Přes 27 milionů lidí nám napsalo, že jim wikiHow pomohla


Naším cílem ve wikiHow je poskytovat důvěryhodné články, které zaujmou naše čtenáře, poskytnou jim potřebné informace a splní jejich očekávání. V dnešní době jsme na internetu nejlépe vybaveným webem poskytujícím návody.

Již 15 let jsme zavázáni našemu modelu výuky krok za krokem, ale také dále vylepšujeme vytváření obsahu, abychom dosáhli co nejlepších výsledků. Pomáháme milionům lidí řešit problémy, učit se novým dovednostem a také k tomu, aby se cítili podporováni jak v běžných, tak i složitých životních chvílích.

Spolupracujeme s odborníky
U mnoha témat, zejména těch, která se týkají zdravotního nebo finančního nebo právního poradenství, spolupracujeme s odborníky na dané téma při kontrole našich článků, abychom zajistili, že informace v nich jsou přesné, úplné a aktuální. Pracujeme s 
více než 450 odborníky
 abychom články různými způsoby obohatili. Odborníci zkontrolovali více než 30 000 článků, zodpověděli více než 18 000 dotazů a přispěli více než 4 000 tipy na wikiHow.
Kdo jsou odborníci, kteří kontrolují článka wikiHow?
Seznamte se s více než 500 odbornými spoluatory, kteří svými znalostmi přispívají ke kontrole wikiHow článků, odpovídají na dotazy a dělí se o tipy.
Naplňujeme potřeby čtenářů

Učíme naše odborníky a editory zkoumat, organizovat a psát články tak, aby přímo oslovily potřeby našich čtenářů a pomohly jim dosáhnout jejich cílů. Vytváříme naše články tak, aby přesně odpovídaly specifickému vyhledávání informací na internetu. S postupem čsu jsou články podrobnější a rady našich čtenářů se rozšiřují.

For each distinct article title, we address the following:

 • Jaký problém se snaží vyřešit nebo v jaké jsou situaci?
 • Jaká je nejdůležitější informace, kterou bude čtenář potřebovat?
 • Jaký je emoční stav čtenáře?
 • Jaká je naléhavost informační nebo emoční potřeby?
 • Jak můžeme pozitivně ovlivnit blahobyt čtenáře?
 • Jak můžeme čtenáři efektivně pomoci splnit jeho cíle?
Zásady, které vytváří důvěryhodný obsah
 • Spolehlivé:
  Naši spisovatelé a editoři pečlivě zkoumají každé téma a uvádějí spolehlivé a prověřené zdroje. Naši vyškolení projektoví manažeři před vydáním kontrolují každý článek. wikiHow také spolupracuje s předními odborníky v oboru, kteří přispívají odbornými radami a odpovídají na otázky čtenářů. Poté sledujeme zpětnou vazbu čtenáře ke všem článkům a na základě těchto informací je aktualizujeme.

 • Srozumitelné:
   Poskytujeme podrobné průvodce, aby čtenáři mohli s jistotou řešit problémy a dokončovat projekty. U mnoha témat nabízí wikiHow několik metod, takže čtenáři mohou úkol dokončit nebo problém vyřešit co nejlépe. Když se čtenáři chtějí naučit, jak provádět zdlouhavý nebo náročný proces, naši autoři jej rozdělí na logické části, aby si čtenáři mohli být jisti, že získají všechny potřebné informace.

 • Instruktážní:
  Vysvětlujeme čtenářům základní pojmy, aby získali hlubší porozumění tématu článku. Vytváříme vlastní ilustrace, videa krok za krokem, rozšiřujeme naše články o ukázkové dokumenty a příklady textu, kvízové otázky - a další - tak, aby si čtenáři z wikiHow odnesli informace a byli sebevědomí a ne zmatení.

 • Relevantní:
  Školíme naše spisovatele tak, aby vzali v potaz emoční stav čtenáře a snažíme se je udržet v klidu prostřednictvím našeho empatického tónu.

 • Krok za krokem:
  Záleží nám na tom, abychom lidem pomáhali učit se. Naše struktura krok za krokem se snadno sleduje a pomáhá čtenářům získat podrobné informace, které potřebují.
Vytváříme a vylepšujeme obsah
 • Nové články na wikiHow vytváří jak naše komunita DIY nadšenců, tak náš tým spisovatelů.

 • Náš vnitřní tým pro vytváření obsahu využívá zpětnou vazbu od čtenářů a členů naší komunity a rating spokojenosti čtenářů k určení, které články lze vylepšit dalším výzkumem a úpravami. Příspěvky k článkům jsou následně zkontrolovány projektovými manažery pro obsah, aby se zajistilo, že jsou dobře prozkoumány a dodržují naše standardy kvality.

 • Náš vnitřní vizuální tým vylepšuje články ilustracemi, videi a screenshoty pro lepší názornost.

 • Náš vnitřní tým spolupracuje se stovkami odborníků aby zajistili, že náš obsah bude přesný a podporovaný současným výzkumem. Odborníci wikiHow úzce spolupracují s naším týmem pro obsah, píší, upravují a kontrolují články, zodpovídají dotazy čtenářů a dokonce přidávají osobní tipy a citace.

 • Články jsou sledovány a aktualizovány na základě kvalitativních a kvantitativních dat.
Příběhy čtenářů
"Váš článek byl přesně to, co jsem potřeboval." Má obrázky, má začátečnické základy s krátkými cviky a řekne vám, abyste se nejprve naučili basové části. Můj nevidomý syn se chce naučit hrát na akordeon, a vaše informace mi pomohly přimět ho, aby si zvykl na základy. Děkuji."
- Linda Lourash ke článku Jak hrát na akordeon
„WikiHow skutečně přináší mnoho tipů pro začátečníky. Pomohla mi získat nějaké znalosti o tom, jak se stát filmařem. Na wikiHow jsem se naučil mnoho věcí. Díky za tyto skvělé tipy.“
- A. R. Kenneth Surlo ke článku Jak se stát filmovým režisérem
"Ujistěte se, že je úplně vypnutý, než jej znovu zapnete. V tom byl ten trik. Díky, že jste mi ušetřili čas a peníze."
- Liem Do ke článku Jak vyměnit jistič