

PT

Pennsylvania Turnpike Commission

Organizace správy silnic

The Pennsylvania Turnpike Commission je organizace, která má na starosti provoz a údržbu Pennsylvania Turnpike, mýtné dálnice ve státě Pennsylvania.

LW

Leah Weinberg

Majitelka & Kreativní ředitelka, Color Pop Events

Leah Weinberg je majitelkou a kreativní ředitelkou společnosti Color Pop Events se sídlem v New Yorku, která se zaměřuje na plánování svateb do detailu. Leah nyní již šestým rokem řídí Color Pop a její barevná díla tipy pro svatební oslavy byly publikovány online a v tisku ve Vogue, Bravo, Thrive Global, Glamour, Marie Claire, Martha Stewart Weddings, Martha Stewart Living, The Knot, Buzzfeed a dalších.

CDB

Claire Donovan-Blackwood

Majitelka, Heart Handmade UK

Claire Donovan-Blackwood je majitelka společnosti Heart Handmade UK, stránky věnované šťastnému, kreativnímu životu. Claire je již 12 let bloggerkou,miluje výtvarné činnosti a DIY projekty a snaží se je co nejjednodušeji přiblížit i ostatním a při výrobě se zaměřuje hlavně na uvědomělost.

CB

Cinebody

Guru video produkce

Cinebody je počítačový software sídlící v Denveru, který pomáhá společnostem vytvářet profesionální video obsah pomocí spojením síly smartphonů uživatelů. Jejich uživatelsky orientovaný obsahový software umožňuje značkám vytvářet okamžitý, autentický a poutavý video obsah s kýmkoli na zemi.

LH

Lucy V. Hay

Autor, Scénárista & editor scénářů

Lucy V. Hay je autorka, editorka scénářů a blogerka, která pomáhá jiným spisovatelům s workshopy psaní, kurzy a píše svůj blog Bang2Write. Lucy je producentem dvou britských thrillerů, editorkou scénářů a poradkyní v řadě dalších funkcí a krátkých filmů. Je autorkou scénářů „Writing & Selling Thriller Screenplays“ pro řadu Creative Essentials společnosti Kamera Books a jejích následných akcí na scénářích „Drama Screenplays“ a „Diverse Characters“. Její debutový román The Other Twin je v současné době upravován pro obrazovku producenty nominovanými na Emmy za Sky's 'Agatha Raisin', Free@Last TV.

MS

Melessa Sargent

Prezident & CEO, Scriptwriters Network

Melissa Sargent je prezidentkou Scriptwriters Network, neziskové organizace, která hledá odborníky v oblasti zábavy, aby učili umění psaní scénářů pro TV, funkce a nová média. Síť slouží svým členům tak, že poskytuje vzdělávací programy, rozvíjí přístup a příležitosti prostřednictvím aliancí s odborníky v oboru a podporuje příčinu a kvalitu psaní v zábavním průmyslu.

JY

Jenny Yi

Svatební poradkyně a návrhářka

Jenny Yi je zakladatelkou společnosti Chloe+Mint, oceněné společnosti zabývající se plánováním akcí, která se specializuje na svatební plánování, design a květinový design. Jenny je v tomto průmyslu již více než 5 let a také úzce spolupracuje s významnými značkami a celebritami na různých událostech.

DL

Doug Ludemann

Profesionální akvarista

Doug Ludemann je vlastníkem a provozovatelem společnosti Fish Geeks, LLC, profesionální akvarijní služby se sídlem v Minneapolis. Více než 20 let pracoval v akvaristice a rybářském průmyslu a získal titul BS v oboru ekologie, evoluce a chování na University of Minnesota. Doug dříve pracoval s Minnesota Zoo a Shedd Aquarium v Chicagu jako profesionální akvarista.

JB

James Brown

Kouč meditace

James Brown žije v San Francisco Bay Area, je učitelem védské meditace, což je snadná a dostupná forma meditace se starodávnými kořeny. Aby se stal učitelem, dokončil dvouletý studijní program s védskými mistry, včetně čtyřměsíčního pobytu v Himalájích. V průběhu let učil tisíce lidí, jak jednotlivě, tak i ve společnostech a na konferencích od San Francisca až po Oslo.

CR

Carmela Resuma

Cestovatelka & Výkonná ředitelka, FLYTE

Carmela je výkonná ředitelka neziskové organizace FLYTE, která umožňuje studentům žijícím v komunitách s nežádoucími podmínkami zlepšit svůj život pomocí zkušenosti s cestováním. Od 3 let cestuje po světě a jejím cílem je podpořit postavení mládeže, sociální dopad a cestování.

NG

Neal Gorenflo

Zakladatel, Shareable

Neal Gorenflo je expert na sdílení a spoluzakladatel Shareable. Má více než 10 let zkušeností jako podnikatel a vůdce myšlení.

SB

Samuel Bogue

Ředitel sommeliér & konzultant

Samuel Bogue je ředitelem pro víno v Ne Timeas Restaurant Group v San Francisku, Kalifornii. Je držitelem ocenění Sommelier, Zagat "30 Under 30" a vinařským konzultantem pro některé z nejlepších restaurací v Bay Area.

EH

Emily Hickey

Zakladatelka, Chief Detective

Emily Hickey je zakladatelkou Chief Detective, agentury pro růst sociálních médií, která pomáhá některým z nejlepších světových maloobchodních prodejců a začínajících firem rozšiřovat svou reklamu na Facebooku a Instagramu. Více než 20 let pracuje jako odbornice na růst a v roce 2006 získala magisterský titul na Stanford Graduate School of Business.

LL

Lauren Chan Lee

Produktová vedoucí, Care.com

Lauren Chan Lee je vedoucí ředitelkou produktového managementu na Care.com, největším online trhu pro vyhledávání a správu rodinné péče. V produktovém managementu pracuje již více než 10 let v celé řadě specializací a oblastí. V roce 2009 získala titul MBA na Northwestern University.

HH

Hoffelt & Hooper

Odborníci na vyšívání

Hoffelt & Hooper je malý rodinný podnik, který byl založen v roce 2016. Tým Hoffelt & Hooper vytváří krásné, personalizované umělecké kusy včetně výšivek a souprav k vlastnímu tvoření.

IC

Ikaika Cox

Mechanik kol

Ikaika Cox je ředitelem divize Provo Bicycle Collective v Provo, Utahu. V roce 2015 získal titul BA v literatuře a filozofii na Utah Valley University a od roku 2012 působí jako mechanik kol.

AE

Allyson Edwards

Cestovatelka & Mezinárodní poradce

Allyson Edwards vystudoval Stanford University s titulem BA v oboru Mezinárodní vztahy. Poté pokračovala ve snaze usnadnit mezinárodní partnerství s agenturami ve více než dvaceti zemích a konzultovala společnosti v průmyslových odvětvích napříč vzděláváním, fintech a maloobchodem.

JD

John Damico

Výkonný šéfkuchař

John Damico je výkonný šéfkuchař ve Wisconsinu. V roce 2015 obdržel certifikát ServSafe a od roku 2014 je MATC Culinary Instructor.

MW

Mark Webster

Profesor Web Designu

Mark Webster je profesorem Web designu na Clover Park Technical College ve Washingtonu. CPTC vyučuje od roku 2002, a to jak na katedře Designu médií, tak na katedře Počítačového programování a Vývoje webu.

IA

Inga Aksamit

Cestovní spisovatelka

Inga Aksamit je spisovatelka, fotografka a autorka s více než 10 lety zkušeností. Vydala dvě knihy a publikovala v mnoha časopisech.

JM

James McKenna

Copywriter & Producent

James McKenna je Copywriter a Producent v Cincinatti, produkující obsah na volné noze, včetně tiskové reklamy, televizních spotů a webových stránek. Ve všeobecné reklamě pracoval 15 let.

SM

Stuart Morgan

Profesionální fotograf

Stuart Morgan je profesionální fotograf v Kalifornii. Promoval na Brooks Institute of Photography v roce 2011.

DG

Daniela Gutierrez-Diaz

Návrhářka střihů

Daniela Gutierrez-Diaz je profesionální tvůrce střihů a návrhářka oděvů v DGpatterns. Vytváří moderní a jedinečné střihy, které jsou vhodné pro rušný každodenní život. Její úspěšný blog s názvem On the Cutting Floor obsahuje tipy pro šití a střihy ve formátu PDF pro různé projekty a návrhy.

Osobní péče & Styl

RR

Rebekah Rossman

Profesionální modelka

Rebekah Rossman je modelka s více než 9 000 sledujícími na YouTube. Modelingu se věnuje od roku 2012.

CG

Cassy Gerasimova

Profesionální modelka

Cassy Gerasimova je modelka u NEXT Model Management v Kalifornii. S modelingem má více než 10 let zkušeností.

RS

Rebecca Shores

Umělecká maskérka

Rebecca Shores je beauty bloggerka, umělkyně a nadšenkyně do make-upu žijící v Seattlu ve Washingtonu. Její YouTube kanál s make-up tutoriály má více než 10 000 odběratelů.

TK

Tamara Kelly

Designerka háčkování

Tamara Kelly je autorka a designérka. Má více než 14 let zkušeností s projekty háčkování a pletení.

CJ

Catherine Joubert

Osobní stylistka

Catherine Joubert je osobní stylistka, která pracuje s širokou škálou klientů na zdokonalování svého stylu. V roce 2012 založila Joubert Styling a od té doby vystupuje na Buzzfeed a v spolupracuje s celebritami jako Perez Hilton, Angie Everhart, Tony Cavalero, Roy Choi a Kellan Lutz.

KH

Kalee Hewlett

Módní expertka a kouč na proměnu

Kalee Hewlett je módní expertka a kouč na proměnu a pracuje v módním průmyslu více než 15 let. Pracovala v televizi, tisku a korporátním poradenství, stejně jako ve stylingu slavných a jednotlivců. Její práce byla uvedena v mnoha časopisech, jako jsou NOX, DT a The Verge.

TB

Tannya Bernadette

Zakladatelka, The Closet Edit

Tannya Bernadette je zakladatelka The Closet Edit, osobní stylingová služby se sídlem v Seattlu. V módním průmyslu působí více než 10 let a získala titul BA v oboru módní marketing a podnikání.

PI

Patrick Evan

Majitel, Patrick Evan Salon

Patrick Evan je majitelem Patrick Evan Salon, kadeřnictví v San Franciscu. Kadeřníkem je více než 25 let a majitelem salonu více než 15 let. Patrick Evan Salon byl hodnocen časopisem Allure jako nejlepší kadeřnictví v San Franciscu.

CH

Candace Hanna

Majitelka, Style by Candace

Candace Hanna je stylistka a expertka na styl žijící v Jižní Kalifornii. S 15 lety zkušeností v oblasti korporátní módy, nyní spojila své obchodní schopnosti a tvůrčího ducha a vytvořila Style by Candace, osobní stylingovou agenturu.

DV

Daniel Vann

Licencovaný estetik

Daniel Vann je kreativním ředitelem Daredevil Cosmetics, ateliéru v Seattlu. Pracuje v kosmetickém průmyslu více než 15 let a v současné době je licencovaným estetikem a školitelem v oblasti make-upu.

CM

Cassandra McClure

Odbornice na Čistou krásu

Cassandra McClure je zastánkyní čisté krásy, a snaží se zvýšit používání udržitelné a zdravé kosmetiky. V kosmetickém průmyslu se pohybuje více než 15 let jako modelka, vizážistka a zakladatelka kosmetické společnosti.

EM

Erin Micklow

Stylistka šatníku

Erin Micklow je nezávislá stylistka šatníku a konzultantka žijící v Los Angeles. Více než 10 let se pohybuje v oblasti v herectví, krásy a stylingu a mimo jiné se objevila v The Hollywood Reporter, Variety, a TMZ

MC

Melynda Choothesa

Módní návrhářka, Couture Zen

Melynda Choothesa je módní návrhářka, návrhářka šatníků a umělecká ředitelka s více než 10 letou zkušeností s poradenstvím různým klientům. Pracovala jako kreativec pro módní přehlídky, dělala kostýmní design pro hrané filmy a osobní styling garderóby, a to jak v rámci své domovské základny v LA, tak mezinárodně.

HP

Hannah Park

Profesionální stylistka

Hannah Park je profesionální stylistka a osobní nákupčí se zkušenostmi s e-commerce stylingem, stylingem celebrit a osobním stylingem. Vede stylingovou společnost The Styling Agent se sídlem v LA, kde se zaměřuje na pochopení každého jednotlivce, s nímž pracuje, a na stylingu šatníku přesně podle jejich potřeb.

AR

Alicia Ramos

Lékařský estetik

Alicia Ramos je licencovaný estetik a majitelka Smoothe Denver v Denveru, Coloradu. Svoji licenci získala na School of Botanical & Medical Aesthetics, kde získala znalosti v aplikaci řas, dermaplaningu, voskování, mikrodermabrazi a chemickém peelingu a nyní poskytuje služby v péči o pokožku stovkám klientů.

MA

Michael Van den Abbeel

Majitel, Mosaic Hair Studio

Michael Van den Abbeel je vlastníkem Mosaic Hair Studio a Blowout Bar, kadeřnictví v Orlandu na Floridě. Má více než 17 let zkušeností se stříháním, stylingem a barvením vlasů.

AS

Arthur Sebastian

Majitel, Arthur Sebastian Hair Salon

Arthur Sebastian je majitelem kadeřnictví Arthur Sebastian Hair Salon v San Francisku. Jako kadeřník pracuje více než 20 let a věří, že skutečná práce úspěšného kadeřníka vychází z vášně a lásky k vlasům. V roce 1998 obdržel svou kosmetologickou licenci.

MN

Marta Nagorska

Nehtařka & Bloggerka

Marta Nagorska je nehtařka a blogerka v oblasti zdobení nehtů žijící v Londýně. Provozuje úspěšný blog Furious Filer, kde poskytuje návody v péči o nehty a pokročilém zdobení nehtů. Nehtovému zdobení se věnuje více než 5 let.

NS

Natalie Kay Smith

Spisovatelka o udržitelné módě

Natalie Kay Smith je spisovatelka o udržitelné módě, která již pět let píše o udržitelné módě a zeleném životu. Ve snaze ukázat čtenářům, že existuje i zodpovědný přístup k udržitelné módě, spolupracovala s více než 400 značkami po celém světě.

MJ

Melissa Jannes

Licenovaná estetička a školitelka pro brazilskou depilaci

Melissa Jannes je licencovaná estetička, majitelka Maebee's Beauty Studio ve Philadelphii, studia poskytující kvalitní služby s individualizovanou pozorností. Je také národní školitelkou pro Universal Companies, přední dodavatele z jednoho zdroje pro více než 30 000 lázeňských profesionálů ve 47 zemích. V roce 2008 získala titul estetika na The Beauty School of Middletown a získala licenci v New Yorku i v Pensylvánii. V roce 2012 získala její depilace voskem do bikin ocenění „Best of Beauty“ časopisu Allure Magazine.

LY

Lindsay Yoshitomi

Nehtová bloggerka

Lindsay Yoshitomi je nail artovou umělkyní na blogu Lakquered Lawyer. V časopisu Nail It! byla uvedena jako jedna z „Bloggerů, které byste měli znát“ a byla na titulní straně časopisu Nail Art Gallery Magazine. Umění nail artu se věnuje více než 15 let.

DY

Diana Yerkes

Hlavní estetička, Rescue Spa NYC

Diana Yerkes je vedoucí estetička v Rescue Spa NYC. Absolvovala estetickou výchovu na Aveda Institute a International Dermal Institute. Diana je členkou komunity ASCP a je držitelkou certifikátů v programech Wellness for Cancer a Look Good Feel Better.

CS

Christina Santelli

Zakladatelka, Style Me New

Christina Santelli je majitelkou a zakladatelkou Style Me New, poradenské služby pro šatník. Po úspěšné kariéře ve finančním průmyslu pracuje více než 6 let jako stylistka.

JG

Joanne Gruber

Profesionální stylistka

Joanne Gruber je majitelkou The Closet Stylist, osobní stylové služby spojující úpravu a organizaci šatníku. V módním a stylovém průmyslu pracuje více než 10 let.

SK

Susan Kim

Profesionální stylistka

Susan Kim je vlastníkem společnosti Sum + Style Co., společnosti pro osobní styling se sídlem v Seattlu, která se zaměřuje na inovativní a dostupnou módu. Má více než 5 let zkušeností v módním průmyslu a získala titul AA na Fashion Institute of Design & Merchandising.

SA

Stephanie Alexandris

Fashion stylistka

Stephanie Alexandris je módní stylistka v New Yorku. Má magisterský titul v oboru Módního obchodu a od roku 2008 pracuje jako stylistka.

AH

Ashlea Henson

Výtvarnice malující na obličeje

Ashlea Henson je maskérka a výtvarnice malující na obličeje a také učitelka, která má na YouTube více než 50 000 odběratelů.

JF

Jocy Paixão Fortes

DIY švadlena

Jocy Paixão Fortes je DIY švadlena a módní nadšenec se sídlem v Nizozemsku. Její kanál joici na YouTube s tématikou DIY a cestováním má více než 100 000 odběratelů.

MS

Mona Schmitt

Odborník na řemeslná DIY

Mona Schmitt je odbornice na řemeslné DIY projekty, které zahrnují předělávání nábytku, domácí výzdobu, šperky, řemesla, & šití. Její YouTube kanál s názvem CraftKlatch, má přes 100 000 odběratelů.

NW

Nancy Wynn

Učitelka pletení

Nancy Wynn je z Minnesoty a celý život plete. Je členkou spolku Minnesota Knitters Guild a spolku Knitting Guild. Její YouTube kanál, Wynn Knit, má přes 10 000 odběratelů.

AR

Alex Richardson

Beauty Bloggerka

Alex Richardson je poradce pro digitální marketing a beauty bloggerka s bohatými znalostmi týkajícími se prodlužování vlasů.

CS

Camille Sanghera

Odbornice na krásu

Camille Sanghera je majitelkou společností Lash Envy Cosmetics a Esvee Beauty v Britské Kolumbii, které založila v roce 20014.

LM

Laura Martin

Licencovaná kosmetička

Laura Martin je licencovaná kosmetička v Georgii. Od roku 2007 působí jako kadeřnice a od roku 2013 učitelka kosmetologie.

AA

Ashley Adams

Licencovaná kosmetička

Ashley Adams je licencovaná kosmetička a vlasová stylistka v Illinois. Své vzdělání v oboru kosmetologie dokončila na John Amico School of Hair Design v roce 2016.

KH

Kiara Hamed

Umělecký tatér

Kiara Hamed je umělecký tatér v Texasu. V roce 2010 získala certifikaci Tattoo Artist.

SF

Stephanie Fajardo

Profesionální stylistka

Stephanie Fajardo je osobní stylistka žijící v Portlandu v Oregonu. Svou kariéru odstartovala v televizi, focením a natáčením a jako stylistka pracuje více než 17 let.

YB

Ylva Bosemark

Zakladatel White Dune Studio

Ylva Bosemark je středoškolská podnikatelka a zakladatelka White Dune Studio, malé firmy, která se specializuje na laserem vyřezávané šperky. Sama je jako mladá vášnivou inspirací pro ostatní mladé lidi, aby ze své vášně udělali podnikání.

YA

Yuka Arora

Umělecká maskérka

Yuka Arora je samouk, který se specializuje na abstraktní umění. Více než 5 let experimentuje s make-upem a za pouhých 5 měsíců získala více než 5600 sledujících na Instagramu. Jejích barevných a abstraktních looků si všimli mimo jiné Jeffree Star Cosmetics, Kat Von D Beauty, Kolekce Sephora.

NM

Nine Morrison

Odbornice na svatby a krásu

Nine Morrison je vlastníkem WedLocks Bridal Hair & Makeup, největší svatební kosmetické společnosti v Coloradu. V kosmetickém průmyslu působí více než 10 let a také cestuje jako školitelka krásy a obchodní konzultantka.

AD

Alison Deyette

Odbornice na styl

Alison Deyette je odbornice na styl a TV moderátorka s více než 20 lety zkušeností v módě, stylu a televizi. Připravovala a řídila focení po celém světě pro různé časopisy, včetně Good Housekeeping , People StyleWatch a Mode . Alison byla také jmenována jednou z nejlepších stylistek v Los Angeles časopisem Variety .

KG

Katya Gudaeva

Profesionální maskérka

Katya Gudaeva je profesionální vizážistka žijící v Seattlu ve Washingtonu. Pracuje v kosmetickém průmyslu téměř 10 let a pracovala pro klienty jako Microsoft, Amazon, Amy Schumer a Barneys New York.

VT

Veronica Tharmalingam

Profesionální stylistka

Veronica Tharmalingam je osobní stylistka žijící v Los Angeles a Paříži. Má více než 10 let zkušeností s návrhem garderóby pro muže a ženy.

LS

Lauren Schugar

Profesionální stylistka

Lauren Schugar je profesionální módní stylistka. V módním průmyslu pracuje již 20 let a v současné době se specializuje na výrobu šatníků pro focení a natáčení..

VG

Vanessa Garcia

Licencovaná kosmetička

Vanessa Garcia je licencovaná kosmetička v Kalifornii. Má více než 10 let zkušeností s vlasovým stylingem.

JC

Joy Cho

Návrhářka & Odbornice na styl, Oh Joy!

Joy Cho je zakladatelkou a kreativní ředitelkou lifestylové značky a designového studia Oh Joy!, kterou založila před více než 10 lety. Její návrhy jsou známé pro hravost, barvy a nezaměnitelný styl. Je autorkou tří knih a působila jako konzultantka pro kreativní podniky po celém světě.

Dům & Zahrada

MM

Melissa Maker

Zakladatel, Clean My Space

Melissa Maker je hostitelem a editorem CleanMySpace, YouTube kanálu a blogu s více než 1 milionem odběratelů. Má více než 10 let zkušeností v profesionálním uklízení a vydává užitečné tipy, co se domova týče.

MR

Mathew Rice

Profesionální pekař & Dezert Influencer

Mathew Rice pracuje od konce devadesátých let v cukrářských kuchyních po celých Spojených státech. Jeho výtvory jsou uváděny v Food & Wine, Bon Appetit a Svatby Marthy Stewartové. V roce 2016 byl Mathew jmenován jedním z top 18 kuchařů, které se vyplatí sledovat na Instagramu.

RC

Ralph Childers

Mistr elektrikář

Ralph Childers je mistr elektrikář v Portlandu v Oregonu. Více než 30 let dělá a vyučuje elektrotechniku a získal titul BS v elektrotechnice na University of Louisiana.

SM

Steve Masley

Bio zeleninová zahrada

Steve Masley navrhuje a udržuje bio zeleninové zahrady v oblasti San Francisco Bay více než 30 let. V letech 2007 a 2008 vyučoval Steve na Stanford University obor Místní udržitelné zemědělství.

CW

Chris Willatt

Majitel, Alpine Maids

Chris Willatt je vlastníkem a zakladatelem Alpine Maids, nejvýše hodnocené úklidové agentury v Denveru v Coloradu. V roce 2012 získal titul BS na University of Colorado.

AM

Ashley Matuska

Majitelka, Dashing Maids

Ashley Matuska je majitelkou a zakladatelkou Dashing Maids, úklidové agentury zaměřené na udržitelný rozvoj v Denveru v Coloradu. V odvětví zaměřeném na úklid pracuje již více než 5 let.

CP

Chris Parker

Zakladatel Parker Eco Pest Control

Chris Parker je zakladatelem společnosti Parker Eco Pest Control, služby udržitelné kontroly škůdců v Seattlu. Má certifikát pro komerční použití pesticidů ve státě Washington a titul BA získal na University of Washington v roce 2012.

JH

Jeff Huynh

Generální ředitel, Handyman Rescue Team

Jeff Huynh je generálním ředitelem Handyman Rescue Team, komplexním servisním řešením v domácích službách, renovaci a opravách v oblasti Greater Seattle. Více než 5 let pracuje jako údržbář a má certifikaci v oblasti elektroniky.

CF

Christel Ferguson

Profesionální organizátorka

Christel Ferguson je vlastníkem společnosti Space to Love, která funguje již více než 5 let. Má certifikát ve Feng Shui a je členkou National Association of Productivity & Organizing Professionals.

NR

Norman Raverty

Majitel, San Mateo Handyman

Norman Raverty je majitelem San Mateo Handyman, servisem v San Francisco Bay Area. Více než 20 let pracuje v tesařství, opravách a přestavbách domů.

DK

Donna Smallin Kuper

Odbornice na organizování & Autorka

Donna Smallin Kuper je oceněná odbornice na organizování. Je nejprodávanější autorkou více než tuctu knih o organizaci nepořádku a zjednodušení života, a k vidění byla na CBS, ABC a CNN.

SA

Sam Adams

Majitel, Cherry Design + Build

Sam Adams je vlastníkem společnosti Cherry Design + Build, bytového designu a stavební firmy, která působí v oblasti Greater Seattle Area již více než 13 let. Bývalý architekt Sam je nyní kompletní dodavatel služeb, specializující se na přestavby bytů a doplňky.

MN

Mitchell Newman

Ředitel, Habitar Design a Stratagem Construction

Mitchell Newman je ředitelem společnosti Habitar Design a sesterské společnosti Stratagem Construction v Chicagu. Má 20 let zkušeností v oblasti stavebnictví, interiérového designu a vývoji na trhu nemovitostí. Dříve byl uměleckým ředitelem v divadle a Atestovaným rodinným lékařem.

CS

Chai Saechao

Majitel, Plant Therapy

Chai Saechao je zakladatelem a majitelem podniku Plant Therapy v San Francisku a samozvaným lékařem rostlin. Opustil svou práci, kterou vykonával 10 let, aby v roce 2018 založil Plant Therapy. V té době měl ve svém ateliéru přes 250 pokojových rostlin. Věří v léčebnou sílu rostlin, a doufá, že bude i nadále moci sdílet svou lásku k rostlinám s každým, kdo je ochoten naslouchat a učit se.

IO

Ilya Ornatov

Zakladatel, NW Maids

Ilya Ornatov je zakladatelem a majitelem NW Maids, úklidové služby v Seattlu ve Washingtonu. Společnost NW Maids Ilya založil v roce 2014 s důrazem na předem stanovenou cenovou nabídku ,snadnou online rezervaci a důkladné úklidové služby.

HB

Hussam Bin Break

Provozní manažer, Diagno Pest Control

Hussam Bin Break je provozní manažer ve společnosti Diagno Pest Control. V Pest Control v Greater Philadelphia Area pracuje více než 4 roky, nejprve jako technik a nyní jako provozní manažer.

BP

Bridgett Price

Guru v oblasti úklidu & spolumajitelka, Maideasy

Bridgett je spolumajitelkou Maid Easy, místní společnosti pro úklid bytů ve Phoenixu v Arizoně. Vede a řídí iniciativy růstu podniku a řídí každodenní provoz úklidové firmy.

MS

Marcus Shields

Guru v oblasti úklidu & majitel, Maideasy

Marcus je majitelem Maid Easy, místní společnosti pro úklid bytů ve Phoenixu v Arizoně. Jeho zájem o úklid se datuje až k jeho babičce, která v 60. až 70. letech 20. století uklízela domy pro obyvatele údolí. Poté, co více než deset let pracoval v technice , se vrátil do čisticího průmyslu a otevřel Maid Easy, aby předal svou rodinou vyzkoušené a prověřené metody své rodiny domovům v celé oblasti Phoenix Metro Area.

PS

Peter Salerno

Odborník na instalace

Peter Salerno je majitelem profesionální instalační společnosti Hook it Up Installation, která v Chicagu a okolí zavěšuje umělecké a jiné předměty. Peter má více než 20 let zkušeností s instalací uměleckých a jiných montážních předmětů v obytných, komerčních, zdravotnických a pohostinských prostorech.

EM

Emily Margolis

Pekařka

Emily Margolis je podnikatelka v pekárně v Baltimore, MD. S více než 15 lety pekařských zkušeností založila v roce 2018 Baking with Chef Emily, která nabízí soukromé lekce pečení v oblasti D.C.

PS

Pete Sveen

DIY kutil

Pete Sveen je nadšenec do DIY žijící v Montaně. Vytváří a sdílí inspirativní video tutoriály o stavebních projektech, od konstrukce nábytku až po kovoobrábění. Jeho YouTube kanál, DIY Pete, má přes 240 000 odběratelů.

KG

Katie Gohmann

Zahradnice

Katherine Gohmann je profesionální zahradnice v Texasu. Od roku 2008 je domácí a profesionální zahradnice.

LP

Lydia Patubo

Zahradnice

Lydia Patubo je manažerka zahradního centra Flowercraft v San Franciscu. Studovala environmentální zahradnictví na City College v San Franciscu a má více než 10 let zkušeností s ekologickým zahradnictvím.

PR

Poppie Rodriguez

Floristka

Poppie Rodriguez je vlastníkem a zakladatelem Sashay Floral v Kalifornii, kde v současné době pracuje jako květinářka. Rodriguez má více než 25 let zkušeností v oblasti květinového průmyslu.

AC

Andrew Carberry

Odborník na potravinové systémy

Andrew Carberry pracuje na programu školní zahrada a z farmy do školy od roku 2008. Nyní je programovým spolupracovníkem ve Winrock International, kde pracuje v týmu Community Based Food Systems.

TW

Anthony "TC" Williams

Profesionální krajinář

Anthony "TC" Williams je profesionální krajinář v Idaho. Je prezidentem a zakladatelem organizace Aqua Conservation Landscape & Irrigation, registrované krajinářské obchodní entity v Idaho.

CK

Charles Korte

Zahradník & farmář

Charles Korte je zahradník v Michiganu. Vyrostl na farmě vyrábějící mléčné produkty a v současnosti působí jako dobrovolník na jedné organické farmě a zahradě.

MS

Mark Spelman

Generální dodavatel

Mark Spelman je generálním dodavatelem v Texasu. Od roku 1987 je stavebním profesionálem.

MM

Maggie Moran

Zahradnice

Maggie Moran je profesionální zahradnicí v Pensylvánii.

LK

Lauren Kurtz

Zahradnice

Lauren Kurtz je přírodovědec a zahradní specialistka pro město Aurora v Coloradu. V současné době spravuje zahradu Water-Wise Aurora Municipal Center pro Oddělení ochrany vod.

TB

Tom Blake

Barman profesionál

Tom Blake spravuje barmanský blog, craftybartending.com. Od roku 2012 je barman a napsal knihu s názvem The Bartender's Field Manual.

BL

Bobby Lock

Certifikovaný deratizátor

Bobby Lock je majitelem Lock Exterminating Services v Georgii. Je držitelem státního certifikátu s názvem Household Pest Control and Wood Destroying Organisms.

KT

Katherine Tlapa

Návrhářka interiérů

Katherine Tlapa je hlavní designérkou a majitelkou Honey Bee Interior Design, LLC v Severní Karolíně. Svůj titul BFA v architektuře interiéru získala na Ohio Universityv roce 2016.

GP

Guadalupe Padilla

Zakladatel, Desert Oasis, LLC

Guadalupe Padilla je majitelkou Desert Oasis Landscaping and Handyman Services, LLC v Novém Mexiku. Od roku 1998 pracuje v tesařství a krajinářství.

MD

Michelle Driscoll

Zakladatel, Mulberry Maids

Michelle Driscoll je majitelkou Mulberry Maids v Coloradu. Driscoll v roce 2016 získala magisterský titul v oboru Veřejného zdraví na Colorado School of Public Health a rozumí zdravotním přínosům čistého životního prostředí.

RH

Ronny Husser

Licencovaný elektrikář

Ronny Husser je licencovaný elektrikář v Maine. Je certifikovaným členem National Association of Home Inspectors a od roku 1984 provádí domácí elektroinstalace.

PV

Phillip Verdin

Zakladatel, Plus Ultra Painting

Phillip Verdin je vlastníkem Plus Ultra Painting v Kansasu. Od roku 1998 působí jako malíř.

AG

Amie Gundrum

Osobní šéfkuchařka

Amie Gundrum je Osobní šéfkuchař a caterer v Severní Karolíně. Svůj certifikát pro kulinářské podnikání získala v roce 1982.

FM

Faris Mersi

Podnikatel v oblasti úklidu & zakladatel, Pourti Agency

Faris Mersi je podnikatel v úklidovém průmyslu a je odborníkem na hledání profesionálů v oblasti úklidu. Je zakladatelem Pourti Agency, agentury pro domácí služby, která spojuje klienty s nejlepšími odborníky na úklid domácností ve Philadelphii.

Sporty

CA

Christine Amber

Certifikovaný instruktor jezdectví

Christine Amber provozuje jezdecké služby v Kalifornii, kde trénuje jezdce i koně. Je držitelem certifikátu American Riding Instructors a American Association for Horsemanship Safety.

DL

Daniel Leon

Profesionální fotbalista

Daniel Leon hrál profesionální fotbal ve Španělsku a Polsku od roku 2011-2013. Než začal hrát profesionálně, hrál za Stanford University Varsity Soccer Team.

RV

Reena Vokoun

Fitness instruktorka

Reena Vokoun je ACE certifikovaná fitness a taneční instruktorka v Kalifornii. Je zakladatelkou společnosti Passion Fit, společnosti pro zdraví, wellness a fitness.

KS

Kaitlyn Shannon

Zakladatel, Blue Ocean Aquatics

Kaitlyn Shannon je vlastníkem Blue Ocean Aquatics v New Yorku. Od roku 2008 pracuje jako instruktorka plavání.

PF

Peter Fryer

Tenisový profesionál a spisovatel

Peter Fryer je tenisový spisovatel a trenér žijící v Derry v Severním Irsku. Odbornou výuku tenisu absolvoval krátce po ukončení univerzity a tenis již přes 13 let vyučuje. Peter začal psát Love Tennis Blog v roce 2010 a přispívá do BBC a národních médií.

CF

Clare Flanagan

Bývalá závodní běžkyně

Clare Flanagan je bývalá soutěžící NCAA Division I běhu na dlouhou trať, za Stanford University. Běhá již více než deset let, v minulosti vyhrála 6 státních šampionátů třídy A v Minnesotě, nastavila státní rekord v běhu na 1600m a kvalifikovala se na Nike Cross Country Nationals.

HP

Halle Payne

Vedoucí výletů za pěší turistikou

Halle Payne je turistikou v severní Kalifornii již více než 3 roky. Byla vedoucí programu outdoorového vzdělávání na Standford University, vedoucí turistiky pro Stanford Sierra Conference Center, a vyučovala kurzy v oblasti outdoorového vzdělávání a principů nezanechání žádných stop v přírodě.

TC

Tyler Courville

Ultramaratonista a horský běžec

Tyler Courville je velvyslanec značky Salomon Running. Běžel v 10 ultra a horských závodech po celých Spojených státech a Nepálu a v roce 2018 vyhrál Crystal Mountain Marathon.

GN

Gavin Nelson

Učitel plachtění

Gavin Nelson vyrůstal na pobřeží Connecticutu a s plachetnicí se plavil již od útlého věku. Plachtění vyučuje na táborech pro různé věkové skupiny jak v Connecticutu, tak i v oblasti Lake Tahoe.

TC

Thomas Churchill

Vedoucí výprav pro pěší turistiku a batůžkaření

Thomas Churchill je v posledních pěti letech turistickým vedoucím s názvem Stanford Pre-Orientation Trip Leader and Adventure Program Guide po celé Kalifornii. V současnosti je Thomas již 3 měsíce turistický průvodce u Stanford Sierra Conference Center a vede denní výlety v Desolation Wilderness v Severní Kalifornii.

EN

Erika Noble

PCIA Certifikovaná instruktorka lezení po skalách

Erika Noble vystudovala Stanford University s titulem BS v oboru Management a inženýrství. Poté, co soutěžila v kolegiátních horolezeckých soutěžích jako součást Stanfordského horolezeckého týmu, Erika pracovala jako instruktor horolezectví v Lake Tahoe. Hory slézá po celé Kalifornii a na jihozápadě.

MB

Misty Benson

Trenérka fotbalu

Misty Benson je fotbalový trenér v Texasu. Od roku 2003 je hlavní trenérkou fotbalových týmů na střední škole a od roku 2013 koordinátorkou národních fotbalových týmů USA.

AM

Andre Martins

Majitel, Orlando Kart Center

Andre Martins je zakladatel a majitel Orlando Kart Center na Floridě. Prací na motokárách se zabývá jež 25 let a na motokárách závodil po celém světě.

JH

James Hassey

Profesionální instruktor golfu

James Hassey je profesionální golfový instruktor v Kalifornii. Golfovým instruktorem je od roku 2007.

KL

Kody Lee

Průvodce, výlety za rybařením

Kody Lee je průvodce rybářskými výlety ve Washingtonu. Od roku 2015 pracuje jako průvodce a celý život loví.

SL

Steve Lavin

Majitel, Green Oak Bicycles

Steve Lavin je vlastníkem Green Oak Bicycles v Coloradu. Cyklistice se věnuje od roku 1988.

RM

Rishabh Mehan

Trenér kriketu

Rishabhn Mehan je operátorem kriketových systémů ve Spojeném království. Od roku 2016 trénuje kriket v Londýně, kdy získal certifikát úrovně 2 v koučování mladých lidí a kriketu dospělých (QCF).

HP

Herb Perez

Velmistr Taekwondo

Herb Perez je olympijský medailista z roku 1992 v Taekwondu. Perez vytvořil v USA učební plán pro rozvoj trenérů Taekwondo a sportovce a nyní působí jako předseda Výboru pro vzdělávání Světové federace Taekwondo.

SV

Sandy Velazquez

Trenérka plavání

Sandy Velazquez je bývalá trenérka plavání v Tepetlaoxtoc, Mexiku. Plavání učila od roku 2002-2010.

GP

Gary Petrin

Trenér basketbalu

Gary Petrin je vlastníkem a prezidentem AVCSS Basketball, který poskytuje prostředky pro trenéry basketbalu mládeže. Má více než 30 let zkušeností v koučování basketbalu na různých úrovních.

CA

Chris Atkinson

Palo Alto Bicycles

Chris Atkinson je manažer prodeje v Palo Alto Bicycles v Kalifornii, kde pracuje od roku 2014. Společnost Palo Alto Bicycles vnikla v roce 1930.

HB

Henry Brown

Hráč Ultimate Frisbee

Henry Brown hraje ultimate frisbee na Santa Clara University.

SW

Sarah Williamson

Nadšenec do koní

Sarah Williamson se účastní koňských jezdeckých a výstavních událostí ve Velké Británii více než 6 let.

EK

Eric Kottke

Triatlonista a trenér

Eric Kottke dělá triatlon již více než 18 let. V roce 1997 dokončil svůj první triatlonový sprint na trati v LA.

DH

Drew Hutchins

Stanfordský mužský fotbalový tým, 2010-2014

Drew Hutchins je asistent trenéra pro mužský univerzitní fotbalový tým na Cornell University. Hutchins hrál za Stanford University Men's Varsity Soccer Team od 2010-2014.

CB

Cynthia Barboza

Profesionální voleybalista

Cynthia Barboza byla 10 let členkou ženského volejbalového týmu USA. Strávila 4 roky jako nahravačka pro Stanford University a hrála profesionálně v Japonsku, Rusku a Itálii.

BW

Bobby Warshaw

Profesionální fotbalista

Bobby Warshaw je americký profesionální fotbalista, který začínal jako fotbalista na Stanford University a přelom v jeho profesionální kariéře přišel s FC Dallas.

AT

Adrian Tandez

Odborník na sebeobranu

Adrian Tandez je zakladatelem a hlavním instruktorem Tandez Academy, světově uznávaného výcvikového střediska sebeobrany. Je certifikovaným instruktorem Bruce Leeho Jeet Kune Do, filipínských bojových umění a Silatu pod legendou bojového umění Danem Inosantem. Tato bojová umění trénuje již více než 25 let.

Hudba

NS

Nate Savage

Kytarový expert

Nate Savage je profesionální kytarista s více než 16 lety zkušeností s výukou hry na kytaru pro studenty po celém světě. Jeho kanál YouTube Guitareo má přes 450 000 odběratelů.

RB

Ryan Alexander Bloom

Učitel hry na bubny

Ryan Alexander Bloom je učitelem hry na bubny a autorem publikace "Double Bass Drumming Explained". Svůj titul B.A. v hudbě se specializací na perkuse získal v roce 2007.

AN

Annabeth Novitzki

Soukromá učitelka hudby

Annabeth Novitzki je soukromá učitelka hudby v Texasu. Svůj titul Bakalář výtvarného umění pro hudbu získala na univerzitě Carnegie Mellon v roce 2004 a magisterský titul za hlasový projev na University of Memphis v roce 2012.

MN

Michael Noble, PhD

Profesionální koncertní pianista

Michael Noble je profesionální koncertní klavírista, který v roce 2018 získal titul PhD v oboru Klavírní vystoupení na Yale School of Music. Hraje na klavír od roku 1995 a vystupoval v Carnegie Hall a na dalších místech po celých Spojených státech, Evropě a Asii. .

TL

Timothy Linetsky

Hudební producent & Instruktor

Timothy Linetsky je DJ, producent a hudební pedagog, který již více než 15 let dělá hudbu. Vytváří vzdělávací videa YouTube zaměřená na produkci elektronické hudby a má více než 90 000 odběratelů.

DM

Dalia Miguel

Zkušená houslová instruktorka

Dalia Miguel je houslistka a houslová instruktorka v San Francisco Bay Area. Studuje Hudební výchovu a houslové vystoupení na San Jose State University a hraje více než 15 let. Dalia učí studenty všech věkových kategorií a vystupuje s řadou symfonií a orchestrů v Bay Area.

Právní

SM

Srabone Monir, Esq., je advokátem pro 32BJ Service Employee International Union. V roce 2013 získala právnickýtitul na St. John's University School of Law.

BS

Barzin Barry Sabahat, Esq.

Právní zástupce

Barry Sabahat, Esq. vykonává svou práci právního zástupce v Kalifornii od roku 1993. Titul v oboru práva získal na univerzitě Western State University College of Law v roce 1992.

JL

Jesus Lopez, Esq.

Advokát

Jesus Lopez, Esq. od roku 2004 praktikuje právo v Texasu. V roce 2003 získal právní titul na Baylor University.

MD

Matt Driggs, Esq. od roku 1992 praktikuje úrazové právo v Utahu, kde v roce 1996 založil svou vlastní advokátní kancelář Advocates Law Firm. Svůj právnický titul získal v roce 1991 na S.J. Quinney College of Law

LA

Lahaina Araneta, Esq.

Advokát

Lahaina Araneta, Esq. od roku 2013 působí v Kalifornii. V roce 2012 získala svůj právnický titul na Loyola Law School a specializuje se na imigrační právo.

CS

Clinton M. Sandvick, JD, PhD

Bývalý soudce občanské právo

Clinton M. Sandvick pracoval více než 7 let jako civilní soudce v Kalifornii. Titul soudce získal na University of Wisconsin-Madison v roce 1998 a v roce 2013 získal titul PhD v oboru Americké dějiny na University of Oregon.

JM

Jennifer Mueller je interní právní expert na wikiHow. V roce 2006 získala právní titul na Indiana University Maurer School of Law.

SL

Staci A. Lane, JD

Státní zastupitel

Staci A. Lane je státní zástupce ve Wayne County, Indiana. V roce 1998 získala právnický titul na Indiana University Maurer School of Law.

Neziskové Organizace

DR

Direct Relief

Organizace pro Lidská práva

Direct Relief je oceněná organizace humanitární pomoci, která působí ve všech 50 státech USA a ve více než 80 zemích na světě. Zaměřují se na pomoc lidem postiženým mimořádnými událostmi a přírodními katastrofami. Direct Relief byl vysoce hodnocen Charity Navigator, GuideStar a Centrem pro filantropii vysokého dopadu na University of Pennsylvania pro jejich efektivitu, dostatečnost a transparentnost.

WO

Water.org

Organizace humanitární pomoci

Water.org je nezisková developerská organizace, která se zaměřuje na zavedení pitné vody do oblastí s její nedostupností po celém světě. Společnost Water.org, kterou založil Matt Damon a Gary White, pomáhá již více než 17 miliónům lidí po celém světě a Charity Navigator ji ohodnotila jako čtyřhvězdičkovou charitu.

AC

AdoptAClassroom.org

Vzdělávací nezisková organizace

AdoptAClassroom.org je oceněná nezisková organizace, která poskytuje finanční prostředky pro učitele programu K-12 a školy v USA. Prostřednictvím tohoto financování přispěli více než 4,5 milionu studentům. V současné době drží špičkové 4-hvězdičkové hodnocení od Charity Navigator.

Tým Manažerů pro obsah wikiHow

CA

Carrie Adkins, PhD

PhD z Americké historie, University of Oregon

Carrie Adkins v roce 2013 dokončila doktorát z americké historie na University of Oregon a od roku 2014 spravuje obsah na wikiHow. Během studií na University of Oregon získala řadu grantů za konkurenční výzkum, stipendií a ocenění za psaní. Na wikiHow Carrie koordinuje týmy spisovatelů, redaktorů, recenzentů článků a projektových manažerů. Jejím cílem je vytvářet obsah, který je důkladně prozkoumán, jasně vysvětlen a co nejvíce užitečný pro čtenáře wikiHow.

CH

Chris Hadley, PhD

PhD z Kognitivní Psychologie, UCLA

Chris Hadley získal titul PhD v oboru Kognitivní psychologie na UCLA v roce 2006. Chrisův výzkum byl publikován v mnoha vědeckých časopisech. Během svého studia na UCLA získal Kirschstein-NRSA Fellowship od Národních institutů zdraví, aby mohl financovat svůj doktorský výzkum. Chris pracuje na zlepšování kvality obsahu na wikiHow od roku 2007. Jeho role v obsahovém týmu se zaměřuje na kontrolu kvality a inovaci obsahu. Spolupracuje s našimi redaktory, aby zajistil přesnost všech článků wikiHow, stejně jako poradenství v oblasti strategie obsahu.

OG

Or Gozal, Content Manager

BA z Angličtiny & Filozofie, Stanford University

Or Gozal promovala na Stanford University v roce 2016, kde s vyznamenáním studovala filozofii a angličtinu. Poté navštěvovala Summer Institute for General Management na Stanford Graduate School of Business. Na wikiHow Or najímá všechny editory a výzkumníky a školí je podle pravidel wikiHow pro psaní, editaci a styl výzkumu. Řídí také každodenní úkoly týmu editorů.