wikiHow:O wikiHow

Pokud potřebujete od wikiHow pomoci, včetně žádosti o smazání vašeho účtu a dat, zašlete nám prosím e-mail na wiki@wikihow.com

Proč jsme tady

NewAboutImage.jpg

Představte si svět, kde se každý může jednoduše naučit cokoliv. Svět, kde přístup k vyčerpávajícím návodům krok za krokem v mnoha jazycích umožní miliardám lidí zkvalitnit jejich životy jak v běžných oblastech, tak i v těch neobvyklých. Právě takový svět chceme vytvořit.


Na wikiHow spolupracuje komunita znalých filantropů[1], aby takový svět vytvořila. Jsme poháněni sdílenou vášní, abychom dosáhli vytvoření vysoce kvalitní kolekce příruček Jak na to. Neustále vylepšujeme každý článek do té doby, dokud neobsahuje nejužitečnější soubor instrukcí krok za krokem na dané téma.


I když uznáváme, že dosažení tohoto ambiciozního cíle bude trvat mnoho let, máme radost z toho, že už jsme každý den pomohli milionům lidí.

Co děláme

wikiHow je společné úsilí pro vytvoření nejužitečnějších příruček jak na to na světě. Podobně jako Wikipedia, wikiHow je wiki, ve které může kdokoliv psát nebo upravovat stránky. Tisíce lidí z celého světa společně napsaly 429 článků. Přes 35 milionů lidí za měsíc čte wikiHow podle Google Analytics a Quantcast nás řadí jako 150. nejoblíbenější webovou stránku.


V současné době tvoříme wikiHow v angličtině, španělštině, portugalštině, němčině, francouzštině, italštině, arabštině a holandštině.

Kdo jsme

Dobrovolná komunita pisatelů a editorů, plná života, z mnoha států, tvoří jádro wikiHow. Každý, kdo na wikiHow přispívá, to dělá proto, že je to zábava. Další důvody, proč lidé přispívají, jsou odhodlání pomáhat ostatním, radost z podílení se na něčem větším, než čeho by jednotlivec mohl sám dokázat. Dalším z důvodů je vzrušení z toho, že právě vaše příspěvky čte velké množství lidí a také získání reálných zkušeností z psaní a vedení lidí.

Jak wikiHow funguje

Protože může wikiHow upravovat kdokoliv, mění se náš obsah každý den. Každá úprava je vidět v našem seznamu Posledních změn, který se pravidelně kontroluje. Hlídači posledních změn z řad dobrovolníků rychle vrací zpět špatné úpravy. Několik dalších nástrojů pro řízení kvality mezi sebou spolupracuje, aby se zajistilo, že se každý článek časem zlepší s tím, jak stále více a více lidí přispívá svými jedinečnými znalostmi a zkušenostmi.


Sdílíme naše instrukce zdarma pod licencí Creative Commons, která umožňuje přejímat obsah wikiHow jakoukoliv organizací nebo jednotlivcem pro nekomerční účely. Také zdarma šíříme náš open source software.


Považujeme se za hybridní organizaci, výdělečnou společnost, zaměřenou na vytváření celosvětového, veřejného dobra s ohledem na naši misi. Sami sebe finančně podporujeme zobrazováním volitelných reklam. Zatím se nedomníváme, že bychom vám měli reklamy vnucovat. Umožňujeme každému, aby si reklamy skryl kliknutím na tlačítko „skrýt reklamy“ v pravé navigaci u každého článku, nebo jednoduchou registrací účtu, kterou se můžete připojit k naší komunitě editorů.

Kdo je partnerem wikiHow?

 • Amazonlogosmall.png
  wikiHow je hrdým partnerem Amazon. Pro přístup k desítkám tisíců článků wikiHow se stačí zeptat svého zařízení Alexa, "jak" udělat cokoliv.

  Direct relief logo 130px transparent.png
  wikiHow je hrdým partnerem Direct Relief. Direct Relief je oceňovaná organizace humanitární pomoci, která spolupracuje s wikiHow na ověřování kritického obsahu v oblasti ochrany zdraví a bezpečnosti.

  Fblogopadding.png
  wikiHow je hrdým partnerem Facebook Free Basics. Přes 100 milionů lidí v zemích rozvojového světa pomáhá bezplatný vzdělávací obsah wikiHow již od roku 2014.

Vysvětlení termínů

 1. Znalý filantrop je někdo, kdo dobrovolně sdílí, organizuje, vytváří nebo vylepšuje informace s úmyslem pomáhat ostatním.

Informace o článku

V jiných jazycích:

العربية: عن ويكي هاو, Français: À propos de wikiHow, Nederlands: Over wikiHow, Português: Sobre o wikiHow, Español: Acerca de wikiHow

Byl tento článek přesný?