si přidat přátele na Facebooku

Přátelé tvoří kostru Facebooku a závisí i na nich, jak si ho užijete. Přidáním přátel budete mít víc lidí, se kterými komunikovat, a daleko větší zásobu čerstvých novinek, různých názorů a nových myšlenek. Facebook postupně zjednodušil proces zasílání žádostí o přátelství, takže teď to je hotové raz dva! Přečtěte si náš návod, jak zvýšit počet vašich přátel na Facebooku.

Metoda 1 ze 2:
Zaslání žádosti

 1. 1
  Najděte si člověka, kterého chcete přidat mezi přátele. Ve vyhledávacím políčku na horní liště stránky můžete pomocí jména nebo e-mailové adresy najít všechny, kdo pod svým jménem a adresou Facebook používají . Kliknutím na profily, které vám Facebook nabídne, se dostanete na jejich zeď.
  • Na zeď přátel se dostanete také, když kliknete na jména lidí v příspěvcích.
 2. 2
  Uvědomte si, odkud se znáte. Když se podíváte na jejich zeď, uvidíte, kdo jsou vaši společní známí. To vám může pomoci, pokud si nejste jistí, odkud dotyčného člověka znáte.
 3. 3
  Klikněte na tlačítko „Přidat do přátel“. Tlačítko „Přidat do přátel“ najdete na dvou místech jejich profilu. Jeden je vpravo od jejich jména v horní části stránky. Druhý najdete nad jejich zdí v políčku „Znáte uživatele (jméno)?“ Toto tlačítko je zelené.
  • Po kliknutí se z tlačítka „Přidat do přátel“ stane tlačítko „Žádost o přátelství odeslána“. Když na něj kliknete, zobrazí se vám dalších možností, například zrušení žádosti o přátelství nebo naopak doporučení dalších přátel člověku, kterého jste právě přidali.
 4. 4
  Počkejte, až daný člověk přijme vaši žádost o přátelství. A teď už se spolu můžete bavit!
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Přijetí žádosti

 1. 1
  Získejte žádost o přátelství. Podle toho, jak máte nastavený účet, vás může o obdržení žádosti o přátelství Facebook informovat e-mailem. Ale i pokud nemáte nastavené zasílání upozornění, objeví se vám na horní liště Facebooku u ikonky přátel červená vlaječka.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko „Potvrdit“. Kliknutím se daný člověk zařadí mezi vaše přátele a místo tlačítka „Potvrdit“ se vám znovu objeví další možnosti, co dál. Můžete svého nového přítele zařadit do určité skupiny, stanovit, jaké zprávy chcete dostávat, nebo ho dokonce znovu vymazat ze seznamu přátel.
  Reklama

Tipy

 • Pokud si nejste jistí, o koho jde, zeptejte se raději ve zprávě, odkud se znáte. Vždycky se také podívejte, kdo jsou vaši společní přátelé - může se jednat o přítele někoho z vašich přátel.

Reklama

O tomto wikiHow

Spoluautorem je:
wikiHow redaktor
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.
Kategorie: Facebook
Stránka byla zobrazena 1 992 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama